تولد
رفتار در عروسی
مراسم عروسی مراسم مهمی برای عروس و داماد است، اگر شماهم به مراسم عروسی دعوت شدید باید نکات را در رفتارتان رعایت کنید تا باعث ناراحتی در جمع نشوید.

اگر به عروسی دعوت شدی این نکات رو حتما رعایت کن

مراسم عروسی مراسمی است که توسط داماد برای بردن عروس خود به خانه اش برگزار می شود. قبل از این مراسم عروس و داماد مهمان هایی را دعوت می کنند تا محفل عروسیشان با شکوه تر برگزار شود. اگر شما به عنوان مهمان به مراسم عروسی دعوت شوید، باید نکاتی را رعایت کنید، شاید انجام این امور از نظر شما کم اهمیت باشد ولی رعایت آنها به عنوان مهمان ضروری است و شخصیت و آداب معاشرت شما را می رساند. در این بخش از نمناک به شما می گوییم که اگر به عنوان مهمان به عروسی دعوت شدید، چه نکاتی را رعایت کنید.

نکاتی که باید مهمانان در مراسم عروسی رعایت کنن

برای نشان دادن شخصیت و طرز صحیح آداب و معاشرت خود حتما این نکات را در عروسی رعایت کنید:

کیک عروسی

اگه نمی تونی در عروسی شرکت کنی، حتما زودتر بگو

ده روز یا یکی، دو هفته قبل از مراسم عروسی کارت دعوت به دست مهمانان می رسد. اگر شما به هر دلیلی نمی توانید در آن روز در مراسم عروسی شرکت کنید، پاسخ به دعوت را فراموش نکنید و سریعاً زوج را مطلع کنید. این کار به زوج کمک می‌کند تا تعداد دقیق مهمانان را بدانند.

بدون اجازه مهمون با خودت نبر

برخی از افراد پس از دعوت به مراسم عروسی مهمانانی را با خودشان بدون اجازه گرفتن از عروس و داماد به جشن می برند. اگر بر روی کارت دعوتتان تنها نام خودتان قید شده، بدین معنی است که نباید فرد دیگری را همراه خود به مراسم عروسی ببرید زیرا امروزه هزینه مراسم عروسی سرسام آور است و باید درک کنید که عروس و داماد شاید به خاطر کمبود جا تنها خودتان را دعوت کرده اند پس اگر باید به تنهایی در عروسی شرکت کنید و یا دعوت‌شان را رد کنید.

عروس

تا حد الامکان لباس سفید نپوش

هر دختر خانمی دوست دارد، در محفل عروسیش بدرخشد و همه به او توجه داشته باشند، پس خانم های عزیز درک و سعی کنید پر جلوه تر از عروس نباشید و در محفل عروسی دیگران لباس سفید و پف دار نپوشید و تاج نگذارید و از آرایش غلیظ بپرهیزید، به خصوص اگر خواهر شوهر و جاری هستید، پس یک رفتار ملاحظانه گرانه داشته باشید تا آرایش و لباس پوشیدنتان را به حساب حسادت نگذارند.

عکاسی و فیلم برداری نکن

لزومی ندارد که بدون اجازه عروس و داماد عکاسی و فیلم برداری کنید. شاید زوج دوست نداشته باشند که فیلم عروسیشان در گوشی شما باشد و یا شما بر سر راه عکاس قرار بگیرند زیرا زوج برای گرفته شدن عکس‌هایشان در آن روز بزرگ هزینه زیادی را متحمل شده اند، تا عکاسی را به عروسی آورده اند. اگر می خواهید از عروس و داماد عکس بگیرید در مسیر عکاس قرار نگیرید و از آنها کسب اجازه کنید.

مطابق شان خودت کادو بده

بهترین هدیه برای عروس داماد کارت های هدیه، سکه، پول و یا هر چه قدرت نقد شوندگی آن بالاست، پس بهتر است از بردن کادوهای بزرگ و سنگین خودداری کنید زیرا ممکن است هدیه شما مطابق سلیقه عروس خانم و آقا داماد نباشد و یا اینکه این وسیله تکراری باشد و.... توجه داشته باشید این روزها کسی به خاطر برگشت پول عروسی نمی گیرد پس مطابق با توان خودتان هدیه دهید.

هدیه

حواست به فرزند دلبندت باشه

خانم عزیز هنگام شرکت در مراسم عروسی حواستان به فرزند دلبندتان باشد و اجازه ندهید که او زحمت های عروس و داماد را هدر دهد و در فیلم و موقع رقص عروس و داماد در وسط محفل حضور داشته باشد.

لطفا با عروس روبوسی نکن

شب عروسی خاص ترین شب زندگی هر فردی است و او می خواهد خاص ترین و تک‌ترین فرد محفل باشد پس هنگام عروسی با عروس روبوسی نکنید و فقط به او تبریک بگویید زیرا روبوسی با عروس ممکن است میکاپ او را خراب کند.

آهنگ درخواستی نده

بهتر است در مراسم عروسی مراقب رفتارتنان باشید و مدام از دی جی درخواست آهنگ نکنید. بگذارید عروس و داماد تعیین کنند که چه آهنگ هایی را دی جی بخواند.

موزیک

خوب نیست شاباش ها رو جمع کنی

بسیاری از افراد رسم دارند که شاباش ها و هدایایی را که می خواهند به عروس داماد بدهند به صورت پول نقد بر سر عروس می ریزند. شاباش هایی که داماد بر سر عروس می ریزد، برای عروس و داماد است و شما و کودکانتان حق ندارید که شاباش ها را جمع کنید.

تبریک به خانواده ها رو فراموش نکن

هنگام شرکت در مراسم عروسی به عروس و داماد و خانواده هایشان تبریک بگویید و از آنها بابت پذیرایشان تشکر نمایید.

وقت شناس باش

بهتر است وقت شناس باشید و در مراسم عروسی دیرحضور نیابید. بهتر است 15 الی 20 دقیقه قبل از عروس در تالار باشید تا در جای خود مستقر شوید. دیر رسیدن باعث می شود لذتی از مراسم عروسی نبرید و چندین دقیقه ای را برای گشتن میان صندلی ها اختصاص دهید.

رفتار اشتباهی که خیلی هامون تو عروسی داریم!!

4.748
این مطلب مفید بود ؟453
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : عروسی
وبگردی