نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت حجامت یا اهدای خون ، کدام بهتر است؟
حجامت ، اهدای خون
نتیجه این موضوع که حجامت بهتر است یا اهدای خون را می توانید در ادامه این مطلب از سایت نمناک مشاهده نمایید.

اهدای خون چه مزیت هایی دارد ؟

 حجامت یا اهدای خون هر دو راهی برای حفظ سلامت بدن هستند ولی حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که حجامت بهتر است یا اهدای خون ؟ پاسخ این سوال را در صحبت های یک متخصص بیابید.

اگر تا به حال برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون مراجعه کرده باشید، حتما شرایط اهدا را هم مطالعه کرده اید. در این شرایط، علاوه بر نداشتن پرفشاری خون و بیماری های خطرناک از شرط حجامت نداشتن هم نام برده شده است. سوال اینجاست که حجامت چه مغایرتی با اهدا خون دارد؟

 طبق یافته های پزشکی، اهدای خون بهتر از حجامت است. در گذشته های دور امکان اهدای خون وجود نداشت و برای خروج خون های آلوده این امر مورد سفارش قرار گرفته بود.

 مزایای اهدای خون

 اهدای خون یا حجامت کدام بهتر است

حجامت یا اهدای خون

مشاور مدیر عامل سازمان انتقال خون در امور زنان و خانواده با بیان اینکه باید پذیرفت با توجه به این که علم روز، اهدای خون را تائید می کند، می توان به جای حجامت، خون اعطا کرد، افزود:افرادی که رشته تحصیلی آن ها تجربی است، می دانند که در سیستم گردش خون، همه خون هایی که در سراسر بدن توزیع می شود یکی است. اما در این باره برخی باور اشتباه دارند که خون کمر آلوده تر است و در حجامت باید خارج شود؛ در صورتی که انتقال خون از سیاه رگ انجام می شود و چیزی به نام خون کثیف در بدن وجود ندارد.

 خون در جاهای مختلف بدن فرقی ندارد و می توان به جای حجامت و برداشتن خون از کمر به راحتی خون اهدا کرد که آثار و برکات بیشتری دارد؛ زیرا در حجامت خون در محیط استرلیزه و اتاق جراحی گرفته نمی شود و ممکن است آلودگی هایی را به همراه آورد، ضمن اینکه خون خارج شده دور ریخته می شود و فایده ای برای دیگران ندارد.

خواص اهدای خون

فواید اهدای خون 

با تغییر زمان باید همگام با پیشرفت علم وارد شد، قطعا در گذشته انتقال خونی وجود نداشته که بر حجامت تاکید شده است. باید طبق شرایط روز و با پیشرفت علم حرکت کرد در این راستا انتقال خون، حجامت را رد می کند.

مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده سازمان انتقال خون ایران اظهار داشت:حجامت باید در اتاق جراحی انجام شود که این امر در شرایط فعلی صورت نمی گیرد، آن خراشه هایی که بر پوست ایجاد می شود باید استریل باشد.

 خون هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرد توسط انتقال خون با کیسه های مخصوص گرفته و در نهایت در محیطی استریل سوزانده می شود. افرادی که دارای بیماری هایی خاصی هستند و توان اهدای خون ندارند، می توانند این گونه خون خود را خارج کنند.

فواید حجامت

فواید حجامت

 برای حجامت از مراجع علمی تحقیق کنید تا این نگرش نباشد که ما در انتقال خون مخالف حجامت هستیم. باید دانست که این مساله از نظر علمی نیز ثابت شده است.

وی در پایان در مورد برخی از شرایط در اهدای خون عنوان کرد:اگر سازمان انتقال خون سخت گیری هایی را در زمان اهدا دارد، به دلیل حفظ سلامت خون دهنده و خون گیرنده است.

