برو به :
نمناک بهداشت و سلامت

تازه های سلامت

کندر برای حافظه

کندر برای تقویت حافظه و فراموشی مفید است


کندر برای حافظه و جلوگیری از فراموشی مفید است،تجویز کندر در دوران بحرانی رشد و نمو سیستم عصبی جنین و نوزاد موجب افزایش چشمگیر قابلیتهای یادگیری به ویژه تقویت و نگهداری حافظه می شود.
پیری زودرس

8 اشتباه که باعث پیری زودرس می شود


شاید باورتان نشود که اشتباهات در مصرف رژیم غذایی نادرست می تواند موجب پیری زودرس گردد،8 اشتباه باعث این اتفاق می شود اما آیا یکی از این 8 اشتباه رژیم غذایی را انجام می دهید یا خیر؟یاد بگیرید به جای آن چه کار کنید.
خوردن کاهو

فوایدن بی نظیر خوردن کاهو برای بدن


خوردن کاهو فواید بسیاری برای بدن دارد،کم کالری و بدون چربی است،این سبزی خوشمزه ویتامین های زیادی را شامل می شود ویتامین های A,C,K هم چنین آهن و مقدار زیادی آب در خود دارد.
ترک سیگار

مراقبت های بعد از ترک سیگار


سیگار را ترک کرده اید؟ خدا را شکر،تبریک می گوییم،اما پس از ترک سیگار چه باید بکنیم؟ صد در صد بعد از ترک این ماده ی مضر بدن ما به مراقبت زیادی نیاز دارد تا بتوانیم دوباره سلامتی را به بدنمان برگردانیم.
سرد بودن دست

علت سرد بودن انگشتان دست چیست؟


قرار گرفتن در هوای سرد با سرد بودن انگشتان دست همراه است،این اتفاق طبیعی است چون بدن خون بیشتری را به اندام های حیاتی می فرستد اما اگر انگشتان شما همیشه سرد هستند،می تواند یک هشدار باشد.
افراد مسن

ورزش های مناسب برای افراد مسن


فعالیت بدنی متناسب،منظم و متوسط برای افراد مسن لازم است و خطر مرگ را در میان آنها کاهش می دهد،برای سالم ماندن و بهبود سلامت،سالمندان نیاز دارند که هر دو نوع فعالیت بدنی شامل تمرینات هوازی و قدرتی را انجام دهند.
لخته خون

علائم لخته شدن خون در بدن


ترومبوز ورید عمقی که به اختصار DVT نامیده می شود، لخته خونی است که معمولا در ساق پا و یا ران ایجاد می شود و در بعضی موارد می تواند زندگی فرد را تهدید کند.
خارش کف دست

آیا خارش کف دست نشانه پول است ؟


حتما شنیده اید یا دیده اید افرادی را که خارش کف دست را نشانه به دست آوردن پول میدانند اما این موضوع حقیقت نداشته و خارش کف دست علت دیگری دارد.