نمناک بهداشت و سلامتتغذیه آب روی ماست را بخوریم یا دور بریزیم؟
آب روی ماست ، آب ماست
در رابطه با نگهداشتن و یا دور ریختن آب روی ماست باورهای مختلفی وجود دارد. برخی معتقدند این آب نباید مصرف شود و برخی دیگر ازخواص بیشمار آن می گویند. بالاخره با آب سطح ماست چه کنیم؟
بازدید : 20,720 نفر

مصرف و یا دورریختن آب روی ماست

آب روی ماست مایعی با رنگ خنثی است که اگر ماست پاستوریزه بخرید و یا ماست را خودتا در خانه تهیه کنید ان را روی سطح ماست می بینید. این آب به دلیل انکه از ترکیبات داخل ماست است نباید دور ریخته شود.

با اینکه شاید برای بعضی از ما این مایع ناخوشایند باشد ولی باید یک قاشق به دست بگیریم و این مایع را در ماست میکس کنیم، به دنبال دلیل این کار هستید؟

آب روی ماست

با آب روی ماست چه کنیم

برخی از خواص آب روی ماست

این مایع به نام وی شناخته می شود. با وجود اینکه عمدتا شامل آب است، وی مقداری پروتئین، پتاسیم و کلسیم نیز دارد. میکس کردن وی با ماست نه تنها خاصیت مواد مغذی ماست را بالا می برد بلکه ماست را به شکلی خامه ای در می آورد.

اگر اصلا دوست ندارید وی را ببینید و سپس هم بزنید می توانید این کار را بکنید:درست مانند آبمیوه که قبل از باز کردنش آن را تکان می دهید ماست را نیز قبل از اینکه درش را باز کنید تکان دهید. حالا وقتی ماست را باز می کنید عملیات میکس انجام شده.

آب روی ماست را بخوریم یا دور بریزیم؟

آب روی ماست را بخوریم یا دور بریزیم؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 58
برگرفته از شفاف - /ن
این مطلب مفید بود ؟ 52 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف