قلم موهای آرایشی
شستشوی مناسب و به موقع قلم موهای آرایشی یکی از روش های مهم جلوگیری از آسیب میکاپ به پوست صورت است ، برای این منظور بهترین راه را انتخاب کنید.

چگونه قلم موهای آرایشی را تمیز کنید

تمیزی و سالمی قلم موها روی آرایش تأثیر می گذارد. اگر می خواهید بدانید چگونه قلم موهای آرایشی را پاک کنید این مطلب از سایت نمناک را از دست ندهید. قلم موها در طرح ها و شکل های مختلف در بازار وجود دارد، قلم موهای آرایشی مکان رشد باکتریها و جرم است.

cleaning makeup brushes

قلم موهای آرایشی را نباید بشویید و بعد سریع استفاده کنید چون باعث آلرژی ها می شود.

راه های مختلف تمیزکردن قلم موهای آرایشی در منزل

1. یکی از راه های موثر پاکسازی قلم موهای آرایشی شست و شو با شامپوی بچه است. شامپو بچه را با آب ترکیب کنید و 30 دقیقه قلم موها را داخل آن قرار دهید و بعد با آب سرد بشویید و در جای خشک قرار دهید.

قلم موهای آرایشی

آموزش تمیز کردن قلم موهای آرایشی با شامپو بچه

2. روغن نارگیل به دلیل خاصیت آنتی باکتریایی که دارد جرم و باکتری های قلم مو را از بین می برد. مقداری روغن نارگیل را داخل کاسه ای بریزید و قلم موها را داخل آن خیس کنید و بعد آن را با آب و شامپو بشویید چون باعث می شود قلم ها نرم تر شود

3. آب لیمو یکی دیگر از راه های آسان برای از بین بردن جرم و باکتری هاست.

4. اگر قلم موهای آرایشی خیلی جرم گرفته هستند آن ها را درون آب صابون قرار دهید و دقایقی منتظر بمانید و بعد با آب سرد بشویید.

5. مقداری روغن زیتون را به آب بیفزایید و قلم موها را درون آن قرار دهید و با دست بشویید و بعد از 30 دقیقه با آب و شامپو قلم مو را بشویید و درجای خشک و خنک قرار دهید.

قلم موها را مستقیما زیر نور خورشید خشک نکنید و با آب داغ نشویید چون ممکن است چسب های آن ها باز شود و ترجیحا قلم موها را در جای خشک و جلوی پنکه خشک کنید.

قلم موهای آرایشی را حتما به این روش بشویید

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ز.ن
وبگردی