نمناک سرگرمیگوناگون رکورد ساخت باریک ترین برج جهان در گینس + عکس
گینس ، رکورد
شرکت بریتیش ایرویز i360 در برایتون انگلیس موفق به ساخت باریکترین برج جهان شده است، این برج همچنین بعنوان بلندترین برج دیده بانی در جهان هم محسوب می شود.

باریک ترین برج در گینس

در میان سازه های عجیب و متفاوت دنیا برج مشاهده British Airways i360 در انگلیس رکورد باریک ترین برج جهان را در کتاب رکوردهای گینس از آن خود کرد.این برج دارای ارتفاع 160 هزار و 469 متر و قطر 3.9 متر بوده که نسبت ابعاد ارتفاع به عرض آن را 41.15:1 کرده است.

باریک ترین برج

برج i360 همچنین به عنوان بلندترین برج مشاهده متحرک جهان نام گرفته که پس از تکمیل می تواند نمای 42 کیلومتری از اطراف را ارائه کند.

این برج که پیش از این برایتون i360 نام داشت، از یک اتاقک مشاهده برخوردار است که 10 برابر بزرگتر از سکوی مشاهده برج London Eye است. این محفظه می تواند تا 200 نفر را در خود جای داده و بر روی برج مرکزی به سمت بالا و پایین حرکت می کند.

تیم برج i360 برای ثبت رکورد خود باید داده های فنی و سنجش های خاص را ارائه کرده و گواهی خود را توسط مهندسان سازه تائید می کردند. این رکورد در روز 26 ژانویه (شششم بهمن) تائید شد و این برج در اوسط سال آینده افتتاح خواهد شد.

رکورد ساخت باریک ترین برج جهان در گینس + عکس

رکورد ساخت باریک ترین برج جهان در گینس + عکس
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 13
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 4
نظر کاربران
هادي

هادي

ارتفاع ١٦٠ متر مي باشد نه ١٦٠ هزار و ...

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف