پنیر کوتاژ
پنیر کوتاژ، یک نوع پنیر نرم می باشد که مزایای بسیاری برای سلامتی دارد و همچنین از خواص و فواید بی نظیری برخوردار است که در ادامه از تمام آن ها مطلع می شوید.

پنیر کوتاژ چیست؟

پنیر می تواند به طرق مختلفی تولید شود. برخی از انواع پنیر به مراحل بیشتری نیاز دارند و بعضی روش ها گاهی دشوار هستند. اما معمولاً پنیر درست کردن یک فرایند ساده است. در ساده‌ترین شکل، پنیر از شیر متراکم ساخته می شود، همان فرایندی که ماست را تولید می کند، که در آن انبوه شیر و چیزهای موجود در آن را می توان از آن جدا کرد.

قسمت جامد (چربی و پروتئین) که از مایع (پروتئین آب پنیر و آب) جدا شده باشد و آنچه پس از آن اتفاق می افتد، نوع پنیر تولید شده را مشخص می کند. سفت شدن شیر را می توان با اسیدهای چرب لیمو یا سرکه و یا با آنزیم های مثل مایه پنیر انجام داد. بسته به اینکه کدام اسید انتخاب می شود، محصول نهایی را می توان در ظاهر و طعم پنیر تغییر داد. پنیر نرم لزوما پیر نیست و معمولاً با اسید درست می شود. اینها شامل پنیرهایی مانند:پنیر کوتاژ، خامه ترش، پنیر بری، کمبرت و ریکوتا هستند.

پنیر کوتاژ

پنیرهای نیمه سفت و سفت به طور طبیعی با مایه پنیر و بعضی اوقات باکتری و یا قارچ، از جمله:کولبی، پنیر چدار، سوئیسی، پارمزان و پنیر آسیاگو و روکو فورت تهیه می شوند. پنیر کوتاژ یک پنیر نرم است که از کشک ساخته می شود و مزه ترشی دارد. این پنیر اولین بار توسط کارگران اروپایی ساخته شد و سپس به آمریکا آورده شد.

پنیر کوتاژ به clumping که در شیر گرم اتفاق می افتد و مایه پنیر شامل فرایند ساخت آن نمی باشد. بعد از تشکیل کشک، به صورت مکعب هایی برش داده می شود و به آنها حرارت داده می شود تا بافت مورد نظر را پیدا کنند؛ خشک می شوند و سپس با آب سرد شسته می شوند، تا لاکتوز موجود از بین برود.

این یک پنیر تازه است و می تواند در یک زمان کوتاه خراب شود، بنابراین باید بلافاصله مصرف شود. این پنیر مصارف بسیاری دارد، به خصوص برای پخت و به جای پنیر ریکوتا استفاده می شود. بنابراین اجازه دهید در این بخش از فواید مواد غذایی در بخش سلامت نمناک فواید سلامتی خوردن این پنیر روستایی را بررسی کنیم.

خاصیت پنیر کوتاژ

تمام خواص و فواید پنیر کوتاژ

بررسی خواص و فواید پنیر کوتاژ

1. پنیر کوتاژ منبع پروتئین است:

مزایای پنیر، مواد مغذی آن است. از آنجا که پنیر یک محصول لبنی است، بسیاری از مواد غذایی مشابه در شیر یا ماست را دارد، اما اغلب در مقادیر مختلف، به نوع پنیری که انتخاب می کنید بستگی دارد. برای به دست آوردن مواد غذایی که در آن وجود دارد، توصیه می شود که هر روز 2 تا 3 بار از انواع محصولات لبنی را مصرف کنید.

یکی از بزرگترین کشفیات در زمینه محصولات لبنی، مقدار کازئین آنها است. کوتاژ یکی از پنیرهایی است که کازیین بالایی دارد.

2. پنیر کوتاژ مفید برای زنان باردار:

پنیر کوتاژ به دلیل وجود بسیاری از مواد مغذی مهمی که در آن یافت می شود، برای زنان و ورزشکاران و افراد باردار توصیه می شود. برای مثال، زنان باردار به کلسیم نیاز دارند و پنیر کوتاژ یک منبع عالی برای آنهاست.

3. پنیر کوتاژ مفید برای استخوان ها:

یکی از فواید مهم پنیر، سلامتی استخوان ها و دندان ها است. رژیم غذایی با مقدار درست و مناسبی از کلسیم تضمین می کند که شما استخوان های قوی و محکمی خواهید داشت. انجام این کار می تواند از پوکی استخوان و دیگر مشکلات استخوانی مربوط به پیری جلوگیری کند.

پنیر کوتاژ برای استخوان ها

پنیر کوتاژ برای استخوان ها بسیار مفید است

4. پنیر کوتاژ برای جلوگیری از پوکی استخوان:

پوکی استخوان وضعیتی است که در آن استخوان ها از طریق کاهش جرم استخوان و آسیب به بافت استخوان، دچار مشکل می شوند و منجر به شکستگی (شکستگی، ترک) می شوند. همزمان با گذشت زمان، توده استخوان ما در طول زمان ضعیف می شود و سلامت استخوان را برای ما بسیار مهم می سازد.

5. پنیر کوتاژ منبعی غنی از ویتامین B کمپلکس:

ویتامین B کمپلکس که در پنیر کوتاژ یافت می شود، در فعالیت های مختلف متابولیک بدن ما بسیار مفید است. برخی از آنها شامل ویتامین B12، ریبوفلاوین، پانتوتنیک اسید، تیامین، نیاسین و اسید فولیک هستند.

ویتامین B12 برای عملکرد مناسب مغز مورد نیاز است و به جذب آهن کمک می کند.

ریبوفلاوین برای تبدیل کربوهیدرات به انرژی کمک می کند.

اسید پانتوتنیک به عنوان یک ترکیب کننده عمل می کند، که به تشکیل پروتئین ها، چربی ها، کربوهیدرات ها و اسیدهای آمینه در بدن ما کمک می کنند.

تیامین برای تبدیل قند به انرژی در سیستم پیروات دهیدروژناز کمک می کند.

نیاسین، از طرف دیگر نقش مهمی در هضم، تولید انرژی و کاهش کلسترول دارد. فولات به رشد جنین در زنان باردار کمک می کند و به تولید سلول های قرمز خون نیز کمک می کند و قلب را سالم می کند.

6. پنیر کوتاژ مفید برای رژیم غذایی:

یک و نیم لیوان پنیر کوتاژ با چربی کم، 14 گرم پروتئین همراه با 81 کالری دارد. مطالعات نشان می دهند که پروتئین آن می تواند به افراد در طول روز کمک کند. طبق یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه پوردو در غرب لافایت، ایندیانا، زنانی که پروتئین بیشتری (30 درصد کل کالری روزانه) را مصرف می کنند، ماهیچه های بدون چربی را به دست می آورند. این مطالعه همچنین گزارش داد، زنانی که پنیر کوتاژ مصرف می کنند، زمان بیشتری سیر می مانند، نسبت به زنانی که پروتئین کمتری مصرف می کردند (18 درصد کالری).

پنیر کوتاژ چیست؟

خواص بی نظیر پنیر کوتاژ

7. پنیر کوتاژ غنی از ویتامین A:

ویتامین A در پنیر بسیار فراوان است، و یکی از آنها پنیر کوتاژ است و قطعاً برای سلامت و رشد جنین در زنان باردار بسیار مفید خواهد بود.

8. پنیر کوتاژ شامل چربی های خوب است:

پیش از این هم در بخش سلامت نمناک و در مطلب مربوط به خواص و فواید پنیر صبحانه گفته شد که مقدار چربی در پنیرهای مختلف، متفاوت است. مانند پنیر تازه که دارای مقدار چربی تا 12 درصد است، در حالی که مقدار چربی پنیر بالغ و کامل 40 تا 50 درصد است، و یک خبر خوب، چربی برای رشد جنین معروف است.

9. پنیر کوتاژ دارای سطح بالای مواد معدنی:

پنیر و محصولات فراوری شده غنی از کلسیم، فسفر یا زینک هستند. مقدار کلسیم موجود در پنیر کوتاژ 8 درصد از مقدار توصیه شده روزانه است. به علاوه پنیر کوتاژ نیز غنی از سدیم است و مقدار سدیم موجود در پنیر کوتاژ در حدود 364 میلی گرم است. همه این مواد معدنی برای رشد جنین در رحم زنان باردار نیز بسیار مفید هستند.

مصرف پنیر کوتاژ

سطح بالای مواد معدنی پنیر کوتاژ

10. پنیر کوتاژ مفید برای دوره رشد کودک:

علاوه بر کلسیم، پنیر منبع پروتئین با کیفیت بالا نیز هست. علاوه بر این، در طول دوره رشد بسیار ضروری است و به این معنی است که توانایی کنترل وزن نیز در آن وجود دارد. تحقیقات همچنین نشان می دهند که محتوای پروتئین در محصولات لبنی مانند پنیر کوتاژ می تواند از بدن در برابر سموم، باکتری ها و ویروس ها محافظت کند.

فواید بیشتر پنیر کوتاژ

در واقع، در اینجا فواید سلامتی بیشتری برای خوردن پنیر کوتاژ وجود دارد:

  • غنی از پروتئین
  • تقویت استخوان ها
  • جلوگیری از سکته
  • خاصیت آنتی اکسیدانی
  • سطح بالای سدیم
  • بهبود هضم غذا
  • میان وعده سالم
  • غذای سالم خوشمزه

تمام مزایای پنیر کوتاژ

فواید سلامتی مصرف پنیر کوتاژ

توصیه هایی در مورد مصرف پنیر

همه مشاوران بهداشتی با مزایای پنیر موافق نیستند.

بنابراین اگر شما باید پنیر را مصرف کنید، راه هایی برای محتاط ماندن وجود دارد.

پنیر همچنین سدیم (نمک) بالایی دارد.

مقدار سدیم موجود در پنیر کوتاژ حدود 364 میلی گرم است.

یک رژیم غذایی با نمک بالا می تواند منجر به مشکلاتی نظیر فشار خون بالا، افزایش خطر بیماری های قلبی و سکته و نیز دیابت شود.

مطالعات اخیر رژیم غذایی در پروتئین حیوانی، از جمله پنیر، نشان داده است که خوردن غذاهای غنی از گوشت و پنیر در سنین میانی، می تواند خطر مرگ و سرطان را دو برابر کند. یک رژیم متعادل، مهمترین رژیم برای تمام مراحل زندگی است. پنیر یکی از غذاهایی است که مصرف متوسطش باید به طور دقیق اعمال شود. پنیر نیز حاوی شیر است. بنابراین اگر به شیر حساسیت دارید، مراقب باشید. ابتدا با کارشناسان بهداشت مشورت کنید.

پنیر کوتاژ چیست ؟ + خواص و فواید شگفت انگیز پنیر کوتاژ

4.290
این مطلب مفید بود ؟7614
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : فواید پنیر
وبگردی