نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد بهترین اسم های دخترانه مذهبی و قرآنی
دختر ، اسامی مذهبی دختر
نام های زیر ،اسم های دخترانه مذهبی می باشند،این نام ها ترکیبی از نام های دینی ،عربی و برخی با ریشه یکسان فارسی هستند.

نام های زیبا و اسلامی برای دختر خانم ها

این مطلب از راهنمای انتخاب اسم درباره انتخاب نامهای دخترانه مذهبی است. حالا که قرار است منتظر یک دختر ناز باشید حتما در بین اسامی مذهبی به دنبال یک اسم کمتر شنیده شده اما بامسما می گردید تا کوچولوی تان را با آن خطاب کنید. پیشنهادهای ما برای اسامی مذهبی دختر را از دست ندهید.

دختر

اسامی مذهبی دختر 

ساریه
ساریه نام یکی از دختران امام موسی کاظم(ع) بود. این نام در عربی یعنی ابری که در شب آید.
مرسا
در عربی یعنی استوار و ثابت شدن و واقع شدن. این کلمه دوبار به صورت «مرسی» در قرآن آمده است.
طهورا
از واژه های قرآنی است به معنی پاک کننده و تطهیر کننده. به مجاز پاک و پاکیزه هم معنی می دهد.
مهدیا
مهدیا مونت مهدی به معنای هدایت شده است. مهدیا یعنی دختری که هدایت شده.
هدا
هدا یعنی هدایت کردن، هدایت و راهنمایی. رسیدن به حق و حقیقت و راه راست، مسیر درست هم معنی می دهد. این اسم به مجاز دین هدایت یا همان اسلام هم معنی می دهد.
یوکابد
در عبری این اسم به عبارت «خداوند بزرگ است» معنی می شود. نام مادر هارون و موسی و مریم هم یوکابد بوده.
سِتیلا
ستیلا یک اسم عربی است. نام دختر حضرت موسی کاظم (ع) ستیلا بوده. یکی دیگر از نام های حضرت مریم (س) هم ستیلا است. این اسم کمیاب و خوش آهنگ است و به درد کسانی می خورند که دنبال اسامی مذهبی کمتر شنیده شده می گردند.
ملیسا
در زبان عربی به زمانی بین نماز مغرب و عشا ملیسا می گفتند. نام دیگر ماه صفر هم ملیسا است. توجه کنید که حرف میم در این اسم فتحه دارد.
حدیث
در عربی به سخنی که از پیامبر اسلام(ص) یا بزرگان دین نقل کنند، حدیث می گویند. در قدیم داستان، جدید، تازه، نو و به مجاز عشق و سودا هم معنی می داده است.
دینا
نام خواهر یوسف(ع) دینا بوده. دینا یعنی داور و داوری و در زبان اوستایی دین معنی می دهد. به علاوه این واژه در زبان عبری انتقام یافته معنی شده است.
مهلا
در زبان عربی یعنی آهسته و بی شتاب. مهلا از اسم های حضرت زهرا (س) است.
اِسرا
در زبان عربی به سیر کردن در شب اسرا می گویند. معراج پیامبر اسلام(ص) و نام هفدهمین سوره قرآن کریم که دارای صد و یازده آیه است، اسرا است.
حنانه
به معنی ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ، ﺑﺨﺸﺎﯾﻨﺪﻩ ، ﺑﺴﯿﺎر ﻧﺎﻟﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ. ستونی که قبل از ساختن منبر پیامبر اسلام(ص) هنگام وعظ به آن تکیه می فرمودند.
حلما
این نام به معنی دختر صبور و از صفات حضرت زینب است. حلما جمع حَلیم بوده و معنی بردباران، صبوران می دهد.
راحیل
راحیل نام یک فرشته است. راحیل عربی شده لغت عبری رَجِل به معنای بی گناه است. راحیل همسر دوم و محبوب یعقوب و مادر یوسف و بنیامین است. نام او در کتاب پیدایش در تورات ذکر شده است. راحیل دختر لابان و خواهر کوچک تر لیاه است. راحیل در نزدیکی بیت لحم یهودیه مدفون است.
یسنا
در زبان اوستایی این نام هم ریشه با یشت، در لغت به معنی حمد، پرستش، ستایش، نماز، جشن و در اصطلاح نام یکی از بخش های پنجگانه اوستا و مهمترین آنهاست.
رمیصا
بانوی دلیر و جنگجوی صدر اسلام که از زنان دیگر و همچنین خیمه پیامبر دفاع کرد تا اینکه پس از مقاومت و دلیری بسیار شهید شد.

بهترین اسم های دخترانه مذهبی و قرآنی

بهترین اسم های دخترانه مذهبی و قرآنی
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 300
برگرفته از نی نی بان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 243 57
نظر کاربران
هلن1

هلن1

ضحی.اسم دخترمنه ومن عاشقه این اسمم به معنی روشنایی روز

پاسخ دادن 9 4
زهرا

زهرا

یک اسم که به آینازبخوره

پاسخ دادن 10 5
محیا

محیا

اسمی که به آیناز بخوره: آیلار، آیلا ، الناز

پاسخ دادن 5 3
آرام

آرام

هلناز میناز آوا آوسار آرام آرامیس آویسا آوینا آویماه آویدا (درخشان وپاک چون مادر)

پاسخ دادن 0 0
یک  اسم  دختر مذهبی

یک اسم دختر مذهبی

یک اسم دختر مذهبی

پاسخ دادن 6 4
منیژه

منیژه

اسم دختر اول من فاطمه معصومه .ی اسم دیگر برا دختر دوممم انتخاب کنید

پاسخ دادن 2 1
محیا

محیا

یه اسم بامعنی پسرونه ک با م شروع بشه

پاسخ دادن 1 0
مانیدا

مانیدا

اسمهای هیلمی: می به معنی مو هیل هم به معنی نازنین وزیبا وسرخگون وبوریعنی موزردوطلایی موی درخشان وزیباهیلا : زیبا نازنین هیلدا : دا درگویش لری به معنی مادراست یعنی عزیزمادر نازنین فرزندمادرهیلماه : درخشان وزیباچون ماه واژه هیل درگویش لری به معنی سرخگون وبور وموزردیاطلایی درکل به معنی زیبا ونازنین مانیدا: مانی به معنی مانا وماندگاروجاویدوهمیشگی ودا یعنی مادردرکل مانیدایعنی عشق ومهرومحبت ومادروفرندی همیشه جاویدوپایداراست هیلدا : نازنین مادر ومادرعزیزومادر هلدا : دا:آفریینده ومادر هل: خوشبوومعطر اسمهای لری مانیدا هیلدا هلدا هیلمی هیلماه هیلا تیارا تیام تیاناز تیدا چیدا چیماه داگل داناز ستین دل آسا آساره نازاره شاپاره ماهپاره همیلا مهدا نشمین اسمهای زیباوبامعنی هستند

پاسخ دادن 0 0
راحمه

راحمه

اسم مذهبی حلما حورا حوریاحسنا محیا محنا حانیه حنا هانیه هنیا ماریه زینب ندا هدا نادیا سلما اسرا ضحا یمنا یسرا یوکابد نورا نرگس نرجس نجمه نعیمه فهیمه فاطمه فادیا فادیه فائزه فائقه بشرا مشکات شکورا سبا محدثه یامین یمنا وحیده سعیده مشکات شکورا لیلا راضیه مهدیه مرضیه محبوبه معصومه منصوره ناصره ساجده ماجده مائده ماهده راحل راحیل راحله رایحه راضیه راحمه ریحانه سمانه صبار صفورا زهرا عاطفه عارفه هادیه حامده ساجده مسعوده کامله رحیمه راحمه وانیا ساره حلیمه سلیمه سلامه سامیه حنا هنا امینه آمنه آسیه آسنات ستیا ستیلا

پاسخ دادن 0 0
یاس

یاس

اسم دخترمن (هدیه زهرا ) است.معنیش که مشخصه دختری که هدیه حضرت زهراست.انشاالله خدا توفیق بده اسامی نیکو روی فرزندانمون بزاریم‌.اسم پسر که با حرف م باشه .مهدی یار.

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف