کاهش قند خون
قند خون شما باید بین 70 تا 140 در نوسان باشد که اگر بیشتر است شما نیاز به مراقبت های تغذیه ای و روش زندگی جدید و حتی روش خواب جدیدی دارید

ترفندهایی مربوط به خواب برای کاهش قند خون در عرض یک شب

هم اکنون می توانید سطح قند خون سالم را به فهرست طولانی فواید سلامتی حاصل از خواب خوب شبانه اضافه کنید. دیابت 29 میلیون آمریکایی با مقاومت انسولین را به عنوان یکی از عوامل خطر، تحت تاثیر قرار می دهد، شرایطی که در آن بدن نمی تواند به طور موثر انسولین را برای تنظیم سطح قند خون مورد استفاده قرار دهد.

در حقیقت تحقیقات اخیر نشان می دهد که به اندازه کافی نخوابیدن ممکن است پف زیر چشم ایجاد که ممکن است به مقاومت انسولین کمک کند. یک توضیح منطقی ممکن است این باشد افرادی که خواب خوبی ندارند اغلب گرفتگی تنفس را تجربه می کنند ، یک اختلال که تنفس فرد را قطع می کند در حالی که خوابند و با دیابت نوع 2 مرتبط است.

در مطالعه ای کوچک، محققان از بیمارستان بریقام و زنان در بوستون، ماساچوست کشف کردند افرادی که هر شب کم تر از شش ساعت در شب می خوابند، کمتر از یک ماه 32 درصد کاهش در مقدار انسولین آزاد شده در بدن بعد از خوردن و بالاتر رفتن سطح گلوکز در مدت زمان طولانی ، داشتند.

بدن برای جذب گلوکز اضافی در جریان خون به انسولین نیاز دارد. کاهش پاسخ انسولین به قند یک روز می تواند منجر به دیابت شود. برای حفظ تعادل سطح قند خون، ممکن است پزشک خواب شبانه را تجویز کند البته خوابی همراه با رعایت نکاتی که در این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند.

روش کاهش قند خون

کاهش قند خون بالا در شب

5 توصیه مرتبط با خواب شبانه برای کاهش قند خون

زیاد نخوابید :

صبح ها تا دیر وقت خوابیدن در آخر هفته ، ممکن است بدن را از ریتم خارج کند، که می تواند باعث شود خوابیدن در شب برایتان دشوارشود. اگر ساعت اضافی به برنامه خواب ، اضافه کنید مثلا زودتر بخوابید و در زمان معمول بیدار شوید.

اما پزشکان نسبت به زود رفتن به رختخواب هشدار می دهند چون ممکن است ریتم شبانه روزی طبیعی را به هم بریزد. سعی کنید به برنامه جدید خود وفادار بمانید، طوری که ساعت بدن شما بداند چه موقع باید احساس گرم و خواب آلودگی در شب داشته باشد.

اختصاص دادن رختخواب تنها برای خوابیدن :

تخت قرار است پناهگاهی بعد از یک روز طولانی و خسته کننده باشد. صورتحساب، لپ تاپ کار یا هر چیز دیگری که موجب استرس می شود از اتاق خواب بیرون بگذارید. نمی خواهید که خواب پر استرسی داشته باشید

روشهای کاهش قند خون

ترفند خوابیدن برای پایین آوردن قند خون

ناراحتی هایتان را روی کاغذ بنویسید :

اگر شب با نگرانی بمباران شده دیدید، نیم ساعت وقت بگذارید تا نگرانی های را ثبت و راه حل های ممکن را یادداشت کنید. یک ذهن باز به احتمال زیاد راحتر از ذهن آشفته با استرس،بخواب می رود کمی زمان بگذارید تا لیستی را برای فردا و آشفتگی های ذهنی خود از چیزهایی که هنوز باید در مورد آن فکر کنید آماده کنید.

سپس به رختخواب بروید " مایکل ، دکترای حقوق ، عضو مرکز خواب و در مدرسه پزشکی در دانشگاه پنسیلوانیا می گوید. افکار خود را یادداشت و برنامه ریزی کنید شب بهتر بخوابید تا روز جدید را بهتر آغاز کنید

از رختخواب بیرون بروید تا فعالیت آرامش بخش داشته باشید :

اگر بعد از 30 دقیقه نمی توانید بخوابید، از رختخواب بیرون رفته و به اتاق تاریک دیگری بروید تا فعالیت آرامش بخش دیگری 15 تا 20 دقیقه مانند خواندن یا گوش دادن به موسیقی آرامش بخش انجام دهید.

این راه حل سریع چیزی است که برخی متخصصان خواب به عنوان " محرک های خواب " می گویند بیدار ماندن در رختخخواب فقط شما را ناراحت می کند، که منجر به افزایش هورمون های استرس، ضربان قلب و اضطراب می شود - دستورالعمل یک شب بی خوابی. با روشن کردن محیط ، فشار خواب را سرکوب کنید تا بتوانید سریع تر بخوابید.

چراغ ها را کم نور کنید:

اتاق روشن به فرد حالت خواب نمی دهد . بنیاد ملی خواب توصیه می کند چراغ ها را حداقل یک ساعت قبل از خوابیدن کم نور کنید. اتاق تاریک به مغز می گوید زمان آن است که به زودی به خواب روید. با این حال بهتر است پنجره ها را با پرده ها بپوشانید تا هر گونه نور خارجی، مانند چراغ های خیابان، تمام طول شب وارد اتاق نشود و یا چشم بند بزنید.

روش کاهش قند خون

چراغ های لایت برای کاهش قند خون بالا

کاهش قند خون در یک شب با ترفندهای مربوط به خوابیدن

3.6180
این مطلب مفید بود ؟12951
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی