نحوه کانفیگ اتوماتیک مودم
از سخت ترین مراحل اتصال به اینترنت، کانفیگ کردن آن است که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه کانفیگ مودم در حالت اتوماتیک PPPoE آشنا خواهید شد.

آموزش کانفیگ مودم در حالت دستی

مودم ها یکی از کاربردی ترین ابزارها در سطح جهان هستند که با استفاده از آنها می توان به اینترنت نتصل شد و کارهای روزمره خود را با استفاده از آن انجام دهیم. اما برای اتصال به مودم باید یک سری مراحل را پشت سر گذاشت که این مراحل بسیار ساده هستند و می توانید تنها در طی کمتر از 5 دقیقه این کار را انجام دهید.

با این حال اگر شما بخواهید با استفاده از مودم ها به اینترنت متصل شوید و اما با روش اتصال آشنا نیستید، لازم به ذکر است که با تعریف ذیل آشنا شوید؛

کانفیگ مودم

حالت PPPoE : تاکنون شاید چندین بار با این عبارت روبرو شده باشید و با کاربرد آن هیچ آشناییتی نداشته باشید. لازم به ذکر است که این یک روش برای اتصال به اینترنت می باشد که به نام «کانفیگ مودم حالت اتوماتیک» می باشد که اگر از این روش می خواهید استفاده کنید باید از شرکت ISP خود درخواست Username و Password کنید و سپس اقدام به ایجاد کانکشن کنید. با این حال بعد از ایجاد کانکشن، می توانید از وایرلس آن برای اتصال با وای فای استفاده کنید.

اما برای اتصال به اینترنت با استفاده از PPPoE، دو حالت وجود دارد که عبارتند از؛

1- طی کردن مراحل عادی و روتین کانفیگ اتوماتیک مودم که باید مودم و Username و Password شرکت ارائه دهنده اینترنت را داشته باشید که با کلیک بر روی لینک زیر می توانید بصورت مرحله به مرحله آشنا شوید :

2- اتصال مستقیم به اینترنت با استفاده از Username و Password که شرکت ارائه دهنده اینترنت به شما داده است.

روش دوم شاید یکی از آسان ترین و سریع ترین راه های اتصال به اینترنت باشد که تنها یک سیستم می تواند در تمام خانه به اینترنت متصل شود و خبری از وای فای نخواهد بود. به همین دلیل ما قصد داریم شما را با نحوه اتصال مستقیم به اینترنت بدون وای فای و تنها با اطلاعات داده شده شرکت ارائه دهنده اینترنت آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- اتصالات اولیه را انجام دهید و سپس وارد Control Panel شوید و بر روی گزینه Network and Internet کلیک کنید.

کانفیگ مودم

2- گزینه Network and Sharing Center را انتخاب کنید.

کانفیگ مودم

3- بر روی گزینه Set up a new Connection or network کلیک نمائید.

کانفیگ اتوماتیک

4- گزینه اول یعنی Connet to the Internet را انتخاب کنید.

کانفیگ

5- سپس گزینه Set up a new connection anyway را انتخاب نمائید.

کانفیگ مودم

6- گزینه (Broadband (PPPoE را انتخاب کنید.

کانفیگ مودم

7- این مرحله آخرین مرحله برای اتصال به اینترنت بصورت مستقیم می باشد که شما باید 3 کادر خالی تصویر ذیل را پر کنید. دو مورد بالا عبارتند از نام کاربری و پسوردی که شرکت ISP در حین فعال سازی اینترنت به شما داده است. سپس در کادر سوم هم نام مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Connect را انتهای صفحه بفشارید.

کانفیگ مودم

اینک شما به اینترنت وصل شده اید. به همین سادگی!

آموزش تصویری نحوه کانفیگ مودم در حالت اتوماتیک PPPoE

3.39
این مطلب مفید بود ؟63
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : مودم
وبگردی