نقطه کور

نقطه کور راهی جشنواره فیلم های ایرانی سوئد شد

تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396کد مطلب : 54712زمان مطالعه : 3 دقیقه
فیلم سینمایی نقطه کور ساخته مهدی گلستانه با بازی محمدرضا فروتن و هانیه توسلی راهی جشنواره فیلم های ایرانی سوئد شد.

نمایش فیلم سینمایی نقطه کور در جشنواره سوئد

نقطه کور فیلمی به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی گلستانه و نویسندگی احسان بیگلری راهی جشنواره فیلم های ایرانی سوئد شد. نقطه کور سومین ساخته مهدی گلستانه است که در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرده بود. این فیلم یکم مهر در افتتاحیه جشنواره فیلم های ایرانی سوئد نمایش داده می شود.

داستان و بازیگران فیلم سینمایی نقطه کور

داستان فیلم نقطه کور :نقطه کور داستان خسرو است که 23 روز بر پهنه دریا و به دور از خانواده اش گذرانده است.خسرو ( محمدرضا فروتن ) که به دلیل کار سختش به عنوان جوشکار در منطقه ای دور از خانواده، مدتهاست همسر و فرزندش را ندیده، بالاخره به منزل بر می گردد اما زمانی که پسر خانواده از حضور مرد غریبه ای در خانه سخن می گوید، خسرو به همسرش ( هانیه توسلی ) مشکوک می شود و...

او با دنیایی از ابهامات فکری که تمام مدت همراه او بوده وارد خانه اش در تهران می شود اما تمامی ذهنیت هایش عینیت یافته و قادر به مقابله با مسائل پیش آمده نیست تا اینکه...

نقطه کور

محسن کیایی در نمایی از فیلم نقطه کور

بازیگران فیلم نقطه کور:محمدرضا فروتن ، هانیه توسلی ، شقایق فراهانی ، محسن کیایی ، خاطره اسدی، نیکی مظفری ،مریم بوبانی، علیرضا زمانی نسب، سید احمد محمدی، سارا ربیعی، سجاد شهرابی، یلدا نوریان، حسین قورچی، مهدی پارسا، یونا تدین، نیوشا جهانی، نیوشا گودرزی، حسام رحیمی منش، نرگس، نیلوفر یزدان پرست.

نقطه کور

هانیه توسلی و محمدرضا فروتن در فیلم نقطه کور

عوامل فیلم سینمایی نقطه کور عبارتند از کارگردان و تهیه کننده:مهدی گلستانه، نویسنده:احسان بیگلری با همکاری پریسا هاشم پور، مدیر فیلمبرداری:مرتضی غفوری، تدوین:خشایار موحدیان، سعید سیاح، مدیر تولید:وحید مشاری، مجری طرح:پیمان جعفری، مدیر صدابرداری:بهروز معاونیان، مدیر برنامه ریزی:علی افشین راد، طراح صحنه و لباس:آنیتا جواهرچی، طراح چهره پردازی:مهرداد میرکیانی، دستیار اول کارگردان:رضا شریفی، منشی صحنه:شهره فهیمی، برنامه ریز:رضا غفارنژاد مولایی، مشاور رسانه ای:علی زادمهر، مدیر تدارکات:جواد راهزانی، مشاور روانپزشکی فیلمنامه:افشین یداللهی، طراح و ترکیب صدا:بهمن اردلان، حسین مافی، پخش از رسانه فیلمسازان.

نقطه کور

محمدرضا فروتن در فیلم نقطه کور

فیلم سینمایی نقطه کور، به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی گلستانه در آیین اختتامیه لاس کروسس مکزیک توانست ، جایزه بهترین کارگردانی در بخش مسابقه فیلم های بلندسینمایی را از میان ١٢ فیلم دریافت کند.

نقطه کور

هانیه توسلی در فیلم نقطه کور

مهدی گلستانه پیش از این فیلم دو فیلم دیگر در کارنامه هنری خود دارد. نخستین فیلم او به نام « دردسربزرگ » در سال 1389 ساخته شد و اثر دیگرش به نام « نازنین » نیز در سال 1392 به نمایش درآمد.

نقطه کور

محمدرضا فروتن در فیلم نقطه کور

«مهدی گلستانه » درسومین ساخته خود بعد از «نازنین» و « دردسر بزرگ» باز هم به یک موضوع اجتماعی پرداخته است اما از زاویه نگاهی متفاوت.او این بار خانواده ای را به تصویر کشیده است که در کشاکش بحرانهای مالی ، اسیر بیماری روحی وروانی پدر وپسر خردسالش به سر می برند. مردی که بیست روز از ماه را مجبور است دور ازخانواده به سرببرد ،علی رغم بیماریهای جسمانیش توهم خیانت همسر نیز آزارش می دهد. اینها پتانسیل فراوان خانواده ای را نشان می دهد که استعداد فراوانی برای از هم پاشیدن دارد.

نقطه کور

محمدرضا فروتن و هانیه توسلی در فیلم نقطه کور

نقطه کور راهی جشنواره فیلم های ایرانی سوئد شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی