نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی آموزش 3 مدل بافت مو ساده و پرطرفدار + عکس
آموزش بافت مو ، بافت مو تیغ ماهی
بافت موهای تیغ ماهی, مدل تاج و آبشاری سه مدل بافت موی پرطرفدار هستند که در ادامه آموزش آن ها را مشاهده میکنید.

آموزش بافت موهای شیک

هنوز هم بسیاری از خانم ها برای مهمانی های زنانه به سراغ بافت مو می روند. بافت موها تنوع بسیار زیادی دارد و موهای طبیعی شما را به سبک های گوناگون به هم می بافند، نمی توان مدل بافت خاصی را توصیه کرد چون هر بافتی به یک چهره می آید.

بافت مو امسال هم مثل سال گذشته در دنیای مد بسیار پر طرفدار است. اما از نظر خیلی ها بافتن مو اصلا ساده نیست. چیزی که در عکس ها و دستور العمل ها می بینیم اغلب زمین تا آسمان با چیزی که در واقعیت از آب در می آید تفاوت دارد.

آموزش بافت مو

آموزش انواع بافت مو

بنابراین کسانی که تبحری در زمینه ی بافت مو ندارند یا تازه می خواهند بافتن را امتحان کنند، بهتر است به سراغ مدل موی آسان و پایه ای بروند. وقتی این مدل ها را خوب یاد گرفتند می توانند آن ها را با هم ترکیب کرده یا برای هر بافتی خلاقیت به خرج دهند.بعضی از مدل ها ساده اند و در زمان کم و توسط هر فردی قابل اجرا هستند. در اینجا سه مدل از این بافت ها را به صورت گام به گام یاد بگیرید :

مدل آبشاری

آموزش بافت مو

آموزش بافت مو آبشاری

شاید این مدل بافت مو در این عکس کمی تبلیغاتی و سخت به نظر برسد. اما این مدل مو واقعا بسیار آسان است و حتی به تکنیک بافت ساده هم نیاز ندارد.در بافت مو هر چقدر با مقدار موی کمتری سر و کار داشته باشید، بافت آسانتری هم پیش رو دارید و این مدل از مقدار کمی از موها استفاده می کند.

این مدل مو برای مواقعی مناسب است که می خواهید موهایتان را باز و رها بگذارید و در عین حال شیک و آراسته باشید.

از سمت چپ سر شروع کنید. به اندازه ی ده سانت از محل رویش موها و از بالای گوش ها به سمت عقب بروید و یک دسته ی کوچک به اندازه 4 سانت از موهایتان را جدا کنید. آن را به دو قسمت تقسیم کنید.

1 ) قسمتی که به صورتتان نزدیک تر است را از روی قسمت دیگر عبور دهید. قسمت دیگر را رها کنید و یک تکه موی جدید در جای خودش جدا کنید.

2 ) حال دقیقا مثل مرحله ی قبل، این تکه ی جدید جدا کرده را از روی تکه ی قبلی عبور دهید و تکه ی قبلی را رها کنید. این شروع بافت موی آبشاری شماست.

3 ) همین مراحل را یکی پس از دیگری ادامه دهید تا به قسمت وسط پشت سر برسید. دسته موی آخر را با یک گیره به بقیه موها بزنید تا جدا بماند.

4 ) مراحل 1 تا 4 را برای سمت راست سر تکرار کنید تا آبشار متقارنی داشته باشید.

5 ) وقتی دسته ی آخر سمت راست هم به وسط پشت سر و به دسته ی گیره زده ی سمت چپ رسید، آن ها را با هم یک دسته کنید و یک کش نازک به دورشان ببنیدید. ترجیحا برای پنهان کردن این کش کمی از موهایتان را دورش بپیچانید و به زیر بقیه ی موها گیره بزنید.

6 ) بافت مو را با کمی اسپری فیکس کننده ی ملایم اسپری کنید.

بافت مو مدل تاج

آموزش بافت مو

آموزش بافت مو مدل تاج

 مدل های تاج سر در بافت مو زیاد هستند. بسته به شل یا سفت بافتن موها یا فرقی که باز می کنید و نحوه ی پیچاندن مو دور سر، می توانید مدل های مختلفی درست کنید.

این مدل مو که فرق از وسط کاملا باز است به مدل تاج دختر شیر فروش معروف است.

1 ) با استفاده از یک شانه، فرق خود را کاملا با یک خط صاف و مشخص از جلو تا عقب و پشت گردن باز کنید.

2 ) هر قسمت را به صورت کلاسیک در دو طرف سر ببافید.

3 ) یکی از دسته های بافت مو را در نزدیکی پیشانی دور سرتان بپیچید و یک سمت گیره بزنید.

4 ) دسته ی دیگر بافت مو را هم در جهت مخالف دور سرتان و پایین تر از دسته ی اول بپیچید و گیره بزنید.

5 ) حالا هر دو دسته را با استفاده از سنجاق سر کوچک که هر چند سانت دور سر می زنید در جای خودشان سفت کنید.

6 ) بافت را با کمی اسپری موی ملایم اسپری کنید.

بافت موی تیغ ماهی

آموزش بافت مو

آموزش بافت مو تیغ ماهی

 بافت موی تیغ ماهی کمی پیشرفته به نظر می رسد. اما بسیار آسان و خیلی هم جذاب است. زیبایی و خاص بودنش به یاد گرفتنش می ارزد.

1 ) موهایتان را در یک سمت سر دم اسبی ببندید. این کار را با کش های لاستیکی یکبار مصرف انجام دهید.

2 ) دسته مویتان را به 2 قسمت مساوی تقسیم کنید. این مدل بافت مو مثل مدل کلاسیک نیست و به سه دسته نیازی ندارد.

3 ) یکی از دسته ها را در نظر بگیرید. در ادامه به این دسته ی 1 می گوییم. یک قسمت کوچک از بیرونی ترین جای دسته ی 1 (نسبت به دسته ی دیگر) جدا کنید. آن را از روی کل دسته ی 1 عبور دهید و سپس با دسته ی 2 قاطی کنید.

4 ) حال همان کار را با دسته ی 2 انجام دهید. سعی کنید قسمت کوچک جدا شده را صاف و مرتب به دسته ی مخالف اضافه کنید. این کار را ادامه دهید. جدا کنید، عبور دهید، قاطی کنید. تا پایین همین کار را تکرار کنید.

5 ) به یاد داشته باشید باید همواره بافت را سفت و محکم نگه دارید. برای این کار دسته ی موها را محکم بگیرید و آن ها را از هم دور نگه دارید.

6 ) وقتی تمام شد یک کش سفت به انتهای آن بیندازید.

7 ) کش اولیه که با آن دمب اسبی درست کرده بودید را با قیچی ببرید.

8 ) برای اینکه ظاهر شلخته و جالبی به موها بدهید، به آرامی دو سمت بافت را کمی بکشید تا از هم باز شود.

9 ) در نهایت با اسپری حالت دهنده و براق کننده موهای مجعد کمی موها را اسپری کنید.

اگر می خواهید موهای تان را ببافید، باید خودتان را برای مراقبت از آن ها آماده کنید و حال و حوصله رسیدگی روزانه به موهای تان را داشته باشید البته چون جوانان بیش از افراد مسن طرفدار بافت مو هستند، به طور مسلم حال و حوصله رسیدگی بیشتری را نیز دارند.

* برای شستن موهای بافته شده، آن ها را زیر فشار زیاد آب دوش و یا شیر آب بگیرید. دقت کنید که موها حالت شل داشته باشند و از پوست سر شما کشیده نشوند.

* از شامپوی معمولی برای موی سرتان استفاده کنید. شامپوی ویژه ای برای موهای بافته شده وجود ندارد.

* حالا نوبت خشک کردن موهای تان است. موهای بافته شده را نباید به حال خود رها کنید تا خشک شوند. این موها نباید مرطوب باقی بمانند چون سبب پوسیدگی موها می شود. از سشوار برای خشک کردن موها استفاده کنید.

* ژل و کرم مو را می توانید برای حالت دادن موهای تان استفاده کنید.

آموزش 3 مدل بافت مو ساده و پرطرفدار + عکس

آموزش 3 مدل بافت مو ساده و پرطرفدار + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
برگرفته از بانوی شهر / چهره سازان / ح
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف