نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد آزمایش بتا بارداری یا قانون " همه یا هیچ" چیست؟
آزمایش های بارداری ، آزمایش بتا hcg
درمیان آزمایش های سخت و آسان دوران بارداری گاهی پزشک انجام آزمایش بتا را تجویز می کند . انجام این سری بررسی های مربوط به همان قانون " همه یا هیچ " است که برای برخی خوش و برای برخی دیگر ناخوش رخ می دهد.

آزمایش بارداری و قانون " همه یا هیچ " دوران بارداری 

آزمایشات دوران بارداری از ماهای آغازین تا ماه نهم در یک سری پروسه خاص و کاملا علمی تجویز و انجام می شود که آزمایش بتا بارداری هم یکی از این آزمایش های دوران بارداری است. اگر قانون همه یا هیچ را شنیده باشید که برای برخی اتفاق می افتد. یک متخصص زنان در این زمینه توضیح می دهد.

یک متخصص زنان و زایمان با اشاره به نگرانی های قانون «همه یا هیچ»، دوران بارداری می گوید:طبق این قانون بعد از لقاح، یا تخم سالم به رحم می رسد و عمل لانه گزینی اتفاق می افتد یا در صورت آسیب دیدن، تخم هرگز به رحم نمی رسد.

این متخصص با اشاره به اینکه همه بارداری ها برنامه ریزی شده نیستند، می گوید:بسیاری از خانم ها تا زمان به تأخیر افتادن دوران قاعدگی متوجه بارداری خود نمی شوند، و این زمان ممکن است بین 15 روز تا 1 ماه طول بکشد که در طول این مدت ممکن است از مواد غذایی، دارو یا محصولات خطرناکی استفاده کرده باشند. به همین دلیل با اطلاع از بارداری خود، مضطرب سلامتی جنین شان می شوند و این که نکند به او آسیبی رسانده باشند.

او در خصوص علایم بارداری می گوید:علایم فرضی شامل علایم استنباطی هستند که ممکن است خانمی، حتی پیش از زمان بارداری آن علایم را داشته باشد؛ نشانه هایی مثل درد زیر دل، نفخ و سفت شدن سینه ها که از جمله نشانه های احتمالی بارداری اند و نمی توان صرف اعتماد به این نشانه ها بارداری را تأیید کرد. این کارشناس ارشد مامایی به دو قانون مهم بارداری اشاره می کند و می گوید:یکی از این قوانین، قانون علایم فرضی است که می گوید اگر خانمی برای بارداری اقدام کرده است، باید تا زمان مثبت بودن نتیجه بارداری خود را باردار فرض کند.

آزمایشات بارداری

آزمایشات بتا دوران بارداری برای قانون همه یا هیچ

اصل مهم قانون همه یا هیچ و آزمایش بتا بارداری

وی قانون بعدی را قانون «همه یا هیچ» معرفی می کند و می گوید:طبق این قانون، بعد از عمل لقاح، بین 5 روز تا 1 هفته زمان طول می کشد تا تخم بتواند خود را به رحم رسانده و در آن جا لانه گزینی کند. این کارشناس ارشد مامایی می گوید:اگر خانمی در طول این مدت دارو یا ماده غذایی را که باعث آسیب رساندن به جنین می شود، استفاده کرده باشد، آن تخم به رحم نرسیده و عمل لانه گزینی اتفاق نمی افتد. یعنی یا تخم سالم به رحم می رسد یا در صورت آسیب دیدن هرگز به رحم نمی رسد.

او می گوید:آزمایش های «بتا» از مهمترین راه های تشخیص بارداری است که بیشتر برای تشخیص بارداری خارج از رحم اهمیت دارد و اضافه می کند:سطح بتا در بارداری بسیار با اهمیت است زیرا میزان بتای خون باید به اندازه ای رسیده باشد که بتواند روی دستگاه گوارش اثر بگذارد.

ایشان آزمایش بتا را یکی از روش هایی می داند که با توجه به شرایط بدنی و فردی خانم های مختلف، متفاوت است. او با توجه به اینکه هیچ بارداری با بارداری دیگر قابل مقایسه نیست، می گوید که حتی بالا بودن بتا لزوما به معنی بارداری سالم نیست و ممکن است خانمی با بتای کم، بارداری سالمی داشته باشد یا برعکس خانمی با بتای بالا دوران بارداری خطرناکی را بگذراند. این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی می گوید:اکثر خانم های باردار در مقایسه سطح بتای خود با بارداری های مشابه اطراف شان استرس می گیرند. این استرس هم باعث ترشح هورمون هایی در خون می شود که مراتب آسیب های بیشتری را برای فرد همراه می آورد.

این متخصص  در پایان و در پاسخ به نگرانی های دیده نشدن ساک بارداری می گوید:ساک بارداری همان تغییرات دیواره رحم است که برایآماده سازی رحم در لانه گزینی اتفاق می افتد. این ساک هاله‎ای ست که جنین را در بر می گیرد و تقسیمات سلولی در آن اتفاق می افتد. او می گوید:گرچه در بسیاری از موارد ساک بارداری وجود دارد، اما به دلیل ضخامت کم آن قابل تشخیص و دیده شدن نیست و از هفته چهارم یا پنجم بارداری و به کمک سونوی واژینال قابل تشخیص است.

آزمایش بارداری ، آزمایش بتا بارداری و قانون همه یا هیچ

آزمایش بتا بارداری یا قانون " همه یا هیچ" چیست؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از نی نی بان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف