وام بازنشستگان

افزایش سقف وام بازنشستگان تامین اجتماعی در 1401

تاریخ انتشار : 17 بهمن 1400کد مطلب : 21658زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، از افزایش سقف وام بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال آینده خبر داد.

مهر:علی اصغر بیات گفت:بر اساس تفاهم نامه سه جانبه‌ای که فیمابین سازمان تأمین اجتماعی، کانون عالی و بانک رفاه کارگران منعقد شده است این وام به مستمری بگیران پرداخت می‌شود.

وی افزود:از ابتدای سال جاری تا کنون به بیش از 280 هزار مستمری بگیر وام پرداخت شده و با پیش بینی اعتبارات لازم تا پایان سال جاری این عدد به بیش از 370 هزار نفر خواهد رسید.

بیات در خصوص تداوم پرداخت تسهیلات در سال آینده، گفت:همکاری و همیاری بسیار خوبی را از طرف مدیران سازمان تأمین اجتماعی و بانک رفاه کارگران در این زمینه شاهد هستیم و قطعاً در سال آینده هم به لحاظ افزایش سقف وام و هم تعداد سهمیه‌ها رایزنی‌های لازم را انجام می‌دهیم. چرا که با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی که بازنشستگان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، این وام‌ها می‌تواند تا حدودی برای این قشر راهگشا باشد.

وی ادامه داد:برای حفظ سلامت مستمری بگیران، تمامی مراحل و خدمات مربوط به دریافت وام از بانک رفاه کارگران کاملاً به صورت غیر حضوری است و همکاران ما در کانون عالی به صورت مداوم مشکلات و موانع احتمالی را رصد و رفع می‌کنند.

کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به پرداخت تسهیلات 50 و 100 میلیون تومانی بانک رفاه گفت:این یک موضوع جداگانه ای است که اخیراً و بر اساس دستور رئیس جمهوری و تاکید وزیر اقتصاد، به برخی بانک‌ها از جمله بانک رفاه کارگران تکلیف شده است.

وی افزود:وام 50 و 100 میلیونی، شرایط و ضوابط ویژه خود را دارد و لازم است تاکید کنم این تسهیلات هیچ ارتباطی به کانون‌های بازنشستگی ندارد و افرادی که متقاضی این تسهیلات هستند می‌توانند از مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه، اطلاعات لازم را کسب کنند.

انتهای پیام/م

افزایش سقف وام بازنشستگان تامین اجتماعی در 1401

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : بازنشستگان
وبگردی