برو به :
نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد
زیبایی نوزاد

تغذیه ماه هشتم بارداری برای زیبایی نوزاد


ماه هشتم هستید و بدن شما تغییرات بیشتری را در خود می بیند ، نداشتن توان کافی و بی میلی به خوردن نباید را کنار بگذارید و برنامه غذایی زیبایی نوزاد را در این ماه حتما رعایت کنید.
رفع نازایی

تغذیه و ویتامین رفع نازایی


یک متخصص طب سنتی در رابطه با مصرف مواد غذایی و ویتامین ها برای رفع نازایی و افزایش باروری زنان نکته های مهمی را بیان کرد.
حمام کردن دوران بارداری

فواید حمام کردن در دوران بارداری


زنان بارداری که کم خواب هستند و یا خواب رفتن برایشان خیلی مشکل است استحمام قبل از رفتن به بستر آرامش بخش بوده و خوابیدن را تسهیل می نماید.
شستن دست ها

اهمیت شستن دست ها در خانم های باردار


خانم های باردار و غیر باردار باید قبل از غذا درست کردن، بعد از رفتن به دستشویی، عوض کردن پوشک بچه، جا به جا کردن کیسه زباله و تماس دست با انواع سطوحی که گرد و خاک دارند یا آلوده هستند باید دست شان را بشورند.
ادرار نوزاد

علت نارنجی شدن ادرار نوزاد


گاهی ادرار نوزاد رنگ نارنجی به خود می گیردو این به دلیل غلظت بیش از حد ادرار (پررنگی ادرار) است. تا زمانی که نوزاد حداقل 4 بار در روز ادرار می کند، جای نگرانی وجود ندارد، ولی اگر نارنجی بودن رنگ ادرار ادامه پیدا کرد، با متخصص اطفال مشورت کنید.
زایمان دیر

خطرات زایمان دیرتر از موعد


زایمان دیرتر از موعد زمانی به وجود می آید که جنین در انتهای هفته 42 به دنیا نمی آید و همچنان در رحم مادر باقی می ماند. این مساله برای سلامتی مادر خطر ندارد اما پس از هفته 42 جنین در معرض خطر سوءتغذیه قرار دارد.