دلیل سوء استفاده دیگران از شما
دلیل سوء استفاده دیگران از شما اخلاق ها و خصوصیات خودتان است که باعث می شود آن ها برای منفعت خودشان از شما استفاده کنند.

دلیل سوء استفاده دیگران از شما

کسانی که از شما سوءاستفاده می کنند ، می دانند که شما به درخواست های آنها نه نمی گویید و به راحتی در مقابل تهدیدهای احساسی ، تسلیم می شوید.گاهی اوقات افراد در اطراف ما سعی می کنند از ما سوء استفاده کنند.

آنها این کار را انجام می دهند تا زندگی خود را راحت تر کنند ،در حالی که باعث پیچیده شدن زندگی ما می شوند. اجازه دهیددر این بخش از نمناک در مورد دلایلی که دیگران این کار را انجام می دهند صحبت کنیم تا بتوانیم بر آن فائق شویم ، امروز شما می فهمید چرا دیگران از شما سوء استفاده می کنند و چگونه می توانید این مشکل را حل کنید.

دلیل سوء استفاده دیگران

دلیل سوء استفاده دیگران از شما چیست؟

این ویژگی ها و خصوصیات شما موجب سوء استفاده دیگران می شود

1. شما قادر به گفتن نه نیستید

این یک دلیل کلیدی برای اینکه چرا دیگران از شما سوء استفاده می کنند ، است. به این دلیل که شما نمی توانید نه بگویید.اگر همکارتان از شما بخواهد در یک پروژه به او کمک کنید ، احتمالا پاسخ شما بله هست، با وجود اینکه شدید درگیر کار هستید و احتمالا برای چند روز نخوابیده اید ، اگر این مورد شبیه شما به نظر می رسد، لازم است از خود بپرسید چه چیزی در درون شما در حال اتفاق افتادن است و یا اینکه چه باوری شما را از نه گفتن باز می دارد.احتمالا احساس اجبار می کنید که اگر کاری را انجام ندهید دیگران فکر می کنند آدم بدی هستید.

آیا نگران هستید اگر نه بگویید ، عصبانی شوند؟

آیا می ترسید که اگر به کسی کمک نکنید، آنها نیز به شما کمک نکنند؟

به خاطر داشته باشید که همیشه بله گفتن باعث می شود آنها برای هر کاری نزد شما بیایند و شما را با مسئولیتهایی که به شما مربوط نمی شود ، محدود کنند این بدان معناست که باید برای ساعات بیشتری کار کنید و کمتر بخوابید. هیچ وقت مشکلی با نه گفتن وجود ندارد در حقیقت آموختن نه گفتن ، بهترین راه برای جلوگیری از سوء استفاده دیگران است.

توانایی نه گفتن

آموختن نه گفتن برای دوری از افراد سوء استفاده گر

2. به دنبال تائید دیگران هستید

یکی دیگر از دلایل سوء استفاده دیگران از شما این است که شما به دنبال تایید دیگران هستید و آنها از آن به نفع خود استفاده می کنند. وقتی به دنبال تایید دیگران هستید، سعی می کنید آنها را راضی نگه دارید، دوست داشتنی باشید و می خواهید دیگران با کارهایی که انجام می دهید یا چیزهایی که می گویید ، موافقت کنند. افرادی که استاد سوء استفاده کردن از دیگران هستند، سریع متوجه می شوند.

3. اجازه می دهید از شما استفاده کنند

همه ما دوستی داریم که فقط وقتی به ما نیاز دارد با ما تماس می گیرد. این می تواند نیاز آنها برای صحبت کردن ، درد و دل ، یا درخواست کمک از شما باشد. اگرچه وقتی شما به آنها نیاز دارید، حضور ندارند قطعا نمی توانید به این افراد اتکا کنید.

شما همیشه برای کمک به آنها حاضرید ولی آنها خیر. یکی از دلایل سوء استفاده دیگران از شما این است که شما مرزی تعیین نمی کنید ، هر رابطه ای به مرز احتیاج دارد. این، به این معنی نیست که شما انسان یا دوست بدی هستید این بدین معناست که شما برای خود ارزش قائلید و اجازه نمی دهید کسی از شما استفاده بیجا کند.

 

5 دلیل برای سوء استفاده دیگران از شما

ویژگی های شما برای سوء استفاده دیگران

4. به خود اجازه نمی دهید که احساسات خود را بیان کنید

یکی دیگر از دلایلی که این اتفاق مکررا برای شما تکرار می شود، این است که شما احساساتتان را بیان نمی کنید بنابراین آنها فکر نمی کنند که مسئولیت هایشان را به شما تحمیل می کنند و یا این مسئله که ، فقط در زمان نیاز با شما تماس می گیرند، شما را آزار نمی دهد.

خیلی مهم است که یاد بگیرید چگونه به یک روش مناسب، احساسات خود را بیان کنید اگر احساس می کنید که سرکوب شده اید، مورد استفاده قرار گرفته اید و یا توسط دیگران مدیریت می شوید، آن را بگویید. ممکن است دیگران از احساسات شما آگاه نباشند و گفتن آن دیگران را تغییر دهد.

5. احساس می کنید قربانی ، افراد متقلب هستید

متاسفانه دغل کاری یا تهدیدات احساسی به طور وسیع در روابط انسانی ، استفاده می شوند با این حال، افراد خطرناکی وجود دارند که استاد دغل کاری هستند. بنابراین ، خیلی مهم است که مرزها را تعیین کنید ، بدانید چگونه نه بگویید و به نیازهای خود توجه کنید. اگر احساس می کنید که مورد سوء استفاده قرار گرفته اید ،به این دلیل است که آن را متوقف نکرده اید.

آیا حس می کنید قربانی هستید؟ وقتی خود را قربانی می کنیم ، باور می کنیم که نمی توانیم کاری انجام دهیم ، چیزی تغییر نمی کند و ما باید با آنها زندگی کنیم ؛ ما باید مسئول زندگی خود باشیم. اگر از شما سوء استفاده می شود و شما از آن آگاه هستید، خودتان این اجازه را می دهید. مسئله این نیست که خودتان را مقصر بدانید به این فکر کنید که برای تغییر آن چه کارهایی می توانید انجام دهید.

افراد متقلب

 راه های دوری از افراد متقلب و سوء استفاده گر

دلیل سوء استفاده دیگران از شما چیست؟

4.4275
این مطلب مفید بود ؟24332
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : عادت های بد
وبگردی