عباس کیارستمی

گرامیداشت یاد عباس کیارستمی و علی معلم در کن

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396کد مطلب : 49897زمان مطالعه : 1 دقیقه
مراسم یادبود عباس کیارستمی و علی معلم در چتر سینمای ایران در جشنواره کن امروز سه شنبه 2 خرداد 96 برگزار میشود.

یادبود عباس کیارستمی و علی معلم در چتر سینمای ایران

عباس کیارستمی از کارگردان های بزرگ سینمای ایران بود که در همه جای دنیا شناخته شده است . این هنرمند فقید امسال فیلمی را برای نمایش در جشنواره کن دارد که آخرین یادگار او است . فیلم 24 فریم ساخته عباس کیارستمی امسال در جشنواره کن به نمایش در می آید. علی معلم دیگر هنرمند فقید کشورمان است که مراسمی برای یادبود او امسال در چتر سینمای ایران در جشنواره کن برپا میشود.

مراسم یادبود عباس کیارستمی و علی معلم

یادبود عباس کیارستمی و علی معلم امروز (سه شنبه) در چتر سینمای ایران در کن برگزار می شود.

امیر اسفندیاری، مدیر چتر سینمای ایران در کن گفت:قرار است ساعت 18 امروز (20:30 به وقت تهران)، سینماگران حاضر در کن با حضور در چتر سینمای ایران در بازار کن یاد این دو چهره فقید سینمای ایران را گرامی بدارند.

عباس کیارستمی

عباس کیارستمی کارگردان بزرگ سینمای ایران

فاطمه معتمد آریا، غلامرضا موسوی، سیدعلی احمدی، کمال تبریزی، محمدمهدی عسگرپور، مهدی کرم پور، سیف الله صمدیان، محمد حمیدی مقدم، حسن نجاریان، محمدرضا عباسیان، پیمان جعفری، مجید جوزانی، محمد اطبایی و... از جمله سینماگران ایرانی حاضر در کن هستند.
زنده یاد عباس کیارستمی فیلمساز صاحب نام ایرانی بارها با آثارش در جشنواره فیلم کن حاضر بوده و تنها کارگردان ایرانی است که موفق به دریافت نخل طلای این جشنواره شده است.

عباس کیارستمی و علی معلم

مرحوم علی معلم شاعر بزرگ کشورمان

مرحوم علی معلم هم منتقد، تهیه کننده و کارشناس فقید سینمایی طی سال های گذشته حضور فعالی در جشنواره های خارجی به ویژه جشنواره فیلم کن داشته است.

گرامیداشت یاد عباس کیارستمی و علی معلم در کن

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی