پیری پوست

آیا قند باعث پیری پوست می شود؟

کد مطلب : 55036زمان مطالعه : 1 دقیقه
چروک شدن پوست بسته به دلایل مختلف به مرور زمان بروز می کند.از جمله خوردن قند زیاد هم یکی از دلایل در چروک شدن پوست است.

چروک شدن پوست با تغذیه نامناسب

چروک شدن پوست دلایلی همچون افزایش سن - تغذیه نامناسب - استرس و اضطراب و دهها دلیل دیگر دارد.

اگه نگران همه کالری های اضافه ای هستین که از مصرف روزانتون وارد بدنتون میشه، باید از این هم بترسین که قند هم روی پوستتون تاثیر میذاره.

“اما هابسون” (مدیر آموزشی موسسه بین المللی درمال) میگه که قند روی پوست تاثیرگذاره و در حقیقت باعث چین و چروک میشه، پس وقت این رسیده که درباره این تهدید شیرین دوباره فکر کنین. چین و چروک بذارین یه چیز کوچیک به نام گلیکاسیون بهتون معرفی کنیم.

پوست

مصرف بی رویه قند در پیری پوست

گلیکاسیون یه واکنش شیمیایی داخلی بین مولکول های قند در خون وکلاژن و پروتئین الاستین در پوستتونه، گلیکاسیون برای سفتی و جوانی پوست ضروریه. هابسون میگه روند گلیکاسیون پیشرفته باعث پیری میشه.

پیری پوست به سفت و ضخیم شدن فیبرهای پروتئین کمک میکنه، به این معنا که خاصیت کششی پوست تخریب میشه و روند نا بهنگام پیری تسریع میشه.

تسریع پیری هم منجر به چین و چروک میشه. قند اضافی منافذ رو زیاد میکنه، لکه های سیاه رو گسترش میده و درخشندگی طبیعی رو میگیره. حالا شکلات دیگه زیادم خوب به نظر نمیرسه، مگه نه؟!

آیا قند باعث پیری پوست می شود؟

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از نوین زی -/ ر
وبگردی