تارت گوشت
مارگارین را پس از اینکه به دمای محیط رسید میان آرد گذاشته و با نوک انگشتان به خورد آرد می دهیم تا مخلوط حاصل ماسه ای شکل شود. با دستور تهیه “تارت گوشت” همراه ما باشید.

مواد لازم جهت تهیه خمیرتارت:

  •  آرد:280 گرم
  • زرده تخم مرغ:1 عدد
  • پودر پنیر پارمسان :1 ق چ
  • پودر سیر:یک دوم ق غ
  • جعفری خرد شده :3 ق غ
  • مارگارین :200 گرم
  • آب سرد:  60 میلی لیتر
  • نمک :یک دوم ق چ

مواد لازم برای داخل تارت

تارت گوشت

طرز تهیه تارت گوشت

بعد از اینکه مارگارین به دمای محیط رسید بین آرد گذاشته و با نوک انگشتتان به خورد آرد بدهید تا مخلوطی که حاصل می شود به صورت ماسه ای شود.
و بعد پودر سیر، نمک، جعفری و پودر پنیر پارمسان را افزوده و به خوبی مخلوط کنید.
سپس در یک ظرف جداگانه آب سرد و زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و کاملا هم بزنید تا صاف و یکدست شود و بعد میان آرد بریزید و مواد را با دست چنگ زده تا یک خمیر مطلوب و لطیفی به دست آید.
روی خمیر را پوشانده و حدودا 2 ساعت به آن استراحت بدهید. زمانی که 2 ساعت تمام شد خمیر را داخل قالب مخصوص تارت لت (تارت کوچک) پهن کنید به صورتی که خمیر حدود نیم سانتی متر ضخامت داشته باشد باشد.
تارت گوشت
در مرحله بعدی با چنگال یا ابزار مخصوص تعداد زیادی سوراخ روی خمیر ایجاد کنید و خمیر را به مدت 10 دقیقه روی پنجره وسط فر با دمای 175 درجه سانتی گراد قرار دهید.
پیاز و فلفل دلمه ای را برای تهیه مواد داخل تارت ریز خرد کرده و با زردچوبه و گوشت کمی تفت بدهید و بعد قارچ ها را هم به صورت ورقه شده و به همراه مواد فوق به خوبی تفت بدهید تا آبشان کشیده شده و روغن بیندازند.
این مرحله از پخت تارت گوشت سس خردل،سالسا،زیتون حلقه ای، نمک و فلفل سیاه، گوجه فرنگی و ادویه ها را همراه با جعفری خرد شده بیافزایید.
حالا مواد آماده شده را روی خمیر ها بریزید و پنیر پیتزا را روی مواد بپاشید. مدت 45 دقیقه تارت ها را در دمای 175 درجه سانتیگراد روی پنجره وسط فر قرار دهید.
حتی می توانید با روشی دیگر ابتدا تارت ها را بپزید و بعد داخل آنها را با مواد پر کنید.

نکات تکمیلی در مورد تارت گوشت

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت میباشد .
تارت گوشت را می توانید در وعده پیش غذا - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

تارت گوشت ، طرز تهیه تارت گوشت

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش آشپزی نمناک / ر
برچسب : تارت
وبگردی