مونولیت
مونولیت برای اولین بار در صخره های سرخ بیابان هایی در یوتا واقع در ایالات متحده کاشته شده بود و جالب اینکه هیچ ردپایی از فردی که آن را گذاشته باشد یافت نشده است!

همه چیز درباره مونولیت و حقایق این ستون های فلزی

مونولیت یک جسم و ستون فلزی آینه ای مرموز است که اولین بار در صخره های سرخ رنگ بیابان هایی در یوتا واقع در ایالات متحده کاشته شده بود و هیچ گونه رد پایی از کسی که آن را گذاشته باشد، یافت نشد؛ این موضوع توسط مقامات رسمی نیز مورد تایید قرار گرفته است. زمانی که سال 2020 را یک سال عجیب و غریب می نامند، قطعا یکی از علل آن همین مونولیت ها نیز هستند.

همانگونه که در بخش سرگرمی نمناک اشاره کرده ایم این مونولیت ها تا به حال در اوتا، رومانی، کالیفرنیا و اخیراً در هلند و ایران هم یافت شده اند. وجود آن ها به خیلی سال قبل بر نمی گردد اما هشدارهایی را برای بشریت در پی خواهد داشت. ساختار آن ها کمی عجیب و غریب است و به طور ناگهانی در طبیعت ظاهر شده اند، این اتفاق واقعا حیرت انگیز است.

فلز مونولیت

اما واقعاً مونولیت چیست؟

در واقع کلمه مونولیت؛ به معنای یک تکه سنگ بزرگ است که قدمت آن به زمان باستان بر می گردد. این سنگ ها گاهی اوقات برای اندازه گیری تراز خورشید و ستاره مورد استفاده قرار می گرفته است.

مونولیت ها آخرین بار در کجا یافت شدند؟

این گونه که به نظر می رسد هر روز یک مونولیت جدید یافت می شود اما برای بعضی از مهم ترین آن ها، تاریخ هایی به ثبت رسیده است:

18 نوامبر - مونولیتی که در صخره های سرخ رنگ بیابان های اوتا یافت شد و چندی بعد به طور غیرقابل باوری ناپدید شد.

27 نوامبر - در این تاریخ مونولیت براق دیگری در ارتفاعات رومانی یافت شد. اما در تاریخ 1 دسامبر درست زمانی که تعدادی از توریست ها قصد عکاسی با این مونولیت ها را داشتند، ناگهان ناپدید شده و هیچ اثری از آن باقی نمانده بود به غیر از یک حفره کوچک که روی خاک یک تخته سنگ وجود داشت. تا به امروز هم هیچ توضیحی برای ناپدید شدن آن در دسترس نیست.

2 دسامبر - در این تاریخ یک مونولیت دیگر در جنوب کالیفرنیا و کوهستان های اسکادرو پیدا شد اما در تاریخ 5 دسامبر مقامات رسمی اعلام کردند که بازهم این مونولویت ناپدید شده است.

5 دسامبر - در همان روز باز مونولیت دیگری در پیتسبرگ در پنی سیلوانیا یافت شد و یک مورد دیگر هم که متعلق به لاس وگاس بود.

6 دسامبر - آخرین مونولیت کشف شده توسط افرادی بود که در نزدیکی یک دهکده در هلند در حال حرکت بودند، این مونولیت با آب و یخ احاطه شده بود.

مونولیت چیست

ماجرای مونولیت یوتا

در پاسخ به سوال برخی از شما کاربران از نمناک در رابطه با مونولیت یوتا باید بگوییم که این جسم فلزی آینه ای برای اولین بار توسط خلبان یک بالگرد محیط زیست به نام برت هاتچینگز در مناطق بیابانی یوتا مشاهده شد. این مونولیت با ارتفاع آن 3٫6 متر به طرز مرموزی در صخره های سرخ رنگ بیابان های یوتا کاشته شده بود.

این خلبان که مأمور شمارش گوسفندان بزرگ شاخ در یوتا بود اظهار داشت که در تمام سالهای کاری خود بر فراز این مناطق تا کنون با این مورد عجیب برخورد نداشته است.

اداره امنیت عمومی یوتا با انتشار تصاویر این مونولیت، گروه های هنری را منشأ آن دانست و با تاکید بر انجام بررسی های بیشتر در این باره تصریح کرد که نصب سازه و آثار هنری بدون مجوز در اراضی عمومی تحت نظارت دولت فدرال غیرقانونی است و تفاوتی ندارد که این سازه ها برای کدام سیاره باشد. اما این مونولیت به طور غیر منتظره ای ناپدید شده و منشأ و علت وجود آن مشخص نگردید.

مونولیت فلزی

مونولیت در مریخ

سازمان فضایی ناسا تقریبا 4 سال قبل، تصاویری را از مریخ ثبت کرد که در آنجا ساختارهایی شبیه مونولیتهای فلزی کشف شده روی زمین قابل مشاهده بود. این عکسها توسط فضاپیمای چندمنظوره ناسا موسوم به "مدارگرد شناسایی مریخ"(Mars Reconnaissance Orbiter)، از مریخ و یکی از قمرهای آن موسوم به "فوبوس" (Phobos) ثبت شده است. مونولیتی که در مریخ وجود داشت ساختاری مستطیل شکل بود که به صورت عمودی روی سطح این سیاره قرار گرفته و مدارگرد شناسایی مریخ، تصاویر مربوطه را از فاصله تقریبا 180 مایلی ثبت کرده بود.

با وجود این تصاویر فرضیه نقش موجودات فرازمینی در نصب مونولیت های کشف شده در زمین تقویت می شود اما به نظر برخی از پژوهشگران، تصاویر ثبت شده از سطح مریخ، تنها یک تخته سنگ مستطیل شکل می باشد.

مونولیت چیست ؟ حقایق مونولیت یوتا و مریخ

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی