نهضت ملی

اراضی واحدهای نهضت ملی در استان تهران مشخص شد

تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1401کد مطلب : 16757زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان تهران گفت:‌ اراضی مسکن نهضت ملی مسکن در استان تهران مشخص شده است.

ایلنا:خلیل محبت‌خواه درباره ویراش و پالایش اطلاعات متقاضیان نهضت ملی مسکن اظهار داشت:افراد تا پایان اسفند ماه سال گذشته فرصت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را داشتند و هم اکنون هم تا یک ماه فرصت برای ویرایش اطلاعات داده شده است. کسانی که محل سکونت خود را در هر یک از این شهرهای پرند، هشتگرد، اسلامشهر، ایوانکی، رباط کریم و پاکدشت اشتباه ثبت کرده‌اند می‌توانند نسبت به ویراش اطلاعات خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پالایش اطلاعات متقاضیان آغاز شده‌است، ادامه داد:720 هزار متقاضی نهضت ملی مسکن برای استان تهران ثبت نام کرده‌اند که در شهرهای بالای 100 هزار نفر راه و شهرسازی، در شهرهای زیر 100 هزار نفر بنیاد مسکن، مدیریت امور را بر عهده دارند. ‌

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان تهران افزود:تا هفته گذشته بیش از 400 هزار نفر پالایش شدند و پالایش اطلاعات ثبت نام کنندگان ادامه دارد و تا پایان ماه جاری به اتمام می‌رسد.

محبت‌خواه گفت:همزمان اراضی مسکن نهضت ملی مسکن در استان تهران مشخص شده و در برخی از مناطق الحاق محدوده و در برخی مناطق دیگر تغییر کاربری در کمیسیون های مربوط در حال انجام است.

وی با بیان اینکه همزمان انتخاب پیمانکاران و انبوه‌سازان در حال انجام است، اظهار داشت:چندین شرکت پیمانکاری در فراخوان اداره راه و شهرسازی شرکت کرده‌اند که از این تعداد 20 پیمانکار واجد شرایط بودند و اطلاعات این پیمانکاران در حال پالایش است.

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان تهران تاکید کرد:اگر ثبت نام کننده‌ای حائز شرایط است اما تا کنون پیامک تایید اطلاعات را دریافت نکرده حتما نسبت به ویراش اطلاعات خود اقدام کند و اگر پس از ویراش اطلاعات هم پیامکی دریافت نکرد به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کند.

محبت‌خواه درباره اورده اولیه متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران اظهار داشت:اورده اولیه در تهران هم همان 40 میلیون تومان است اما اگر افراد از دهک‌های پایین هستند و توان مالی مساعدی ندارند میزان اورده اولیه برای آنها به 20 میلیون تقلیل پیدا می کند.

وی افزود:تخفیفاتی برای ساخت واحدهای نهضت ملی در نظر گرفته شده و سعی دولت بر این است که این واحدها با کمترین قیمت ساخت شوند اما هنوز قیمت نهایی و دقیق هر واحد مشخص نیست.

انتهای پیام/م

اراضی واحدهای نهضت ملی در استان تهران مشخص شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : مسکن مهر
وبگردی