هشدار کرونایی

هشدار کرونایی؛ فعلا برای خرید عید بیرون نروید

تاریخ انتشار : 12 اسفند 1398کد مطلب : 5066زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم از مسافرت های غیرضروری و حتی دید و بازدیدها خودداری کنند.

هشدار کرونایی نماینده مجلس

ایسنا: سیامک مره صدق با بیان این که درصد قابل توجهی از مردم نکات مربوط به پیشگیری از شیوع کرونا را رعایت می کنند، اظهار کرد:با نگاهی به وضعیت ترافیک تهران می توان دید که درصد قابل توجهی از مردم از توصیه های مربوطه برای خارج نشدن از خانه ها تبعیت می کنند که این همکاری اکثریت مردم تحسین برانگیز است. 

وی ادامه داد:در این بین یکسری از افراد با بی توجهی به مسائل بهداشتی جان خود و خانواده هایشان را به خطر می اندازند. توصیه اکید آن است که از فعالیت های غیراورژانسی در خارج از خانه خودداری شود یعنی اگر کسی کار ضروری ندارد از خانه خارج نشود. برای خرید عید وقت است. این که مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده فرصتی برای مسافرت و خروج از خانه نیست، چون این کار می تواند تمامی اقدامات برای جلوگیری از شیوع کرونا را بی اثر کند. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای رعایت موارد پیشگیری از شیوع کرونا، اضافه کرد:از دولت تقاضا دارم که در صورت جدی نگرفتن هشدارها، اماکنی همچون کافی شاپ ها و رستوران ها را تعطیل کنند چون در آنجا تجمعاتی صورت می گیرد. باید تراکم ها را به حداقل رساند. درباره هتل ها هم باید نظارت های کافی باشد چون تردد در هتل ها وجود دارد. 

مره صدق با تاکید بر این که «مردم در هفته جاری برای خرید عید از خانه خارج نشوند»، اظهار کرد:اگر موارد پیشگیری را رعایت کنیم حتما قبل از عید زمان مناسبی برای خرید باقی خواهد ماند ولی اگر رعایت نشود ممکن است برخی نتوانند عید امسال را جشن بگیرند. توصیه ام آن است که در وهله اول آرامش خود را حفظ کرده و سپس از مسافرت های غیرضروری، دید و بازدید و رفتن به دانشگاه و مدارس و حضور در هرگونه اجتماع پرهیز کنیم، چون یک جنایت دوسویه است که هم خود و هم سایر افراد را در معرض بیماری قرار می دهیم. 

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس توضیح داد:اصل اساسی درباره اپیدمی ها آن است که افراد خروج از خانه را به حداقل برسانند حتی برای خرید هم هر چهار یا پنج روز بیرون بروند. در آن زمان هم حتی الامکان از پول نقد استفاده نکرده و کارت استفاده کنید به شرط آنکه قبل و بعد آن را ضدعفونی کنیم.

* تصویر مطلب تزئینی است.

انتهای پیام/م

هشدار کرونایی؛ فعلا برای خرید عید بیرون نروید

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
وبگردی