چای سبز
چای سیاه و چای سبز بهتر است حداقل با یک ساعت فاصله از صرف غذا صورت گیرد و همراه با شیر و لبنیات مصرف نشود.

آیا با چای سبز به تناسب اندام می رسیم؟

لاغر نمی شی! بدنت برای کاهش وزن استپ کرده، با اینکه رژیم می گیری اما کاهش وزن دلخواه نداری... پس برای اینکه زودتر نتیجه بگیرید، چای سبز بنوشید تا سوخت و ساز بدنتان افزایش پیدا کند.
قطعا شما هم چنین پیشنهادهایی را از اطرافیان و دوستان یا اینکه در فضاهای مجازی دیده و شنیده اید و شاید این سوال، برای شما هم پیش آمده باشد که واقعا چای سبز لاغرکننده است یا نه؟! اینکه آیا واقعا نوشیدن چای سبز نقشی در سوزاندن چربی ها و مقدار کالری مصرف روزانه ما دارد یا نه، سوالی است که متخصص تغذیه و رژیم درمانی و عضو انجمن غذا و تغذیه حامی سلامت در گفت و گو ای به آن پاسخ می دهد.

آیا چای سبز لاغرکننده است؟
بسیاری از افراد بر این باورند که مصرف این نوشیدنی منجر به افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن می شود ولی در بهترین شرایط هم این افزایش متابولیسم بدن آنقدری نیست که بتواند پاسخگوی دریافت مقدار کالری اضافی مصرفی باشد. بارها و بارها گفته شده است که بهترین و موثرترین روش برای کاهش وزن تغذیه صحیح و اصولی و داشتن تحرک بدنی است. اینکه بخواهیم در طول روز هر چه می خواهیم بخوریم و با نوشیدن چای سبز به دنبال معجزه باشیم، به هیچ وجه درست نیست.

 

چای سبز

تناسب اندام با چای سبز


توصیه ای برای کاهش وزن چیست؟

برای خلاصی از شر چربی های اضافه بدن، باید میزان کالری دریافتی را کاهش داد و از طرفی دیگر، فعالیت بدنی افزایش پیدا کند. ضمن اینکه نوشیدن چای سبز و یا حتی چای سیاه بیش از سه لیوان در روز می تواند برای سلامت مضر اشد.

به چه دلیل؟
مصرف زیاد نوشیدنی ها به خصوص چای می تواند منجر به دفع آب بیشتر از بدن شود و سطح الکترولیت ها را در بدن به هم ریزد. علاوه بر این، مصرف بیش از حد آن باعث کاهش جذب موادمغذی از جمله آهن و کلسیم می شود که در نهایت پوکی استخوان و کم خونی را در پی دارد.

 

چای سبز

تناسب اندام با چای سبز


چه زمانی بهتر است چای را بنوشیم؟
چای سیاه و چای سبز بهتر است حداقل با یک ساعت فاصله از صرف غذا صورت گیرد و همراه با شیر و لبنیات مصرف نشود.

نوشیدن چه میزان چای سبز موجب لاغری می شود؟

4.3115
این مطلب مفید بود ؟10015
برگرفته از بهداشت‌ نیوز/ی
وبگردی