نمناک سبک زندگیخانه داری راه ساده برای تشخیص برنج تقلبی
برنج تقلبی ، کشور چین
تولیدکنندگان چینی در حقیقت برنج تقلبی تولید شده از پلاستیک و نشاسته سیب زمینی را به فروش می رسانند که البته رایحه برنج را نیز به آن می افزایند.

چگونگی شناسایی برنج تقلبی حاوی پلاستیک

دنیای صنعتی امروز و برخی تقلب ها در صنایع غذایی می تواند باعث ابتلای افراد به انواع بیماری ها شود پس لازم است با آگاهی مواد غذایی خود و خانواده را انتخاب کنید.

صنعت چین همیشه به خاطر شبیه سازی محصولات دیگر کشورها معروف است. این بار چینی ها دست به کار شده اند تا برنج تقلبی را هم بسازند ولی موفق نبوده اند و کارشان به رسوایی غذایی کشیده است.

کشور چین سالانه بیش از 200 تن برنج به کشورهای مختلف جهان صادر می کند و بزرگترین صادر کننده این محصول است اما متاسفانه علاوه بر برنج طبیعی، نوع پلاستیکی آن هم جزو صادرات به همراه محصول اصلی است.

برنج تقلبی

برنج های تقلبی

خوردن این برنج که ترکیب پلاستیک و نشاسته سیب زمینی است می تواند باعث ابتلای انسان به انواع بیماری ها از جمله مشکلات گوارشی و حتی سرطان شود.

چینی ها این برنج پلاستیکی را به بهترین شیوه قالب می زنند و به آن عطر برنج اضافه می کنند که باعث شباهت باورنکردنی به برنج طبیعی می شود.

راه حل تشخیص برنج تقلبی حاوی پلاستیک

خوشبختانه راه های آسانی برای تشخیص برنج واقعی از تقلبی وجود دارد از جمله:

چند دانه برنج را در مجاورت آتش بسوزانید، آن تعدادی که می سوزند برنج پلاستیکی هستند.

مقداری برنج را داخل ظرف پر آب بریزید آن مقداری که کف ظرف باقی ماندند برنج طبیعی هستند.

برنج تقلبی

تشخیص برنج تقلبی

در شیوه ای دیگر مقدارری برنج را توسط هاون بکوبید آن مقداری که کاملا خرد شدند برنج طبیعی و با منشا آلی است و آن مقداری که خرد نشد و هسته زرد رنگ داشت برنج پلاستیکی است.

و در آخرین شیوه مقداری برنج را در طرف در بسته برای چند روز در مجاورت نور خورشید قرار دهید اگر کپک زد برنج طبیعی است اما اگر سالم ماند برنج پلاستیکی است.

راه ساده برای تشخیص برنج تقلبی

راه ساده برای تشخیص برنج تقلبی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 35
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 31 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف