رکورد

ثبت دو رکورد باورنکردنی توسط یک ایرانی!

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1395کد مطلب : 43743زمان مطالعه : 2 دقیقه
رکورد هاگ پای جهان توسط سیدموسی هاشمی مقدم شکسته و برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس انتخاب شد.

دو رکورد باورنکردنی جهان توسط یک ایرانی شکسته شد

رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش دو رکورد جدید از یک جانباز ایرانی 60 ساله مشاهده کنید.

رکورددار «پرس پای» دنیا با تمجید از اقدام آتش نشانان فداکار در حادثه پلاسکو گفت:رکورد جدیدم را تقدیم خانواده های این عزیزان می کنم.

موسی هاشمی مقدم پس از شکستن رکورد «هاگ پا» گفت:از پنج سال پیش تمریناتم را به صورت حرفه ای در بدنسازی شروع کردم و وقتی متوجه شدم قدرت فیزیکی مناسبی برای این کار دارم، به فکر رکوردشکنی افتادم.

بدنسازی

یک ایرانی دو رکورد جدید در گینس ثبت کرد

وی ادامه داد:در سال 2013 رکورد پرس پا متعلق به رونی کلمن بود که 1200 کیلو را 12 بار زده بود و من این کار را 14 بار انجام دادم و رکورد رونی کلمن را شکستم.

هاشمی مقدم افزود:آخرین رکورد متعلق به «کوین فست» بود که 500 کیلو را با شانه هایش بلند کرد. رکورد او یک دقیقه و 14 ثانیه بود که من رکورد او را جابجا کردم و توانستم 500 کیلو را در زمان دو دقیقه بر روی شانه هایم نگه دارم.

رکورد جالب

یک ایرانی دو رکورد جدید در گینس ثبت کرد

این ورزشکار ادامه داد:اما رکورد اصلی من 750 کیلوگرم بود که توانستم آن را در مدت یک دقیقه و 30 ثانیه بر روی شانه هایم نگه دارم و رکورد جدیدی را در جهان به ثبت برسانم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این کار را ادامه خواهید داد؟ گفت:خانواده ام به شدت مخالف این کار هستند و با توجه به اینکه 60 سال سن دارم، آنها معتقد برای من خطرناک است و دو دخترم از من قول گرفتند که دیگر دست به رکوردشکنی نزنم، اما تا روزی که بتوانم ورزش می کنم تا همواره تنی سالم داشته باشم.

ثبت دو رکورد باورنکردنی توسط یک ایرانی!

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
برگرفته از آفتاب نیوز - / ل
وبگردی