علیرضا قربانی

انصراف علیرضا قربانی ازخواندن سرود تیم ملی در جام جهانی

تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1397کد مطلب : 67470زمان مطالعه : 3 دقیقه
علیرضا قربانی خواننده کشورمان با انتشار پستی در صفحه رسمی اینستاگرامش انصراف خود را از خواندن سرود تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه اعلام کرد.

علیرضا قربانی از خواندن سرود تیم ملی انصراف داد

در حالی که پیش تر اعلام شده بود علیرضا قربانی و سالار عقیلی سرود تیم ملی فوتبال کشورمان را در جام جهانی میخوانند ، علیرضا قربانی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش خبر جدیدی را منتشر کرد.

علیرضا قربانی با انتشار پستی در اینستاگرامش انصراف خود از خواندن سرود تیم ملی را به طور رسمی اعلام کرد.

انصراف علیرضا قربانی از خواندن سرود تیم ملی

علیرضا قربانی خواننده کشورمان که پیش تر نام او به عنوان خواننده تیم ملی کشورمان اعلام شده بود با انتشار یک پست به طور رسمی انصراف خود را از خواندن سرود تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه اعلام کرد.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده سرود تیم ملی نیست

علیرضا قربانی با انتشار این پست در اینستاگرامش نوشت :اعلام انصراف از حضور در تولید موسیقی برای تیم ملی فوتبال ایران عزیز

به نام ایزد مهرآفرین

در روزهای اخیر خبری مبنی بر تولید و حضور اینجانب بعنوان خواننده قطعه ای با همراهی ارکستر سمفونیک تهران و به رهبری جناب شهرداد روحانی برای حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 کشور روسیه در رسانه ها منتشر شد که ضمن سپاس از همه هم میهنان عزیزم لازم میدانم توضیحاتی را در این زمینه خدمتتان ارائه کنم.

بزرگترین سعادت و افتخار برای هر هنرمند، انجام فعالیتی برای میهن خویش و تولید اثری در سطح ملی و فراملی است واولین شرط ماندگاری و پذیرش یک اثر هنری، راستی و صداقت در بطن و متن آن اثر است.

به عبارتی دیگر یک اثر هنری باید از دل و جان هنرمند برخاسته باشد تا بتواند بر دلها بنشیند.

البته لازم به تکرار نیست که متاسفانه در این سال ها کار هنری سمت و سویی بیگانه با اصل معنا و خاستگاه بی بدیل آن پیدا کرده وغالبا چون ابزاری برای امرار معاش به کار می آید ...شاید هم با توجه به شرایط اجتماعی نتوان چندان ایرادی به خالقان این نوع آثار و حتی مخاطبانشان گرفت اما وقتی صحبت از کاری در شأن مردم بزرگ ایران و تولید اثری ملی به میان می آید هنرمندان باید با دقت نظری ژرف به آن نگاه کنند تا دچار لغزش و خطایی تاریخی نشوند.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده موسیقی کشورمان

اساسا رسالت و جهان بینی هنرمندان و دیدگاه های آنها دربزنگاه هایی چنین است که محک می خورد و اگر با چشمی باز و دلی آگاه به توانایی،خاستگاه و اهداف خویش ننگرند ممکن است دست به کاری بزنند که در افق و تار و پود وجودشان که در پس سالیان عمر، ممارست،تجربه و اندیشه تعریف شده نگنجد و قطعا ارتکاب و سر نهادن با هر انگیزه ای برای ورود به آن عرصه، بی صداقتی محض با خویش و سپس خیانت به مخاطبان و مردمی است که همواره و در سخت ترین شرایط همراه و همدوش با هنرمندان راستین شان بوده و هستند.

طی این روزها و با تعمق و دقت بیشتر به این نتیجه نزدیکتر شدم که جنس و محتوای موسیقی که من در طی حدود 22 سال فعالیت و تلاش حرفه ای در آن رشد و پرورش یافته ام و هویت و اصالت هنری مهمترین رکن آن است، ممکن است با نتیجه و خروجی که عزیزان دست اندرکار و سفارش دهنده اثر از آن توقع دارند و به حق هم بایستی حاصل شود، ناهمگون و ناهماهنگ باشد و از این رو نتوانم خواسته خیل عظیم مخاطبان و علاقه مندان گرانقدر این رویداد مهم ورزشی و بین المللی را مرتفع سازم.

انصراف علیرضا قربانی ازخواندن سرود تیم ملی در جام جهانی

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی