خوشبو بودن
در فصل تابستان که هوا بسیار گرم است بدن افراد به طور مدام دچار تعریق می شود که باعث بوی بد می شود، اما روش هایی وجود دارد که می تواند باعث خوشبو شدن بدن شود.

برای آنکه در تابستان خوشبو باشیم چه کنیم؟

تابستان فصل گرما و تعریق شدید است که ما را مجبور به استحمام روزانه می کند اما گاهی اوقات نمیتوانیم دوش بگیریم و باید به روشی دیگر از بدبو شدن جلوگیری کنیم یا بهتر است بگوییم خود را خوشبو کنیم ولی چطور ؟ همیشه با عطر و ادکلن ؟ پاسخ منفی است؛ در این بخش از نمناک چند گام ساده برای آنکه در تابستان و هوای گرم خوشبو باشیم را خواهیم گفت؛ نکاتی کاملا متفاوت با آنچه شاید تا پیش از این رعایت می کردید.

1- لیستی از موارد خاص که باید همیشه همراهتان باشد:

دستمال مرطوب برای خوشبو شدن بدن:

برای پاک کردن چربی ها و آلودگی ها و برای حفظ عطر و بوی تازه در هر زمان، باید از آن استفاده کنید.

ادکلن و دئودورانت ها برای خوشبو شدن:

ناجی هر گونه بوی بد، در هر زمانی می باشد.

خوشبو بودن بدن

اسپری های مو و سرم ها برای خوشبو بودن:

اگر در وسط روز بوی بد موهایتان را حس کردید، اینها به شما کمک خواهند کرد که به راحتی اون زمان خود را بگذرانید.

لوسیون بدن:

استفاده از آن، برای نگهداشتن پوست خود ،به صورت مرطوب و جلوگیری از خشک شدن آن، به خصوص در زمستان ها،توصیه می شود.

پودر:

برای جذب عرق ناخواسته در قسمت های بدن مفید است و بوی بد آنرا به خود میگیرد و در خود حفظ می کند.

لباس هایتان را خوشبو کنید:

1یک شیشه و یا یک کیسه کوچک خوش بو درون کمد لباس های خود قرار دهید:لباس ها، تقریبا تمام بدن شما را پوشش می دهند.اولین رو عطر و بوی خوش آنها بسیار مهم است چون اولین بویی که از بینی ها حس میشود، عطر آنهاست پس برای اینکه لباسهایتان را در همه وقت، خوشبو نگهدارید، حتما از این روش استفاده کنید، زیرا بسیاری از لباس ها، در طول مدت های طولانی در میان دیوارهای بسته قرار می گیرند و بوی ناخوشایندی را جذب می کنند به خصوص در فصل های موسمی که دیواره ها کاملا مرطوب هستند.

 روش های خوشبو شدن

2. مراقبت های جدی از برخی قسمت های ویژه بدن:

قسمت های خاصی از بدن وجود دارد که بیشتر در معرض گسترش بوی بد هستند، در اینجا چند بخش را که باید توجه بیشتری به آنها شود، برای شما آورده ایم.

شستن مرتب دست ها:

اطمینان حاصل کنید که دستهایتان را در طول روز به خصوص پس از خوردن وعده های غذایی با صابون و یا مایع مخصوص شسته اید.

خوشبو بودن بدن

شستن مداوم پاها برای جلوگیری از بدبو شدن بدن:

پوشیدن کفش و جوراب برای مدت طولانی، می تواند باعث ایجاد بوی بد پاهای شما شود بنابراین کفش هایتان را بشویید و به طور مرتب از اسکراب پا استفاده کنید.

جلوگیری از بدبو شدن معده :

همه ما درباره بلاهایی که معده بد بو ایجاد می کند، میدانیم و مطلع هستیم ، بنابراین غذاهای سالم بخورید و معده خود را از بوی بد دور کنید.

زیربغل از دلایل اصلی بدبو شدن بدن:

آنجا اغلب اوقات خیس از عرق است، زمانی که دست ها بالا می آیند ، احساس خجالت میکنند به همین دلیل باید به طور مداوم با صابون شستشو داده شوند و از پودهای عطری برای جذب عرق ها و نیز، رول و دئودورانت استفاده شود.

خوشبو شدن

شستشوی مناطق حساس برای خوشبو شدن:

این قسمت های بدن،می تواند در طول روز عرق کند و بوی نامطبوعی را بخود بگیرد پس بنابراین حتما در زمان دوش گرفتن آنها را بشویید. خانم ها در طول دوران قاعدگی، باید به طور منظم از لایه های اضافی( پدها و تامپون ها ) استفاده کنند و مدام عوضشان کنند.

3. بوهای مختلف و بیش از حد، ذات و جوهره بوها را از بین می برد:

بسیاری از مردم در استفاده از عطریات افراط می کنند و خود را در عطر و ادکلن های مختلف، غرق می کنند. ترکیب عطرهای مختلف،بوی فاجعه آمیزی را ایجاد می کند که از بوی عرق و بدن هم بدتر است و حتی ممکن است همکاران شما یک کیلومتر ازتون فاصله بگیرند و تمایلی به نزدیک شدن به شما نداشته باشند.

ترفندهای رفع بوی بد بدن و خوشبو شدن در تابستان

3.927
این مطلب مفید بود ؟216
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی