نهضت ملی مسکن

تهرانی ها برای نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند

تاریخ انتشار : 16 تیر 1401کد مطلب : 5341زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در تمامی شهرهای استان، تامین زمین صورت گرفته، پیمانکار انتخاب شده و به محض کلنگ‌زنی، متقاضیان به پروژه‌ها معرفی می‌شوند.

ایسنا:خلیل محبت‌خواه اظهار کرد:از روز چهارشنبه 15 تیرماه برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران، شرایط ثبت‌نام یا ویرایش اطلاعات در شهر جدید ایوانکی فراهم شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد.

وی افزود:در این مرحله از ثبت‌نام در شهرهای دارای ظرفیت در برخی استانها نام‌نویسی می‌شود که در استان تهران شهر جدید ایوانکی دارای ظرفیت خالی است. متقاضیان برای نام‌نویسی به سامانه طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در ایوانکی زمین به صورت خودمالکی واگذار می‌شود گفت:به متقاضیان در قالب گروههای دو نفره زمین واگذار می‌شود که می توانند اقدام به ویلاسازی کنند. در واقع ساخت به عهده خود متقاضیان است که این نوعی مزیت محسوب می‌شود. در ایوانکی نوع واحدهای مسکونی به صورت ویلایی است.

به گفته محبت‌خواه، برای متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر تهران صرفا شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و شهرهای پاکدشت، رباط کریم در نظر گرفته شده که در چهار شهر مذکور ظرفیت تکمیل شده و در این مرحله فقط امکان ثبت نام در ایوانکی وجود دارد.

وی درباره تعیین تکلیف متقاضیانی که هنوز پیامک برای آنها واریز نشده است گفت:زمین در تمامی شهرهای استان تهران شامل پیشوا، قرچک، دماوند، فیروزکوه، پاکدشت و رباط کریم تامین شده است. پروسه الحاق به محدوده به اتمام رسیده مشاور انتخاب شده است. در حال حاضر با پیمانکاران و انبوه‌سازان قرارداد بسته‌ایم تا پروژه‌ها را شروع کنند. به محض کلنگ‌زنی، نفراتی که ثبت نام کرده‌اند به پروژه‌ها معرفی می‌شوند.

بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب 17 مرداد سال 1400 ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که 3.6 میلیون نفر تایید شده‌اند. از روز 15 تیرماه 1401 ثبت نام مجدد در 40 شهرستان از چهار استان گیلان، هرمزگان، بوشهر و سمنان آغاز شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد. نام‌نویسی در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام خواهد شد.

تا روز 15 تیرماه 1401 کل واحدهای پروژه‌ی مذکور یک میلیون و 383 هزار و 513 واحد است. از این تعداد 954 هزار و 238 واحد در مراحل اجرایی ساخت قرار دارد و تعداد 429 هزار و 275 واحد کلنگ‌زنی شده است. برای ساخت یک میلیون و 535 هزار و 276 واحد تامین زمین صورت گرفته است. تعداد 507 هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و 290 هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند. با 91 هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسطهای اول تسهیلات را دریافت کرده‌اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه 18 تا 24 ماه تعیین شده است.

انتهای پیام/م

تهرانی ها برای نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : مسکن مهر
وبگردی