نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان اعتماد به نفس در زندگی فردی و کیفیت آن
خود باوری ، افزایش اعتماد به نفس
اعتماد به نفس به میزان علاقه، اطمینان و غروری که نسبت به خود دارید می گویند. اما همیشه افراد زیادی وجود داشته اند که به دلایل بسیاری زندگی را دو بعدی میبینند و به همین دلیل پیدا کردن توانایی های خودشان برایشان مشکل شده و زندگی برایشان بی معنی شده است.

نقش اعتماد به نفس بر کیفیت زندگی

 اعتماد به نفس نقش بسزایی بر کیفیت زندگی، بهبود رشد شخصیتی و عملکرد فرد دارد، اعتماد به نفس از بعد رفتاری خودباوری فرد نسبت به خویش است که قابلیت و توانایی انجام دادن امور در هر سطحی را دارد.

 
 اعتماد به نفس از بعد عاطفی نشانگر تسلط بر کنترل احساسات و عواطف است، افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند هنگام مقابله با مشکلات، آسیب ها و رنج ها کنترل هیجانات و احساسات برایشان راحت تر است و به دنبال حل مسئله هستند. این اشخاص خودآگاهی خود را افزایش می دهند و براساس این چارچوب، به بازسازی خود می پردازند.
 
اعتماد به نفس

نقش اعتماد به نفس بر کیفیت زندگی و بهبود رشد شخصیتی

 
فرد باید نظام باورش را تقویت کند و به این حس برسد که انسان بی همتایی است. الگوپذیری های مناسب داشته باشد و تا حد امکان نسبت به خود واقع گرا و مثبت اندیش باشد. از بعد انسانی و اخلاقی روابط خود با اطرافیان را تقویت کند و برای خود و دیگران ارزش قایل شود.
 
اعتماد به نفس

مقابله با ترس در زندگیبا داشتن اعتماد به نفس

توصیه می شود فردی که به دنبال افزایش اعتماد به نفس است باید با مشاور و متخصص در ارتباط باشد و مشاوره آموزشی را پیش بگیرد.

 

اعتماد به نفس در زندگی فردی و کیفیت آن

اعتماد به نفس در زندگی فردی و کیفیت آن
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف