نمناک دین و مذهبگوناگون 15 دقیقه پس از مرگ و دفن چه اتفاقی می افتد؟+تصاویر
پس از مرگ چه اتفاقی می افتد ، وضعیت بدن بعد از مرگ
چند دقیقه پس از مرگ ذخایر آب و اکسیژن در بدن تمام می شوند ، ساعتها که می گذرد کم کم حشرات برای تخم گذاری به سراغ جسد می آیند و بدن وارد مراحل گندیدگی و... می شود.

پس از مرگ چه بر سر بدن می آید؟

کم و بیش از تجزیه بدن پس از مرگ می دانیم اما دانستن جزئیات بیشتر به نوعی جدید و متفاوت است به خصوص اینکه بدانیم دقیقه به دقیقه بعد از مردن بدن با چه تغییراتی روبرو خواهد شد.فارغ از تفاوت های موجود در فرهنگ ها، بدن پس از مرگ درگیر فرآیند مشابه می شود. شاید این رویه کمی پیچیده باشد، اما سعی می کنیم آن را برای شما به تفضیل شرح دهیم.

اتفاق اول پس از مرگ

آخرین ذخایر اکسیژن موجود در بدن تمام شده و فعالیت مغز همزمان با غیرفعال شدن اعصاب مغزی "افزایش چشمگیری" پیدا می کند. سپس ترشح هورمون هایی که عملکرد بدن را تنظیم می کنند، توسط مغز متوقف می شود. آخرین منابع انرژی بدن نیز استفاده شده و اسفنکتر (عضله تنگ کننده ) آزاد می شود. پس از آن، بدن ادرار و مدفوع داخلی را تخلیه می کند.

پس از مرگ

وضعیت بدن پس از مرگ

اتفاق دوم پس از مرگ

در 15 تا 25 دقیقه پس از مرگ، فقدان گردش خون موجب رنگ پریدگی پوست می شود. ضربان قلب نیز متوقف شده و به همین دلیل، خون در بدن پمپاژ نمی شود. در نتیجه، خون موجود در بدن در قسمت های پایینیِ تجمع می کند. در طول 12 ساعت پس از آن، پوست به بالاترین میزان رنگ زدایی یعنی رنگ بنفش مایل به قرمز می رسد.

پس از مرگ

فقدان گردش خون پس از مرگ

اتفاق سوم پس از مرگ

کلسیم به سلول های عضلانی رخنه کرده و با پروتئین ها واکنش نشان می دهد که موجب انقباض ماهیچه ای می شود. این کوفتگی عضلانی که به آن "جمود نعشی" یا "ریگور مورتیس" گفته می شود، در بین 3 تا 6 ساعت پس از مرگ آغاز شده و تا 24 یا 48 ساعت پس از آن ادامه پیدا می کند.

پس از مرگ

وضعیت بدن 6 ساعت پس از مرگ

اتفاق چهارم پس از مرگ

سلول های مرده و دی اکسید کربن موجب افزایش سطح PH بافت پوستی می شود. این مسئله موجب تضعیف غشاء سلولی و باز شدن آن می شود. متعاقبا پروتئین ها و آنزیم های آزاد شده باعث تخریب بافت های مجاور خواهند شد. این در واقع همان فرآیند تجزیه است.

پس از مرگ
تجزیه گوشت بدن پس از مرگ
 

اتفاق پنجم پس از مرگ

میکروارگانیسم ها شروع به تجزیه بدن می کنند. باکتری های موجود در معده و روده، اندام های داخلی را می خورند. این فرآیند "گندیدگی" نام دارد که «بوی تعفن» نیز به همان مربوط است. تجزیه آمینو اسیدهای موجود در بدن نیز موجب پدید آمدن اسیدهای بدبوی دیگر می شود. برخی از حشرات که تمایل به تخم گذاری در بافت های فاسد شده را دارند، جذب این اندام ها می شوند. کرم حشره ظرف 24 ساعت از تخم ها خارج شده و به تدریج 60 درصد از بافت های بدن را در طول چند هفته مصرف می کنند.

پس از مرگ

مرحله گندیدگی پس از مرگ

 

اتفاق ششم پس از مرگ

سرانجام کرم حشره در گوشت فاسد شده بدن سوراخ ایجاد کرده که باعث تخلیه مایعات و گازهای ناشی از تجزیه می شود. در طول یک ماه و نیم پس از آن، سوسک ها و قارچ ها بقایای بدن را می خورند. این فرآیند "پوسیدگی خشک" نامیده می شود که می تواند تا یک سال به طول انجامد. در نهایت، تمام بدن به تدریج تجزیه شده و چیزی از آن باقی نمی ماند.

پس از مرگ

خورده شدن بدن پس از مرگ

پس از مرگ , تمام اتفاقاتی که پس از مرگ برای بدن می افتد

15 دقیقه پس از مرگ و دفن چه اتفاقی می افتد؟+تصاویر
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 450
برگرفته از فرادید /ن
این مطلب مفید بود ؟ 401 49
نظر کاربران
kurd

kurd

تشکر.اما اینها اتفاقات تغییرات جسمی فرد است در هنگام مرگ کسی به جسم خود توجه نمیکند تا چگونه بدنش تجزیه میشود هر کس به فکر آخرت و روح خود است.

پاسخ دادن 60 10
پیمان

پیمان

این 6 مرحله تغییرات جسمی بعد از مرگ فرد است که فوت میکنه در مورد روح نمیشه هیچی گفت چون معلوم نیست با چشم قابل دیدن و تعریف نیست مرحله 7 مرحله 8 مرحله 9 مرحله 10 نا معلوم است خدا میداند

پاسخ دادن 11 0
مهدی

مهدی

ایا این برای همه انسان ها هست .چون بعضی از اجساد بعد از گذشتن سالیان زیاد دچار تغیر فیزیکی نشده اند

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف