راز موفقیت در ازدواج
در زندگیتان مسئولیت پذیر باشید و با همسرتان قرارهای عاشقانه بگذارید و برایش گل بخرید همچنین از او تعریف کنید و شنونده خوبی برایش باشید.

15 راز کلیدی برای ازدواج موفق و داشتن زندگی زناشویی خوب

این که شما تازه ازدواج کرده باشید و یا خود را به عنوان یک عضو قدیمی از زنجیره ی تاهل شناخته باشید، به هر حال هر ازدواج سهم خود را از سقوط و صعود دارد.در حالی که ممکن است کلیشه، سکوت و الگوهایی از میل به مالکیت به صورت طبیعی وارد جریان زندگی ازدواج شده باشد.

دوره های پرتنش، خستگی و ارتباطات ضعیف بخشی از این چرخه است. ازدواج نتیجه می دهد، و مانند هر چیز دیگری در زندگی، باید این کار را به خاطر نتایجش انجام دهید. اما ازدواج مثل تمیز کردن توالت و بردن زباله ها نیست تلاش برای ازدواج موفق ، نیازمند تلاش جدی و واقع گرایانه عملی است که می تواند آرام کننده و درمانگر باشد.

در یک نظرسنجی که انجام دادیم، از زوج های خوشحال خواستیم تا کلید موفقیت ازدواج خودشان را بیان کنند و انها به مواردی که در ادامه این بخش از نمناک می خوانید اشاره کردند.

راه ازدواج موفق

چگونه زندگی زناشویی خوبی داشته باشیم 

15 مورد از این راهکارها را برای موفقیت در ازدواج بخوانید:

1. مستقل باشید:

در ازدواج های موفق استقلال (حفظ فردیت) ،در ازدواج بسیار مهم است. برای اینکه در یک رابطه شاد باشیم، ابتدا باید مستقل باشیم.این، در واقع، کلید ازدواج موفق است. با توجه به این نکته، زنان و مردان باید زمانی را برای خودشان بگذرانند، از تفریحات فردی خود لذت ببرند و به طور کلی زمانی را برای خودشان صرف کنند.

نه تنها غرق شدن در خود باعث دلسردی نمی شود، بلکه در آن زمان ها ما صرفا به تنهایی می رویم، با روح خود روبرو می شویم، حس خود را دوباره برقرار می کنیم و با اولویت گذاری، اهداف و دستاوردهای شخصی مان دوباره با انرژی به زندگی باز می گردیم .از سوی دیگر وابستگی، عزم و توانایی شما را به عنوان یک اندیشگر آزاد معرفی می کند.

هنگامی که ما احساس می کنیم استقلال و فردیت خود را حفظ کرده ایم، همیشه چیزی هست که سر میز شام در موردش صحبت کنیم، و از همیشه قوی تر، سالم تر و جذاب تر برای اطرافیانمان به نظر برسیم.

2. یک شنونده خوب باشید:

در حالیکه همه زنان باید در زمینه گوش دادن به طور فعال کار کنند، این را به عنوان یک امتیاز ویژه برای توجه گرفتن از مردان توصیه می کنیم. اغلب، مردان متوجه نمی شوند که همواره شریک زندگی آنها، از آنها انتظار دارد به صحبتهای وی گوش دهند.

این به خاطر فرهنگ و نحوه آموزش آنهاست.به خاطر داشته باشید که گوش دادن و شنیدن، دو فعل مشابه نیستند. گوش دادن از ته دل توجه کردن است، و آن یکی صرفا عملی فیزیکی و شنیدن آنچه که او می گوید، است.در حالی که صحبت می کند حتما به او نگاه کنید ، حتی تایید کنید و اطمینان بدهید که توجه می کنید.گوش دادن، کلید واقعی برای ازدواج شاد، در هر حالتی، برای هر رابطه است.

3. موافقت و مخالفت:

با هم خوب بودن بدان معنی نیست که زوج ها در مورد هر چیزی موافق باشند. اکثر زوج هایی که با آنها مصاحبه شده، در واقع دارای نگرش، عقاید و سیستم ها و باورهای متفاوتی از هم بودند. و حتی برخی از دیدگاه های مخالف در مسائل عمده و اصلی در برخی از موارد از همیت بالایی برخوردار بودند.

همه زوج ها طبیعتاً باید در برخی موارد اختلاف نظر داشته باشند. زوج های موفق و دوست داشتنی به دیدگاه یکدیگر احترام می گذارند و حتی در مورد نقاط ضعف خود نیز با هم گاهی شوخی می کنند.گاهی دو دیدگاه مخالف را درک کنید، یکی از آنها می تواند «درست» نباشد.

راههای زندگی خوب زناشویی

رازهای زندگی زناشویی خوب

4. ارتباط برقرار کنید - "زبان عشق" شریک زندگی خود را بدانید؛

چندین کتاب وجود دارد که بر روی زبان های عشق کار کرده اند. این مفهوم در روانشناسی جا افتاده که هر فرد شیوه ای منحصر به فرد خود را دارد که در آن عشق می ورزد و عشق میگیرد.

با شناخت ترجیحات و سرگرمی های شریک زندگی، استعاره ها می توانند در ارتباطات مورد استفاده قرار گیرند، چرا که چیزی است که فرد به خوبی می فهمد.راههای مجسمی که شریک زندگیتان عشق خود را نشان می دهد را دریابید.

این می تواند، از بردن ماشین شما به کارواش یا آوردن کودکان از مدرسه، تمیز کردن منزل و اتو کردن پیراهن شما باشد. همچنین، بر زبان آوردن کلمات محبت آمیز، نوشتن نامه و ابراز مهر باشد. زبان عشق شریک خود را بیابید تا همیشه بدانید که چگونه با او صحبت کنید.زبان عشق اغلب در حال صحبت است، اما زوجین به این موضوع توجه چندانی ندارند تا آنچه که باید، باشند. درک زبان عشق، راز یک رابطه شاد است.

5. پذیرش:

یکی از مهمترین قاتلان ارتباط، عدم پذیرش است، معمولا به زنان و مردانی اطلاق می شود که از هر چیزی بهانه ای می گیرند. به خاطر داشته باشید که ما همسرمان را بخاطر آنچه او قبلا بوده و آنچه اکنون هست، انتخاب کرده ایم.

حتی اگر بخواهیم او را تغییر دهیم هم، نمی توانیم.هنگامی که با او بحث می کنید، تنها متمرکز بر نقاط ضعف و مشکلات او هستید. چشم انداز خود را بلافاصله تغییر دهید. نقاط ظاهرا منفی را تا حد ممکن بپذیرید و به جای تمرکز بر روی آنها فقط روی صفات مثبت وی تمرکز کنید.

6. مسئولیت پذیرباشید:

پذیرفتن مسئولیت امری بدیهی و یکی از اسرار ازدواج موفق است. هنگامی که در یک پروژه مشارکت می کنید مسئولیت موفقیت و شکست را بر عهده می گیرید.

هنگامی که با شریک زندگیتان اختلاف نظر یا بحث دارید، به یاد داشته باشید که باید مسئولیت اقدامات خود را به عهده بگیرید، از جمله آنچه که طی بحث انجام داده اید بر زبان آورده اید، به ویژه اگر عمل یا حرف شما ناراحتی، دلخوری یا ناخوشایندی ایجاد کرد.

راز زندگی زناشویی خوب

مسئولیت پذیر بودن از کلیدهای اصلی زندگی موفق

7. هرگز شخص دیگری را وارد بحث نکنید:

به دنبال تایید گرفتن از غریبه ها نباشید.با توجه به احساساتتان به یکدیگر، ممکن است یکی از اعمال بسیار مسموم و مذموم همین باشد. این راحت است که هرکسی هرطور دلش خواست رفتار کند ولی در این زمان انتظارات شکل می گیرد.

این مشخصه در واقع فقط مربوط به طبیعت بشر است، همانطور که ما با آنچه که آشنا تر هستیم راحت هستیم، اما در ازدواج، هرگز نباید به جایی برسید که خودمحور بوده و شریک زندگی تان را به رسمیت نشناخته باشید.

ملزم نمودن خود در احترام به شریک زندگیتان را به طور نامحدود بدون توجه به آنچه رخ می دهد.با اجتناب از مفروضات ذهنی، و پیشنهاد به انجام کارهایی که دیگران تجویز می کنند، بخاطر همسر خود هر زمان که ممکن است از یاد نبرید.

8. قرارهای شبانه:

در میان نکات دیگر برای ازدواج موفق، این نکته بیشتر نادیده گرفته شده و توسط زوج ها، به ویژه کسانی که برای مدتی طولانی تری است که ازدواج کرده اند پیش آمده.مهم نیست زن و شوهری در شب قرارهای خود چه برنامه ای دارند.

گذراندن یک عصر و شب در کنار هم بدون توجه به وقایع بیرون از رابطه در طول زمان محبت را در رابطه به سادگی حفظ می کند. هنگامی که یک شب قرار دارید، باید گوشی های خود را خاموش کنید یا آنها را از دم دست دور بگذارید تا از حواس پرتی دور شوید.

در خانه فیلمی را به همراه پاپ کورن تماشا کنید یا در پیاده روی یا کوهنوردی همراه هم شوید. اغلب برنامه ها را تنوع دهید و برای یکدیگر مفید و مثبت باشید.

9. کمی حس عاشقانه بیشتر:

اضافه کردن حس عاشقانه و اعمال احساسی می تواند بسیار کارآمد باشد؛ سعی کنید به او گل رز هدیه داده یا با قرار دادن یک یادداشت یا یک نشانه عاشقانه در کیف و یا کوله پشتی اش، یا او را با غذای مورد علاقه اش شگفت زده کنید، یا با هم به تماشای غروب خورشید بروید.

ایده های بسیاری وجود دارد و شما در مورد اینکه تا چه حد عاشقانه می توانید به سمت تقویت این رابطه گام بردارید، شگفت زده خواهید شد.

چطوری زندگی زناشویی خوبی داشته باشیم

رمز و راز زندگی عاشقانه

10. در روابط نزدیکی برقرار کنید:

رابطه صمیمانه را زنده نگه دارید.رابطه جنسی برای ازدواج سالم بسیار مهم است. این رابطه باید به طور منظم باشد، و درمانگران توصیه می کنند که این رابطه را حتی زمانی که حوصله ندارید، نیز داشته باشید!

پیشنهاد میکنیم رابطه را با صحبت کردن در مورد آنچه که شما را خوشحال می کند حفظ کنید و هر نقش و فانتزی بازی، موقعیت ها و یا دکوراسیون اتاق خواب را که می خواهید پیشنهادکنید تا آن را هیجان انگیز نگه دارید.

11. تعریف:

"هر یک روز تعطیل، یک دادگاه طلاق را به تعویق می اندازد." هر روز با شناخت ویژگی های مثبت شریک خود، و تعریف از آنها، روابط شما مستحکم و طولانی ترخواهد شد.توجه مثبت و پیگیری آنچه همسرتان انجام می دهد.

هنگامی که وارد رابطه می شوید، بخاطر تعریف شما به جای تمرکز بر خلقیات و رفتارهای منفی، ویژگی های عالی خود را تقویت می کند، سعی کنید دنده را عوض کنید، و به جای یادآوری اخلاقیات منفی به موارد مثبت اشاره کنید. 

12. به دنبال احساسات لطیف باشید:

پشت هر احساس "سرسختانه" یک حس لطیف است؛ این مفهومی است که توسط روانشناسان آموزش داده شده است.هنگامی که احساس خشم می کنیم، معمولا احساساتی دیگر در پشت آن، مانند غم و اندوه، ناامیدی و یا حسادت را پنهان می کنیم.

اغلب فقط از خشم به عنوان یک مسیر مخفی برای محافظت یا فرار از ابراز آسیب پذیری هایمان استفاده می کنیم. احساسات "لطیف" و یا آسیب پذیر در زیر خشم همسرتان به شما کمک می کند،تا با وی ارتباط برقرار کنید، زیرا شما بهتر می توانید با احساسات واقعی این شخص همراه باشید.

موفقیت در زندگی چیست

موفقیت در زندگی مشترک

13. بیایید از فانتزی خارج شویم:

متأسفانه، ما اعتقاد داریم افسانه ها را نباید به پایان برسانیم و ممکن است دیدگاه های غلطی در مورد واقعیت زندگی همراه با بزرگ شدن مان با ما بیاید. باید این را تشخیص دهیم، در حالی که ازدواج می تواند یک چیز زیبا باشد، امری آسان نیست، و کامل هم نخواهد بود.انتظارات واقع گرایانه داشته باشید و قربانی افسانه نباشید - ممکن است خودتان را ناامید کنید.

14. کنترل نکنید:

افراد متاهل اغلب به جایی می رسند که در آن شروع به از دست دادن کنترل خود می کنند، به حسادت یا احساس نارضایتی می اندیشند، یا فراموش می کنند که شرکای خود هستند و نباید سعی کنند شرکای خود را کنترل کنند.

اغلب این موارد به سه صورت انجام می شود، زیرا انتظارات ممکن است در طول زمان افزایش یابد. ارتباطات، زمان تنهایی و محرک های سالم هر دو طرف را در مسیر خود نگه می دارد. اگر احساس می کنید کنترل کننده هستید یا کنترل می شوید سعی کنید این اخلاق را مدیریت نمایید یا برای حل آن به یک مشاور خانواده رجوع کنید.

15. هرگز از طلاق صحبت نکنید:

فرض کنید واقعا نمی خواهید طلاق بگیرید، پس تهدید نکنید. زوج هایی که از کلمه طلاق استفاده می کنند و یا در مشاجرات در مورد جدایی صحبت می کنند ،از این واژه به عنوان یک مکانیزم کنترلی استفاده می کنند.

زوج ها با استفاده از این کار برای تهدید بیشتر احتمال دارد که طلاق را به میان بیاورند. تهدید یک استراتژی کاملا غیربالغ برای حل هر گونه مشکل است، پس این کار را نکنید.

راههای زندگی خوب زناشویی

در زندگی مشترک از طلاق حرف نزنید

زوج های خوشحال از این راهنمایی ها برای داشتن ازدواج موفق پیروی می کنند. این نکات را درباره اینکه چگونه یک ازدواج موفق باشد، دنبال کنید. در اینصورت نه تنها قادر خواهید بود که ازدواج خود را نجات دهید، بلکه قادر خواهید بود از یک رابطه بسیار موفق لذت ببرید.

 

15 کلید طلایی موفقیت در زندگی زناشویی و ازدواج

4.424
این مطلب مفید بود ؟213
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / آ /ن
برچسب : ازدواج
وبگردی