دلیل مهم دوست داشته نشدن
یکی از دلایل مهم دوست نداشته نشدن توسط همسر و یا دوستان ریشه در رفتار افراد دارد که با اصلاح آن میتوانند این مشکل را حل کنند.

11دلیل دوست داشته نشدن توسط دیگران

طبیعی است که هر انسانی دوست دارد مورد علاقه ی دیگران باشد و همه ی اطرافیانش او را دوست داشته باشند ولی حتما شما هم می شناسید افرادی را که معتقدند هیچ کس آنها را دوست ندارد ولی چرا ؟ ریشه ی این کمبود در رفتار آنهاست که در ادامه این بخش از نمناک با معرفی آنها چندین راه حل نیز مطرح خواهیم کرد.

1.شما خودخواه هستید:

افرادی وجود دارند که فقط خودشان را میبینند.مردم میتوانند این را حس کنند ، وقتی همه چیز راجع به خودتان و به نفع خودتان است, مردم ازشما دوری خواهند کرد.بین انگیزه و خودخواهی یک خط باریک است شما ممکن است برای موفقیت خود انگیزه داشته باشید ،اما نباید خودخواه باشید.

2.شما گوش نمیدهید:

مردم دوست دارند که داستان های خودشان را برایتان تعریف کنند اگر شما به چیزی که دیگران میگویند گوش ندهید,آنها هم به حرف شما گوش نخواهند داد. زمانی از روزتان را به مردم اختصاص دهید, در واقع به چیزی که آنها میگویند ،گوش دهید ؛ زمانی که به آنها گوش نمیدهید شما نخواهید فهمید که آنها چه میدانسته اند وچه چیزی به نفع آنها است لئونارد یک شنونده خوب است، و.موفقیت های زیادی را با انجام این کار ساده به دست آورده است.

دوست داشته نشدن

3.شما با ترویج و تبلیغ خود ،صحبت را شروع میکنید:

آیا تا به حال کسی را دیده اید که مستقیما به سمت تعریف از خود، گام بردارد؟ "اوه سلام,اسم من جانی تالک است و من نویسنده کتاب چگونه دوستان خود را از دست میدهیم و رنجاندن مردم هستم,کتابم همراهم هست آیا میخواهید که آن را برایتان امضا کنم؟ و تو خواهی گفت:اوه, این مرد دیگر که بود؟!! من اورا همین الان دیدم و او کتابش را به من فروخت!! درنتیجه بیش از حد تعریف کردن از خودتان ,مخالف اهدافتان است اگر مشتاق پروژه های خود باشید,مردم نمیخواهند که به هیچ عنوان با شما صحبت کنند.

4. شما اغلب صحبت های کوتاه را انتخاب می کنید:

هر مکالمه از گفت و گوهای کوچک ساخته شده است مانند:هوا چه طور است؟ یا روز شما چگونه است؟ شما میخواهید که مردم را بشناسید و بهترین راه برای این کار ایجاد یک ارتباط و یا یک پیوند زود هنگام است. شما باید از یک جا شروع کنید، وقتی بحث های کوچک را رها میکنید و مستقیما به سراغ جزئیات کسب و کار میروید مردم فکر میکنند که چرا اینگونه با من برخورد کرد؟ هرچیزی را که باعث برقراری ارتباط بین شما و دیگران میشوند را نگه ندارید ؛ با صحبت های کوتاه ببن خود و دیگران احساس راحتی و آشنایی برقرار کنید و قبل از هرچیزی سعی کنید دیگران را بشناسید.

حس دوست داشته نشدن

5.شما اغلب از دیگران در خواست کمک میکنید:

زمانی که برای اولین بار کسی را دیده اید و از او درخواست کمک میکنید, ممکن است تمایل به انجام این کارنداشته باشد زیرا شما آنها را در موقعیت بدی قرار داده اید زمانی که شما با افراد موفق تر صحبت میکنید , این روش عمل نخواهد کرد.

6.شما هیچ چیزی را به دیگران نمیدهید:

زمانی که شما یک رابطه را ایجاد میکنید و به آن ارزش نمیدهید یعنی بدون ایجاد پایه و اساس شروع میکنید در این شرایط ساختار شما در حال فرو ریختن است و فرد ،دیگر نمیخواهد بیشتر از این با شما در ارتباط باشد قطعا رابطه شما ،ممکن است یک تا دوهفته طول بکشد اما ازبین خواهد رفت ؛ ضعیف تر میشود و در نهایت سقوط میکند سپس شما نادیده گرفته میشوید و دیگر هرگز خبری از آنها به شما نخواهد رسید .

 علت دوست داشته نشدن

7. فقط وقتی در مورد چیزی نیاز دارید ، با مردم صحبت می کنید:

آیا تا به حال دوستی داشته اید که برای مدت طولانی از او خبری نداشته اید و فقط زمانی که ماشین خود را خراب می کند یا زمانی که حساب بانکی خود را خالی کرده و به پول نیاز دارد ،با شما تماس میگیرد ؟ این همان دغل دوستانی هستند که در همه ی جمع های دوستانه ی خود حضور دارند ، اما شما را دعوت نمی کنند اینها افرادی هستند که وقتی به چیزی نیاز دارند، فقط به شما تلفن می کنند.آنها می دانند که می توانند از شما استفاده کنند وهر چیزی را از شما بخواهند اگر شما چنین فردی هستید، حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ هیچ کس نمی خواهد با شما ارتباط داشته باشد. شما فقط دوستانتان را برای زمان های سختی میخواهید، نه در زمان های خوشی و خوبتان هنگامی که مردم این را متوجه شوند ، از شما دوری خواهند کرد .

 ترس از دوست داشته نشدن

8. شما متکبر هستید:

آیا تا به حال به افرادی برخورده اید، که زود متوجه شوید چقدر متکبر واز خود راضی هستند ؟ آیا دوست داشتید ،بیشتر با آنها بمانید و آنها را بیشتر بشناسید ؟آیا احساس کردید که آنها ترسناک هستند؟ اگر شخصی برای شما رعب آور باشد، نمی توانید به آنها نزدیک شوید و نمی توانید آنها را بشناسید .اگر شما متکبر هستید، هیچ کس نمی خواهد بداند شما چه کسی هستید، زیرا فکر می کنند:"این فرد فقط به خودش فکر میکند .همیشه در مورد کارهای بزرگی که انجام داده اند، صحبت می کند و هرگز لحظه ای را برای گوش دادن به دیگران صرف نمیکنند ، متکبر نباشید.

9. در مکالمات، همیشه اختیار زمان و بحث در دست شماست:

هنگامی که دیگران را نادیده میگیرید ، آنها را علیه خود وارد یک جبهه میکنید ؛ بعضی ها فکر می کنند ،لئونارد فقط یک مرد آرام است، اما پس از شناختن او، متوجه خواهید شد ، بیشترین کاری که انجام می دهد، گوش دادن به شماست، تا اطمینان حاصل کنید که او درک می کند چه کسی با او صحبت می کند. این باعث می شود او یک ارتباط دهنده بسیار موثر باشد، حتی اگر او زیاد حرف نزند.

 دوست داشته نشدن توسط همسر

10. دلتنگ میشوید:

اگر شما کسی هستید که همیشه در حال گزافه گویی است ؛ چه زمانی می خواهید درباره کارهای خوب دیگران صحبت کنید؟ اگر دائم در حال صحبت کردن درباره خود باشید ، اطرافیان شما گوش دادن به شما را متوقف می کنند.

11. شما تنها برای نتیجه ی اهداف خودتان اهمیت قائل میشوید:

همه ما برای اهدافمان، پایانی را تصور کرده ایم من می خواهم تبدیل به یک سخنران مشهور بین المللی شوم که در سراسر جهان سفر می کند، به مردم کمک می کند تا صدای خود را پیدا کنند و به اشتراک بگذارند. آیا تا به حال کسانی را دیده اید که تنها بر هدف نهایی خود متمرکز بوده اند؟ آنها برای رسیدن به هدف خود از هیچ کاری دریغ نمیکنند ؛ دروغ، تقلب، دستکاری، سرقت، هر چه باشد. نکته بعدی، این است که این افراد ممکن است به هدف خود برسند یا نرسند ، اما در این مسیر آنها تمامی روابط فردی خود را برای رسیدن به این هدف کاملا از بین می برند و همیشه در نوک پیکان اشاره قرار میگیرند ، اما آنها کاملا بی رحم هستند، آنها هیچ دوستی ندارند، و آنها در شب به تنهایی در رختخواب خود گریه می کنند، زیرا هیچ کس نمی خواهد کاری با آنها داشته باشد.

علت دوست داشته نشدن از سوی دیگران و راه حل آن

3.1116
این مطلب مفید بود ؟7145
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
برچسب : رابطه عاطفی
وبگردی