اهدای خون ، آیا اهدای خون بهتر از حجامت است ؟

حجامت یا اهدای خون ، کدام بهتر است؟
:
امتیاز : 1.8 تعداد رای : 1024
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 377 647
نظر کاربران
فاطمه ریحانی

فاطمه ریحانی

با عرض سلام باید خدمتتون عرض کنم که این مطلب که چون در گذشته خونگیری به شکل فعلی وجود نداشته حجامت انجام میشده کاملا اشتباهه چرا که اگر صرفا هدف،خروج خون میبود چرا حجامتهای مختلف عام وخاص ازنقاط مختلف وجود داشت ضمن اینکه از همان زمان فصد یا رگ زنی هم مرسوم بوده تا همین الان.بنابراین هدفی ورای دفع خون به تنهایی مد نطر هست. ازطرفی درهمین دوره ای که امکانات بیشتر از گذشته در اختیار هست ازجمله امکانات آزمایشگاهی میتونید خونی که توسط سوزن مستقیم از سیاهرگ گرفته میشه رو با خونی که توسط حجامت خارج میشه مقایسه کنید وخودتون تفاوت فاحش نتایج رو ببینید. اگر این خون همون خونی هست که در خلال گردش خون دفع میشه چرا مواد مضری که در خون حجامت یافت میشه در خون مستقیم گرفته شده از رگ وجود نداره.البته منکر اهمیت لزوم واثرات معنوی انتقال خون واستفاده مسلمانی از خون گرفته شده نیستیم اما باید قبول کرد که اثرات درمانی حجامت بسیار بیشتر از اهدای خون است چرا که از این طریق اخلاط اضافه ای که ایجاد بیماری در بدن میکنند دفع میشه.حتی تفاوت فاحشی هم در خونگیری از رگ توسط سوزن و خراش دادن دیواره رگ در عمل فصد وخروج خون ورسوبات دیواره رگ وجود داره که در اینجا مجال توضیحات کامل در این زمینه نیست.

پاسخ دادن 46 20
علی نژاد

علی نژاد

با سلام - به نظر من با توجه به تحقیقات انجام شده حجامت تفاوت زیادی با خون دادن دارد که نکاتی ذکز می گردد: 1- درخون دادن از رگ وریدی خون گرفته می شود ولی در حجامت از مویرگ ها 2- خون وریدی تمیز بوده و قابل انتقال است ولی خون حجامت کثیف و الوده 3- در حجامت 5 برابر میزان کلسترول مضر بیشتر از خون دادن خارج می شود 4- در حجامت 23 برابر مسمومیت بیشتر از خون دادن خارج می گردد . 5- با حجامت مشکلات سنگینی سر , تاری دید , خستگی و سستی بدن و... رفع می گردد ولی در خون دادن خیر 6- در حجامت اخلاط 4 گانه تنظیم می شود ولی در خون دادن خیر -7- در حجامت از قسمت های مختلف بدن خونگیری به عمل می اید و موجب رفع درد در ان قسمت می گردد مثلا کمر درد و دردهای سیاتیک با حجامت ناحیه ساکرال از بین می رود ولی در خون دادن این امکان وجود ندارد. ضمنا : خون دادن یک اقدام نوع دوستانه است برای تامین خون بیمارانی که در مواقع خاص نیاز به گروه های خونی دارند و تاثیری در سلامت خون دهنده ندارد با توجه به اینکه خون گرفته شده 3 ماه نیاز دارد تا مجددا در بدن اهدا کننده تامین شود .

پاسخ دادن 36 10
علی

علی

سلام به طور تجربی هم میتوان خیلی راحت متوجه شد که خون خارج شده از حجامت کجا و خون هنگام اهدای خون کجا. خون حجامت کاملا مشخص است که کثیف تر و غلیظ تر از خون تمیز اهدایی است. لذا حجامت بهتر است مگر در شرایط خاص

پاسخ دادن 7 5
مرتضی

مرتضی

باسلام.دراهداخون باارزشترین مایع بدن حاوی میلیونها سلول زنده،پروتیینها وموادمغذی به انسانی دیگرهدیه میشودولی درحجامت شاید یکی ازدلایلی که افرادبعدازآن احساس خوبی پیدامیکنند ترشح مواد نشاط آورشبیه مرفین(اندورفین ها)دربدن باشد که بعلت خراشهای متعددی است که درپوست ایجاد میگرددشاید دیده باشید افرادمسن به آمپول اعتقاد بیشتری نسبت به قرص وکپسول دارند که بعلت همین مکانیزم ترشح اندورفین بعدازتزریق آمپول دربدن آنهاست.

پاسخ دادن 1 3
سیدمصطفی

سیدمصطفی

البته فروش خون هم برای شما خوب سود داره، درسته

پاسخ دادن 2 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف