ملکه رنجبر
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال مروری هنرمندان و چهره های مشهور درگذشته سال 98 داشته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

هنرمندان درگذشته در سال 98

سال 98 با همه سختی ها ، تلخی ها و غم هایش رخت سفر را بربسته و تا چند روز دیگر رویش جوانه های درختان نوید روزهای رسیدن بهار را میدهد. در روزهای پایانی سال مروری بر روزهای رفته داشتیم و یادی از هنرمندان درگذشته امسال کرده ایم.

سال 98 با درگذشت افراد زیادی در دنیا همراه بود که ما در این مطلب به معرفی چهره ها و هنرمندان درگذشته در سال 98 می پردازیم.

این هنرمندان در سال 98 درگذشته اند

داریوش اسدزاده

داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان سوم شهریورماه 98 در سن 96 سالگی درگذشت.

این هنرمند پیشکسوت از سن 20 سالگی حضور در دنیای هنر را تجربه کرد و در آثار سینمایی و تلویزیونی زیادی جلوی دوربین رفت و نقش های ماندگار زیادی از خود برجای گذاشت.

داریوش اسدزاده

جمشید مشایخی

جمشید مشایخی بازیگر قدیمی سینمای ایران 13 فروردین 1398 بعد از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.

این هنرمند قدیمی بازیگری را از حدود سال 1339 با تئاتر آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت و برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر برای فیلم گل های داوودی و کمال الملک شد.

جمشید مشایخی

بهنام صفوی

بهنام صفوی خواننده جوان موسیقی پاپ یکی دیگر از هنرمندان درگذشته سال 98 است. این خواننده پاپ 23 اردیبهشت ماه 98 پس از چند سال درگیری با بیماری درگذشت.

بهنام صفوی 15 تیرماه 1362 در شیراز متولد شد و آموزش موسیقی را از کودکی آغاز کرد و اولین آلبوم رسمی اش را سال 88 روانه بازار موسیقی کرد و بعد از آن سه آلبوم رسمی دیگر را ساخت اما بیماری فرصت زندگی بیشتر را از او گرفت.

بهنام صفوی

شهلا ریاحی

شهلا ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در سال 98 درگذشت.

شهلا ریاحی از چهره های قدیمی سینمای ایران است که از او به عنوان اولین کارگردان سینمای ایران هم یاد میشود.این بانوی هنرمند همسر زنده یاد اسماعیل ریاحی است و بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و از حدود سال 1330 به فعالیت در دنیای هنر پرداخت.

شهلا ریاحی و همسرش

ملکه رنجبر

ملکه رنجبر بازیگر سریال زیر آسمان شهر یکی دیگر از هنرمندان درگذشته سال 98 است که 8 اسفند 1398 بعد از مدتی بیماری درگذشت.

ملکه رنجبر بازیگری را از حدود سال 1323 آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی ایفای نقش کرد و یکی از بازی های ماندگار او مربوط به بازی در سریال زیر آسمان شهر در نقش خانم فرامرزی است.

ملکه رنجبر

مجید اوجی

مجید اوجی تهیه کننده سینما و تلویزیون و همسر فلورا سام یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که 17 آبان 1398 بر اثر بیماری و سکته قلبی درگذشت.

این تهیه کننده فقید، تهیه کنندگی سریال هایی چون بی قرار ، مرضیه ، تعطیلات رویایی، باغ سرهنگ، ما فرشته نیستیم، توطئه فامیلی و... را برعهده داشت.

مجید اوجی و همسرش

علی ابوالحسنی

علی ابوالحسنی بازیگر سریال های طنز مهران مدیری یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که در 10 اسفند 1398 به دلیل عارضه قلبی درگذشت.

این هنرمند کشورمان بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و در سریال هایی چون جنگ 77 به ایفای نقش پرداخت و مدتی به عنوان مجری و مستندساز فعالیت میکرد.

علی ابوالحسنی

ولی الله شیراندامی

ولی الله شیراندامی بازیگر قدیمی سینما یکی دیگر از چهره های درگذشته امسال است که در 11 بهمن 1398 درگذشت.

این هنرمند کشورمان در سریال های چون مختارنامه ، آژانس دوستی ، عیاران ، سمک عیار ، دلیران تنگستان و... ایفای نقش کرد و جایی برای زندگی آخرین فیلم سینمایی او بود.

ولی الله شیراندامی

سعید نوراللهی

سعید نوراللهی بازیگر سریال خانه به دوش و متهم گریخت 6 اردیبهشت ماه 98 بر اثر سکته مغزی درگذشت.

این بازیگر کشورمان سال 65 وارد دنیای بازیگری شد و روزهای زندگی اولین سریال تلویزیونی بود که در آن به ایفای نقش پرداخت.

سعید نوراللهی

سیدکمال طباطبایی

سیدکمال طباطبایی تهیه کننده سینما و تلویزیون و پدر زنده یاد علی طباطبایی بازیگر جوان سینما امروز 16 مردادماه 98 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

سیدکمال طباطبایی تهیه کنندگی را از سال 73 در سینما آغاز کرد و به عنوان تهیه کننده در فیلم هایی چون چشم عقاب ،عزیزم من کوک نیستم، سالاد فصل، آماده باش، فرار بزرگ، توفیق اجاری، هرشب تنهایی و سریال هایی چون در کنار هم، کاکتوس، بچه های نسبتا بد و شب عید حضور داشت.

تهیه کنندگی سریال قلب یخی یکی از ماندگارترین کارهای کارنامه هنری سیدکمال طباطبایی بود که در نمایش خانگی توزیع شد.

سیدکمال طباطبایی

ابراهیم آبادی

ابراهیم آبادی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون کشورمان شامگاه پنجشنبه 9 آبان 98 بعد از چند روز به سر بردن در حالت کما درگذشت.

عطر کافور عطر یاس، توکیو بدون توقف، صد سال به این سال ها، مختارنامه، پاورچین، شب دهم و معصومیت از دست رفته و... از جمله کارهای سینمایی و تلویزیونی ابراهیم آبادی هستند.

ابراهیم آبادی

صادق توکلی

صادق توکلی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که بازی در آژانس شیشه ای را در کارنامه بازیگری خود داشت 29 شهریور 98 درگذشت.

ایران برگر، مسافر کربلا، یک کوچه گل، شام عروسی، آبی مثل دریا، دفتری از آسمان، ایران سرای من است، آژانس شیشه ای، کمین، عشق گمشده، خانه قمرخانم، بی تا، شهر گناه، عیاران و بوی غریب پاییز از جمله فیلم های صادق توکلی بود.

صادق توکلی

مهدی علیمحمدی

مهدی علیمحمدی گوینده پیشکسوت رادیو و دوبلور کشورمان شامگاه چهارشنبه 13 شهریورماه در سن 95 سالگی درگذشت.

مهدی علیمحمدی حضور در دنیای هنر را از سال 1340 آغاز کرد و بعد از حضور در تئاتر به دنیای رادیو و سپس عرصه دوبله وارد شد.داستان شب برنامه ای با صدای مهدی علیمحمدی در رادیو بود که یکی از برنامه های ماندگار استاد علیمحمدی به شمار میرود.

مهدی علیمحمدی

پرویز بهرام

پرویز بهرام دوبلور شناخته شده کشورمان ششم خردادماه 98 پس از یک دوره بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

پرویز بهرام صدای ماندگار عرصه دوبله بود و روایت مستند جاده ابریشم از کارهای ماندگار و شاخص این گوینده و مدیر دوبلاژ شناخته شده محسوب می شود.

مهدی علیمحمدی

رضا عقیلی، اسکندر حجتی، نصرت کریمی، نوری کسرائیان، حسین صفاریان، علی اصغر طبسی، رضا عبدی، علی زندی و ... از دیگر هنرمندان و چهره های سرشناسی هستند که در سال 98 درگذشتند.

هنرمندان و چهره های مشهور درگذشته سال 98

4.565
این مطلب مفید بود ؟596
وبگردی