دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت نمک بهترین و ارزان ترین راه برای تسکین و دردهای بدن
نمک ، حمام کردن
نمک حمام طبیعی حاوی مواد مغذی طبیعی است.سموم پوست را به طور طبیعی پاک میکند.مشکلات آکنه و سایر مشکلات پوست را کاهش می دهد. همچنین به بهبود بافت پوست کمک می کند
بازدید : 1,301 نفر

آیا واقعا حمام نمک تسکین دهنده درد است

اگر شما در طول یک روز پرمشغله قرار داشته باشید یا این که برای مدت طولانی بر روی پاهای خود بوده باشید، به احتمال زیاد عضلات و مفاصل شما کمی از کار می افتند و متورم و دردناک می شوند.

هر چند این درد موقتی است ولی این طبیعی است که ما بخواهیم سریعاً بهبود یابد. نیازی نیست که شما خیلی به جاهای دوری فکر کنید؛ یکی از موثرترین و ارزان ترین راه ها برای تسکین و تلطیف دردهای بدن هم اکنون در کابینت خانه شماست:نمک (نمک دریایی)

یک کشاورز در شهری در انگلستان به نام اپسوم (Epsom) قدرت شفا دهندگی نمک را در سال 1618 کشف کرد؛ بعد از این که حیوانات او از خوردن آب از چاهشان امتناع کردند. او آن آب معدنی را نوشید و فهمید که آن کمی تلخ است و در نهایت متوجه شد که بعضی از خراش ها و جوش ها ی پوستی که او داشته است بهتر شده اند.

برای سال ها مردم به آن منطقه برای حمام کردن با آب آن چاه یا چشمه درمانگر غنی از منیزیم سولفات (MgSO4) هجوم می آوردند. هر دو قسمت این ماده توانایی خاصی در کمک به افراد برای بهبود صدماتی از جمله دردهای عضلانی و مفصلی را داراست. منیزیم هنگامی که به داخل پوست جذب می شود، می تواند به صورت اختصاصی باعث کاهش پاسخ های درد در مغز شود.

نمک

حمام نمک

هم چنین می تواند بعضی از پروتئین های بدن را نیز کنترل کند که باعث افزایش کلی عملکرد بدن افراد می شود. سولفات نیز از جانب دیگری به علت ساخته شدن از دو ماده به نام های سولفور و اکسیژن می تواند باعث تصفیه سموم بدن شود و هم چنین شکل های پروتئنی که می توانند باعث افزایش عملکرد ماهیچه ای و عصلانی شود. (منبع:DeCarbo)

خوشبختانه دیگر لازم نیست برای لذت بردن از حمام لذت بخش (سونا) اپسوم به جنوب شرقی انگلستان مسافرت کنید. امروزه شما می توانید با خریدن مقداری از نمک های دریایی در ازای مقدار پول اندک (در مقابل هزینه سفر به اپسوم!) از آن ها در خانۀ خود استفاده کنید.

مقدار ایده آل از نمک های معدنی برای حمام کردن، 2 پیمانه از این نمک ها در یک وان با آب ولرم است.

آب ولرم می تواند باعث افزایش حرکت و کمک به آرامش ماهیچه ای شود در حالی که آب داغ به نظر نمی رسد برای درمان مفاصل متورم دردناک موثر باشد. مطمئن شوید که به این نمک های معدنی فرصت کافی برای انجام کارشان را می دهید. مرکز مشاوره ای نمک اپسوم (Epsom Salt Council) (درست است؛ همچین چیزی هم وجود دارد) توصیه می کند برای مدت حداقلی 12 دقیقه در معرض این ماده باشید.

علاوه بر درمان دردهای ناشی از فعالیت شدید عضلانی، شما می توانید از نمک های معدنی برای درمان دیگر انواع دردها نیز استفاده کنید. نشان داده شده است که می توان از این مواد برای بهبود کبودی ها و کاهش درد نیش زنبور، سوختگی (ناشی از حرارت یا خورشید) و دردهای ناشی از سرماخوردگی استفاده کرد.

نمک بهترین و ارزان ترین راه برای تسکین و دردهای بدن

برگرفته از سلامتی -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف