خطرناک ترین گیاهان دنیا
گونه های زیادی از گیاهان در دنیا وجود دارند که برای سلامت ما انسان ها بسیار مضر هستند و با مصرف آنها ممکن است دچار آسیب های جدی حتی مرگ بشویم ،با خطرناک ترین گیاهان دنیا آشنا شوید.

گیاهان خطرناکی در دنیا که باعث خانه نشین شدن همیشگی شما می شوند

در فصل تابستان در آمریکای شمالی اکثر گیاهانی که رشد می کنند بسیار خطرناک هستند و نباید قبل از اطلاع ثانویه از آنها استفاده کرد.گونه های زیادی از گیاهان وجود دارند که برای سلامت ما انسان ها بسیار مفید هستند و اما برخی دیگر از گونه های مختلف گیاهان برای انسان ها بسیار مضر هستند و با مصرف آنها ممکن است دچار آسیب های جدی حتی مرگ نیز بشویم.بنابراین قبل از استفاده گیاهان باید مراقب باشیم که مضر نباشند برخی گیاهان که سمی هستند را در ادامه این بخش از نمناک معرفی خواهیم کرد.
 
خطرناک ترین گیاهان دنیا

از این گیاهان خطرناک دنیا فاصله بگیرید

9 نمونه از خطرناک ترین و مرگبارترین گیاهان دنیا

1-هراکلوم منتقازیانیوم
اگر از این گیاه استفاده کنید می تواند منجر به برخی مسائل و مشکلاتی در شما شود.برای مثال در بدن شما تعداد زیادی جوش،تاول،زخم هایی که تا آخر عمر با شما همراه است و حتی در میزان زیاد می توانند منجر به کوری شوند.این گیاه می تواند حداکثر به اندازه 6 متر رشد نماید و به عنوان گیاه مرگ بار در ایالات متحده شناخته شده است و در اکثر ایالات متحده رشد کرده است.به همین دلیل در 18 ژوئن محققان گزارش دادند که این گیاه در بیشتر قسمت های ویرجینیا رشد کرده است و باید در طی یک اطلاع رسانی کامل ،به مردم اطلاع داده شود تا دچار مشکل نشوند.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

هراکلوم منتقازیانیوم گیاه مرگ بار در ایالات متحده

2-آکونیتوم ناپلوس
این گیاه به نظر می رسد که زیبا و بدون ضرر است اما تمام قسمت های این گیاه در عین زیبایی،سمی هستند.در دوران معاصر،افراد محلی از این گیاه به عنوان طعمه ایی برای گرگ ها استفاده می کردند و به همین دلیل اسم دیگر این گیاه "زهر گرگ" است.به گزارش بی بی سی یک باغبان 33 ساله پس از خوردن این گیاه در سال 2014 میلادی فوت کرد.این گیاه می تواند منجر به استفراغ،اسهال و بی حسی در عضلات صورت شود.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

آکونیتوم ناپلوس نمونه ای از سمی ترین گیاهان دنیا

گیاهان سمی و خطرناک دنیا 

3-ریکینیوس کمیونیس
این گیاه زیبا و در عین حال سمی ،پس از استفاده فورا بر روی بدن تاثیر می گذارد.طبق گفته "تام آمبرلو"،یکی از استادان زیست شناسی،پس از استفاده از این گیاه علائمی مانند "التهاب معده،استفراغ،اسهال به همراه خونریزی،شکم درد،اقزایش ضربان قلب،پایین آمدن فشار خون،عرق کردن زیاد،تشنج و در نهایت مرگ در طی چند روز بعد از استفاده از این گیاه ،رخ می دهد.مقامات این گیاه را کاملا مضر دانستند و درمان آن بسیار سخت است.بنابراین از این گیاه به هیچ وجه استفاده نکنید.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

ریکینیوس کمیونیس گیاه زیبا و سمی و کشنده

4-کیکوتا
شکل و شمایل این گیاه بیشتر شبیه به تاج ملکه ها می باشد اما باوجود شکل وشمایل زیبای این گیاه،بسیار خطرناک وسمی است.این گیاه بیشتر در ایلات متحده و انگلستان یافت می شود و با خوردن آن دچار تشنج هایی خواهید شد که می توانند منجر به مرگ حتمی در شما شوند.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

کیکوتا بسیار خطرناک که منجر به مرگ می شود

خطرناک ترین و مرگبارترین گیاهان جهان

5-داتورا استرامونیوم
طبق گفته باستانیان خوردن این گیاه می تواند فورا منجر به مرگ حتمی شوند چرا که در سال 2006 مشخص شد که 4 نوجوان از آن گیاه استفاده کردند و فورا فوت کردند.همچنین گزارش شده است که برخی چای این گیاه وحشتناک را تهیه کردند و با نوشیدن آن فوت کردند.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

داتورا استرامونیوم یکی از مرگبارترین گیاهان دنیا

گیاهان خطرناک در ددنیا با سمی کشنده

6-دندروکنید مورویدس
این یک گیاه استرالیایی می باشد که بر روی برگ های آن موهایی کوچک و ریز وجود دارند که حتی به کوچکترین لمس می توانند باعث خارش شوند.همچنین اگر موهای این گیاه در دستان شما گیر کرده باشند ممکن است به مدت چندین ماه درد بسیار سختی را تجربه نمایید.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

دندروکنید مورویدس یک گیاه استرالیایی خطرناک

7-آکتایی پاچیپودا
این گیاه در شکل و شمایل بسیار خاص است و شاید تا به حال تصویری از آن مشاهده نکرده باشید.این گیاه دارای توت هایی سفید است که بسیار پر زرق و برق می باشند .اما مطابق گفته باغ گیاه شناسی میسوری ،این توت ها بسیار سمی هستند و به همین دلیل باید مراقب باشید که حیواناتتان از آن نیز استفاده نکنند.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

آکتایی پاچیپودا گیاه سمی در دنیا

مرگبارترین گیاهان دنیا

8-آریستولوچیا کلماتیتیس
این گیاه از گذشته معمولا با وجود اینکه می تواند منجر به نارسایی کلیه شود،در طب سنتی استفاده می شود.اداره غذا و داروی آمریکا در طی یک اطلاع رسانی ،اعلام کرد که هیچ شخصی نباید از این گیاه استفاده نماید.چرا که ریشه و ساقه های این گیاه پر از اسید هستند و می توانند کشنده باشند.بنابراین به هیچ وجه از آن استفاده نکنید و حتی به آن نیز دست نزنید.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

آریستولوچیا کلماتیتیس یکی از خطرناک ترین گیاهان جهان

9-هیپومن مانسینلا
این درخت در سرتاسر آمریکای مرکزی و جنوب ایالات متحده یافت می شود.این درخت حتی اسپانیا به عنوان درخت مرگ شناخته می شود.میوه این درخت سمی بسیار شبیه به سیب است و شاید در نگاه اول تصور کنید که این درخت سیب است و از میوه های آن استفاده نمایید.به گفته دانشگاه فلوریدا ،استفاده از این میوه می تواند حتی منجر به کوری شخص مصرف کننده شود.اساسا تمام قسمت های این درخت خطرناک و سمی هستند و باید انرا جدی گرفت.
 
خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

هیپومن مانسینلا درخت سمی و خطرناک

 

خطرناک ترین گیاهان دنیا که شما را وحشت زده می سازد!

4.5146
این مطلب مفید بود ؟13016
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ف
برچسب : گیاهان سمی
وبگردی