نمناک ورزشرشته های ورزشی اعلام نتایج مسابقات انتخابی المپیک رشته ی کشتی
المپیک ، انتخابی المپیک
در پی برگزاری مسابقات انتخابی المپیک کشتی تیم ایران با سه نماینده در کشتی فرنگی و یک نماینده در کشتی آزاد در این رقابت ها شرکت کرده بود که در ادامه نتایج کل مسابقات انتخابی المپیک برزیل می توانید مشاهده کنید.

اعلام نتایج مسابقات انتخابی المپیک رشته ی کشتی

کمیل قاسمی آزادکار سنگین وزن ایران و امید نوروزی نماینده 66 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران که با صعود به فینال مسابقات گزینشی قزاقستان سهمیه المپیک ریو را بدست آورده بودند به ترتیب به مدال طلا و نقره این مسابقات دست یافتند.

 

کمیل قاسمی آزادکار وزن 125 کیلوگرم ایران و امید نوروزی فرنگی کار وزن 66 کیلوگرم ایران که پیش از این با رسیدن به دیدار فینال رقابت های گزینشی المپیک در قزاقستان موفق به کسب سهمیه المپیک 2016 شده بودند به ترتیب با پیروزی و شکست در دیدار نهایی به مدال طلا و نقره این مسابقات دست یافتند.

امید نوروزی

 

 

تیم ایران با سه نماینده در کشتی فرنگی و یک نماینده در کشتی آزاد در این رقابت ها شرکت کرده بود که در کشتی فرنگی حمید سوریان و بشیر باباجان زاده نمایندگان اوزان 59 و 130 کیلوگرم ایران، با باخت مقابل رقبا در همان دور نخست از رسیدن به سهمیه المپیک بازماندند. اما امید نوروزی نماینده وزن 66 کیلوگرم ضمن رسیدن به دیدار فینال و کسب سهمیه المپیک،در دیدار نهایی این مسابقات با نتیجه 3 بر 3 مغلوب حریف ژاپنی شد و به مدال نقره رسید.

 

 

همچنین در کشتی آزاد نیز کمیل قاسمی که پیش از این با صعود به دیدار نهایی این رقابت ها،سهمیه المپیک 2016 را بدست آورده بود،در دیدار فینال توانست با نتیجه 11 بر صفر از سد دولت شابانبای نماینده کشور میزبان بگذرد و مدال طلا را نیز از آن خود کند.

 

 

بدین ترتیب تیم کشتی فرنگی ایران تاکنون چهار سهمیه المپیک در اوزان 66، 75، 85 و 98 کیلوگرم را بدست آورده و باید دو سهمیه دیگر خود را در رقابت های گزینشی که با حضور تمامی نمایندگان کشورهای جهان روزهای 2 تا 4 اردیبهشت ماه در اولان باتور مغولستان(نفرات اول تا سوم هر وزن)و روزهای 16 تا 18 اردیبهشت در استانبول ترکیه(نفرات اول و دوم هر وزن) برگزار می شود، کسب نماید.

کمیل قاسمی

 

 

 

اما در کشتی آزاد تیم کشورمان که 5 سهمیه در رقابت های جهانی لاس وگاس بدست آورده بود با یک سهمیه بدست آمده توسط کمیل قاسمی در این مسابقات با ترکیب کامل راهی المپیک ریودوژانیرو برزیل خواهد شد.

 

 

اسامی نفرات برتر این رقابت ها به شرح زیر است:(دو نفر اول مجوز حضور در المپیک را بدست آوردند)

 

 

 

کشتی آزاد:

 

 

57 کیلوگرم:1- ری هیگوچی (ژاپن) 2- جان سیک یون (کره جنوبی) 3- راهول آواره (هند) و سامات نادیربیک (قرقیزستان)

 

65 کیلوگرم:1- یوگشوار دات (هند) 2- کاتای یرلانبیک (چین) 3- جو سون کیم (کره شمالی) و شوگو مائدا (ژاپن)

 

74 کیلوگرم:1- گالیمجان یوسربایف (قزاقستان) 2- سوشوکه تاکاتانی (ژاپن) 3- عظمت سوفیف (تاجیکستان) و رشید قربان اف (ازبکستان)

 

86 کیلوگرم:1- اویتمان اورگودول (مغولستان) 2- اصلان کاهیدزه (قزاقستان) 3- گوانوک کیم (کره جنوبی) و شینیا ماتسوموتو (ژاپن)

 

97 کیلوگرم:1- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) 2- مامد ابراگیم اف (قزاقستان) 3- خودربولگا دورجخاند (مغولستان) و تاکشی یاماگوچی (ژاپن)

 

125 کیلوگرم:1- کمیل قاسمی (ایران) 2- دولت شابانبای (قزاقستان) 3- آیال لازاریف (قرقیزستان) و دنگ ژویی (چین)

 

 

 

 

کشتی فرنگی:

 

 

59 کیلوگرم:1- لومینگ وانگ (چین) 2- اوتا شینیبو (ژاپن) 3- کرار عباس (عراق) و فیروز توختایف (ازبکستان) 7- حمید سوریان (ایران)

 

66 کیلوگرم:1- توموهیرو اینوئه (ژاپن) 2- امید نوروزی (ایران) 3- ماگومد چوحالوف (قزاقستان) و راویندر (هند)

 

75 کیلوگرم:1- کیم هیون وو (کره جنوبی) 2- دلشاد جان توردیف (ازبکستان) 3- اتابک عزیزبکوف (قرقیزستان) و بین یانگ (چین)

 

85 کیلوگرم:1- فی پنگ (چین) 2- ژاناربک کنجیف (قرقیزستان) 3- عظمت کاستوبایف (قزاقستان) و راویندر خاطری (هند)

 

98 کیلوگرم:1- دی ژیائو (چین) 2- هاردپ (هند) 3- ارسلان سفر ممدوف (ترکمنستان) و جهانگیر توردیف (ازبکستان)

 

130 کیلوگرم:1- نورماخان تینالیف (قزاقستان) 2- مورات رامونوف (قرقیزستان) 3- بشیر باباجان زاده (ایران) و مومینجان عبداله یف (ازبکستان).

اعلام نتایج مسابقات انتخابی المپیک رشته ی کشتی

اعلام نتایج مسابقات انتخابی المپیک رشته ی کشتی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از ایسنا/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف