عروسی چی بپوشم
انتخاب لباس برای عروسی یکی از دغدغه های همه خانم ها است مخصوصا اگر عروسی غریبه ها باشد، از این رو ما نکاتی را عنوان کرده ایم که شاید به دردتان بخورد.

لباس مناسب برای عروسی غریبه

انتخاب لباس برای مجلس عروسی یکی از مهم ترین دغدغه های خانم ها می باشد. بعد از مشاهده کارت دعوت بسیاری از خانم ها از خود می پرسند، حالا چی بپوشم؟ در انتخاب لباس مجلسی برای عروسی نه تنها باید به محل برگزاری مراسم، تم مورد نظر و... توجه نمود بلکه باید نسبت خانوادگی عروس و داماد را نیز در نظر گرفت. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک به شما خواهیم گفت برای مراسم های عروسی که مربوط به دوستان دور یا فامیل های دور شما می باشد، چه لباسی بپوشید.

لباس بدن نما نپوشید

اگر به مجلسی عروسی دعوت شده اید که آنها با شما نسبت خیلی نزدیکی ندارند، بهتر است لباس های بدن نما نپوشید، لباسی بپوشید که پوشیده‌تر باشد و کمتر مورد توجه قرار بگیرید. استفاده از لباس های بدن نما اصلاً ظاهر خوبی ندارد و می‌تواند شما را نزد افراد مختلف بسیار کوچک کند.

به رنگ لباس توجه کنید

در مجلس عروسی که عروس و داماد از اقوام دورتان هستند، لباس رنگ جیغ نپوشید و از رنگ‌های ملایم تر استفاده نمایید. طوری رنگ لباس مجلسی را انتخاب کنید که لباس زیر شما مشخص نشود و قانون لباس زیر این است که همواره هم رنگ لباس یا پوست شما باشد.

پیراهن زنانه

لباس بلند بپوشید

اگر می خواهید به مجلس عروسی بروید که عروس و داماد از اقوام دورتان هستند، لباس خیلی کوتاه نپوشید، لباس بلند شما را شیک تر و زیباتر نشان داده و اندامتان کشیده‌تر به نظر خواهد رسید. از آنجایی که شما در عروسی زیاد می نشینید و بلند می شوید، با پوشیدن لباس بلند لازم نیست که مانند لباس کوتاه مرتب دامنتان را پایین بکشید.

به دنبال لباس ساده‌تر باشید

لباس هایی را نپوشید که طرح های عجیب و غریب دارند، اگر به دنبال لباس طرح دار هستید بهتر است از طرح‌های عادی استفاده کنید تا در مرکز توجه نباشید. طرح های ساده توجه کمتری را جلب می کنند برای مهمانی های دور تر مناسب تر هستند

لباس پفی و سفید نپوشید

خوشایند نیست در مجلس عروسسی فردی دیگر شما لباس مجلسی سفید یا پفی بپوشید و تاج بگذارید! اجازه دهید تنها عروس اینگونه لباس بپوشد و در مجلس عروسی بدرخشد پس دور لباس سفیـد، رنگ بژ یا نخودی، کرمی را خط بکشید.

لباس عروس

شلوار جین نپوشید

شلوار جین برای یک مراسم رسمی مانند عروسی مناسب نیست پس از این نوع شلوار ها استفاده نکنید زیرا این دسته از شلوارها در فعالیت‌های روزمره ما نقش دارند.

تاپ و شلوارک نپوشید

درست است که مجلس عروسی غریبه دعوتید و عروس و داماد از نزدیکانتان نیستند اما هر لباسی را برای عروسی نپوشید و به فکر شیک به نظر رسیدن خود باشید، تاپ و شلوارک برای عروسی مناسب نیست پس دور این لباس را خط بکشید.

لباس قدیمی نپوشید

گاهی برای رفتن به مجلس عروسی دچار اشتباهاتی می شویم و به ذهنمان خطور می کند لباس قدیمیان را از کمد در آورده و حالا که به عروسی نزدیک دعوت نیستیم، بپوشیم اما این کار اشتباه است و لباس های چنـد سال پیش یا لباس هایی که به دوران نوجوانی یا اوایل جوانی تان مربوط می شونـد یا لباس هایی با پولک های زیاد برای عروسی مناسب نیستند.

انتخاب لباس

لباس تنگ یا گشاد نپوشید

در انتخاب سایز لباس مجلسی دقت کنید و لباسی را انتخاب کنید که مناسب اندام شما باشد، لباس تنگ و خیلی گشاد، اندام شما را خوب نشان نخواهد داد و همه نگاه ها جذب شما می گردد.

لباس خیلی نازک یا کلفت نپوشید

در مراسم های عروسی که مربوط به دوستان دور یا فامیل های دور شما می باشد بهتر است زیاد در معرض توجه قرار نگیرید و لباس های خیلی کلفت و یا لباسهای خیلی نازک و لباس های زرق و برق دار نپوشید.

اکسسوری مناسب انتخاب کنید

مجلس عروسی جایی برای نشان دادن زیورآلاتتان نیست پس بهتر است از زیورآلات ساده و به اندازه استفاده کنید. تاج، کلاه، اکسسوری های بزرگ و رنگ های عجیب و غریب گزینه‌های مناسبی برای عروسی نیستند.

عروسی غریبه چی بپوشم بهتر و باکلاس تره؟

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی