هویج

کودکم تمایلی به خوردن هویج ندارد!

کد مطلب : 58573زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر فرزندتان علاقه ای به خوردن هویج ندارد بهترین راه این است که با هویج هایی که می خرید برای آنها یک فعالیت یا بازی انجام دهید.

چگونه کودکان را به خوردن هویج تشویق کنیم

هویج ویژگی ضدعفونی و ضد باکتریایی دارد.برای همین خوردن هویج باعث تقویت سیستم دفاعی شده و یک منبع عالی از ویتامین C است.

هویج سرشار از مواد مغذی است، بخصوص بتا کاروتن که در کبد تبدیل به ویتامین A می شود.
هویج فراوان و خاصیت ضد باکتریایی و ضد سرطانی دارد و نه تنها خوش رنگ بلکه بسیار خوش طعم هم هست، اما بچه ها چندان تمایلی به مصرف آن از خود نشان نمی دهند.
اگر کودک شما هم از این که هویج را در بشقاب غذایش ببیند خوشحال نمی شود، بهترین راه برای شما این است که با هویج هایی که می خرید برای آنها یک فعالیت یا بازی انجام دهید.
ترجیحا روزی را مشخص کنید و با بچه ها به خرید بروید. به سمت جعبه هویج ها حرکت کنید و به کودکان اجازه دهید تا تعدادی هویج را انتخاب کنند.
بعد از خرید در موقعیت مناسبی که فراهم می کنید از بچه ها بخواهید در شستن هویج ها کمک کنند.
به آنها بگویید برچسب های شان را برای بازی بیاورند. مثلا روی هویج ها برچسب چشم بچسبانند، برای شان دماغ و دهان بکشند و با استفاده از سبزی های دیگری که در خانه دارید یا خریده اید مثل شوید یا تره، موهای سبزی برای آدمک های هویجی درست کنند.

خوردن هویج

ترغیب کودک به خوردن هویج

با این روش بازی و سرگرمی، وقتی هویج ها را در بشقاب غذای خود می بینند دیگر اعتراض نخواهند کرد.
یکی دیگر از بهترین روش ها برای بچه هایی که تمایلی به مصرف هویج ندارند، مصرف خام آن است. معمولا کودکان هویج خام را بیشتر از پخته آن دوست دارند.
اگر کمی بزرگ تر هستند می توانید پوست گیر را به دست آنها بدهید تا برش های نازکی از هویج های خام را خودشان تهیه کنند و اگر هم کوچک هستند خودتان این کار را انجام دهید و به آنها بگویید تا دست های شما را بگیرند.
در خوردن برش های تازه با آنها مسابقه بگذارید. یا اشکال هندسی و طرح های مختلف مثل گل با آنها درست کنید.
یک راه دیگر که خوشمزه ترین هم می باشد، آب هویج است. البته که استفاده از آبمیوه گیری با خود شما است، اما در مراحل آماده سازی حتما بچه ها را شرکت دهید.
دو عدد هویج با دوعدد سیب یا دو عدد پرتقال نوشیدنی بسیار خوشمزه و مقوی برای بچه ها خواهد بود.
برش های نازک هویج را می توانید در ساندویچ هوموس مقوی بعنوان میان وعده ای خوشمزه قرار دهید. طعم خوبی به آن خواهد داد.

کودکم تمایلی به خوردن هویج ندارد!

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از زندگی آنلاین-/ ر
برچسب : هویج
وبگردی