نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن سحری و مشکلات آن
خوابیدن بعد از سحری ، خوردن سحری
یک متخصص طب سنتی تاکید کرد که خوابیدن بلافاصله بعد از سحری مشکلاتی را به دنبال دارد.

عوارض خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن سحری

خوابیدن بعد از سحری گوارش غذا را مختل کرده و موجب ترش کردن معده می شود. بنابراین به روزه داران توصیه می شود حداقل تا یک ساعت پس از خوردن سحری از خوابیدن خودداری کرده و اجازه دهند غذای شان هضم شود.

خوابیدن بلافاصله پس از خوردن سحری موجب تشدید علائم رفلاکس معده و ترش کردن می شود.خوردن و دراز کشیدن پس از مصرف افطاری و سحری به ویژه در افرادی که علائم رفلاکس معده دارند موجب تشدید علائم رفلاکس می شود.

خوابیدن بعد از سحری

خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن سحری عوارضی را در پی دارد

احتمالاً همه تجربه کردیم, اگر شخص در وقت سحر بلافاصله بعد از نماز صبح با شکم پر در ماه رمضان بخوابد, بعد از بیدار شدن بسیار احساس سنگینی می کند.

به گفته یک متخصص طب سنتی :عملاً بین آخرین لقمه هایی که خورده و خوابیدنش متوسط 10 دقیقه فاصله داشته باشد؛ معمولاً فرد ساعتی که برای رفتن به سر کار بیدار می شود, یک احساس سنگینی، سردرد، ثِقل بدن و کوفتگی خاصی می کند و مخصوصاً سنگینی سر به او دست می دهد، بنابراین احساس بعد از بیدار شدن از آن, حس خیلی بدی است و معمولاً شخص همان لحظه به خودش می گوید که "ای کاش نخوابیده بودم", یعنی "اگر توانسته بودم مقاومت کنم, سرحال تر بودم".

اگر شخص این فرصت را داشته باشد که حداقل نیم ساعت قبل از اذان وعده سحر را زودتر بخورد و استراحت یا مطالعه ای داشته باشند یا کارهای عقب مانده از شب قبل را انجام دهد و مثلاً حداقل یک ساعت بین آخرین لقمه غذا با خوابیدن فاصله داشته باشد, معده فرصت هضم غذا را پیدا می کند و آن احساس سنگینی بعد از بیدار شدن بهتر می شود.

وی عنوان کرد:از دیدگاه طب سنتی افراد از خوابیدن میان روز بعد از ناهار باید بپرهیزند ولی در ماه رمضان چون افراد غذا نمی خورند در وعده ناهار خواب میان روز مناسب است به خصوص برای کسانی که سالمند هستند و همچنین برای کسانی که در سن جوانی و نوجوانی یعنی مزاج گرم و خشکی قرار دارند, مفید است. 

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد:خواب روز برای کسانی که مزاج گرم و خشک یا غلبه گرمی و خشکی دارند, بسیار مناسب است چرا که از گرم شدن بیش از حد بدن در روزه داری می کاهد. 

خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن سحری و مشکلات آن

خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن سحری و مشکلات آن
: امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از تسنیم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟
5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف