خواص روغن حیوانی

خواص شگفت انگیز روغن حیوانی (روغن زرد)

کد مطلب : 35821تعداد نظرات : 37 نظرزمان مطالعه : 9 دقیقه
روغن حیوانی دارای فواید و خواص فراوانی است که از فواید آن می توان به تقویت سیستم ایمنی، خواص ضدسرطانی، درمان سوختگی، تقویت چشم و فواید آن برای پوست اشاره کرد.

خواص روغن حیوانی و فواید آن برای بدن

روغن حیوانی از چربی شیر گاو, گوسفند و بز به دست می آید ، روغن حیوانی شبیه کره حیوانی است که مقدار چربی آن از 0.2 تا 99.8 درصد است. نکته این است که روغن حیوانی گوسفند، کلسترول بالاتری نسبت به روغن حیوانی دارد. این روغن دارای عمر قفسه ای بالایی است و حتی گفته می شود که به مدت یک قرن می تواند بماند.
در زمان پخت, این روغن در برابر گرما مقاوم است و می تواند تا حدود دویست و پنجاه درجه مقاومت کند.روغن کرمانشاهی یا روغن حیوانی اصل، همان روغن خوش عطر و طعمی است که اگر روی پلو بریزید یا با نان بخوریدش دیگر نمی توانید بی خیالش شوید.

ارزش غذایی روغن حیوانی :

روغن گاو تمام مواد مغذی لازم را همراه با خواص ضد ویروسی, آنتی اکسیدان, ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد.
روغن گاوی حاوی مقدار زیادی چربی اشباع شده است که تقریباً 7.9 گرم چربی دارد.
درست مانند تمام چربی ها, روغن گاو به نسبت کالری بالایی دارد; تقریباً یک قاشق سوپ خوری از آن، شامل 112 کالری است. کل مصرف چربی باید بین 25 -30 % کل کالری باشد بنابراین برای فردی با رژیم غذایی 2000 کالری, مصرف چربی ایده آلش بین 56 تا 78 گرم است که چربی اشباع شده نباید بیش از 16 گرم باشد. بدن سالم می تواند چربی خودش را تولید کند اما مصرف کمی روغن اضافی مفید است.
روغن حیوانی

ارزش غذایی و فواید روغن حیوانی

فواید شگفت انگیز کره و روغن حیوانی:

آیا شما کره حیوانی را دوست دارید اما نسبت به تاثیری که ممکن است بر سلامتی شما داشته باشد, محتاط هستید؟ خوب, دیگر نباید نگران باشید در این بخش از سلامت تغذیه در نمناک فواید شگفت انگیز کره حیوانی آورده شده است.

1. کم چرب:

اگر با کلسترول مشکل دارید, کره حیوانی گزینه سالم تر از کره است چون دارای چربی پایین است.هضمش به همین دلیل آسان تر است. تحقیقات نشان داده است که روغن می تواند کلسترول را در رود کاهش دهد.

2.روغن حیوانی برای کمک به دستگاه گوارش :

کره حیوانی یک منبع غنی از اسید بوتیریک است که یک اسید چرب زنجیره کوتاه می باشد. این اسید به یک پاسخ ایمنی متصل می شود که می تواند به کاهش التهاب و بهبود سیستم گوارشی کمک کند.روغن حیوانی نیز به تحریک ترشح اسید معده کمک می کند که به نوبه خود به هضم مناسب غذا کمک هم می کند.
 خواص کره حیوانی

خواص عالی کره و روغن حیوانی 

3. روغن حیوانی برای تقویت سیستم ایمنی:

کره حیوانی نیز مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد. این کار به افزایش توانایی بدن شما برای جذب ویتامین ها و مواد معدنی از غذاهایی که مصرف می کنید، کمک می کند.این به نوبه خود سیستم ایمنی شما را قوی نگه می دارد. تحقیقات همچنین نشان داده است که وقتی بوتیریک اسید به اندازه کافی تولید می شود, تولید سلول های t کشنده در روده حمایت می شود و سیستم ایمنی شما تقویت می شود.

4.روغن حیوانی برای تامین ویتامین های ضروری:

کره حیوانی غنی از ویتامین a, d, e و k است که ویتامین های محلول در چربی هستند. آن ها نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی قلب, مغز و استخوان ایفا می کنند.

5. روغن حیوانی دارای خواص ضد سرطانی و ضد التهابی:

طبق نظر محققان, استفاده از مکمل های بوتیرات و بوتیرات خوراکی می تواند در درمان موثر بیماری هایی مانند کولیت زخمی و بیماری کرون به کار رود.روغن حیوانی نیز به طور طبیعی غنی از cla (اسید لینولئیک) است. CLA باعث بهبود مقاومت انسولین و پتانسیل مبارزه با سرطان می شود.هم چنین معتقدند غلظت بالایی از اسید بوتیریک که دارای خواص ضد ویروسی است، می تواند رشد تومورهای سرطانی را مهار کند.
 خاصیت روغن حیوانی

روغن حیوانی دارای خواص ضد سرطانی است

6. روغن حیوانی باعث آلرژی محصولات لبنی نمی شود:

کره از شیر ساخته می شود. کازئین که پروتیین اصلی شیر است در مقادیر بسیار کمی در کره حیوانی موجود است. هم چنین لاکتوز بسیار کمی دارد. بنابراین اگر لاکتوز یا کازئین را نمی توانید تحمل کنید، لازم نیست نگران باشید چون روغن حیوانی هیچ واکنش منفی را ایجاد نمی کند.

7. روغن حیوانی انرژی ضروری را در اختیار می گذارد:

بدن شما به چربی های ویژه ای نیاز دارد تا بتواند که عملکردهای حیاتی را انجام دهد. این عملکردها عبارتند از حفاظت از دیواره شکم در برابر اسیدهای هاضمه، حمایت از مغز، عصب و پوست و همچنین غشا سلولی و تقویت آن ها.این مزایا توسط چربی ها در روغن بدون روغن های هیدروژنه، چربی های ترانس دار یا کلسترول اکسیده می شود که در کره و دیگر روغن ها یافت می شوند.

8.روغن حیوانی نقطه دود زیادی دارد:

به گفته متخصصان تغذیه، کره حیوانی یک گزینه خوب برای پخت وپز است، به خصوص برای سرخ کردن غذاها. به دلیل که نقطه دود آن بالا است. بر خلاف بسیاری از روغن های طبخ، به رادیکال های آزاد مضر تجزیه نمی شود و یا گازهای سمی تحت دماهای بالا تولید نمی کند. نقطه دود آن نزدیک به 500 درجه فارنهایت است در حالیکه کره معمولی 350 درجه فارنهایت است.
 روغن حیوانی چه خواصی دارد؟

خواص بی نظیر روغن حیوانی

9. کره حیوانی برای کمک به درمان سوختگی:

کره حیوانی یکی از رایج ترین درمان های طبیعی برای درمان سوختگی است.هم چنین به طور گسترده برای درمان تورم در بخش های مختلف بدن به کار می رود. علاوه بر این، می توان از آن برای کاهش التهاب پوست با استفاده از آن به ناحیه متاثر استفاده کرد. اگر از خشکی شدید رنج می برید، می توانید به عنوان مرطوب کننده برای پوست خود و نیز پوست سر خود استفاده بکنید.

10.کره حیوانی عاری از ناخالصی ها:

کره حیوانی خالص است و به همین دلیل است که براب آشپزی عالی است. این روغن حاوی نمک یا چیزهای دیگری نیست، هیچ گونه روغن های هیدروژنه در این کره وجود ندارند.
همانطور که می دانید، شامل چربی های ترانس دار هم نمی شود. از آنجا که هیچ ناخالصی ندارد، قطعاً باید در آشپزخانه خود داشته باشید.

11. کره حیوانی برای تامین انرژی:

کره حیوانی یک انبار انرژی با حدود 470 kj در هر قاشق سوپ خوری است. اسیدهای چرب آن دارای زنجیره متوسط زیادی هستند که می تواند مستقیماً در کبد جذب شود و به عنوان انرژی سوزانده شود. حتی اگر یک قاشق چای خوری از آن را قبل از ورزش بخورید، در وسط تمرین ورزشی خود احساس خستگی نخواهید کرد. در واقع، اسیدهای چرب این زنجیره متوسط نیز چربی های دیگر را هم می سوزاند.
 تامین انرژی بدن

تامین انرژی با روغن حیوانی

12. کره حیوانی برای مفید برای پوست و زیبایی چهره :

مصرف روزانه و کاربرد کره حیوانی می تواند به میزان زیادی برای پوست شما مفید باشد.کره حیوانی یک مرطوب کننده خوب است - پوست خود را با این روغن ماساژ دهید تا پوست نرم و لطیفی را در زمستان داشته باشید.
لب های خشکی زده ای دارید؟کمی کره حیوانی روی لب خود بمالید تا لبتان نرم شود.
کمبود خواب ممکن است دور چشم ها را کبود کند، اما کره حیوانی آن ها را کاهش می دهد. قبل از رفتن به تخت خواب آن را به آرامی اطراف چشم هایتان بمالید.
سوختگی ها و جوش ها با کره حیوانی سریعاً التیام پیدا می کند.

13. روغن حیوانی برای بهبود دید و تقویت چشم:

آیا از فواید کره حیوانی گاو برای چشم ها آگاه هستید؟ خوردن کره حیوانی به طور مرتب می تواند بینایی را بهبود بخشد. اگر در چشم ها سوزش دارید، یک تکه کره را زیر چشم خود بمالید. اگرچه آیورودا (تب هند باستان) پیشنهاد می کند که به آرامی روغن گرم شده را بر روی چشم باز بریزید، اما توصیه نمی شود چون روغن حیوانی که شما می خرید ممکن است آلودگی داشته باشد و به چشم شما آسیب برساند.

14. روغن حیوانی برای درمان سرفه:

این یک درمان خانگی قدیمی است و بسیار موثر است. شما می توانید یک قاشق چای خوری روغن داغ را مستقیماً یا یک معجون گیاهی بخورید.یک تکه چوب دارچین را در روغن سرخ کنید. بگذارید کمی خنک شود و سپس چوب را برداشته و قورت دهد.
هم چنین پودر زنجبیل و هل سرخ شده در روغن می تواند مفید باشد اگر شما مخاط مسدود شده ای در راه تنفسی خود دارید.
 فواید کره حیوانی چیست؟

درمان سرفه با روغن حیوانی

15. روغن حیوانی برای تسکین یبوست :

کره حیوانی یک درمان خوب برای کسانی است که از یبوست رنج می برند. در هند باستان، به رهبری آیورودا، کره حیوانی بسیار مفید بود. علاوه بر افزایش مصرف فیبر، اغلب توصیه می شود که زنان باردار هر شب یک لیوان شیر با یک قاشق چای خوری کره حیوانی بخورند. این می تواند یبوست را کاهش داده و متابولیسم را افزایش دهد.

16. روغن حیوانی برای درمان ناهنجاری های تیروئیدی:

اختلال تیروئیدی اختلالی عمومی در میان زنان میانسال است و می تواند منجر به تغییرات هورمونی در بدن به همراه مشکلات باروری شود. کره حیوانی یا روغن حیوانی حاوی هیچ شیری نیست و این محصولات لبنی برای کسانی که از این شرایط بد رنج می برند مفید است. دستگاه گوارش و سیستم ایمنی که هر دو توسط یک غده تیروئید غیر عادی در خطر هستند، توسط روغن حفاظت می شوند. علاوه بر آن، هورمون تیروکسین توسط مواد شیمیایی موجود در کره حیوانی نیز کنترل می شود.

17. روغن حیوانی تاثیر مثبت بر ذهن و خلق و خو دارد:

گفته می شود که کره حیوانی تاثیر مثبتی بر انتقال دهنده های عصبی مغز ما دارد که به نوبه خود ما را شادتر می کند.

 تهیه روغن حیوانی

فواید و خواص روغن حیوانی 

18.مصارف خاص از روغن حیوانی:

کره حیوانی همواره در تدارکات گیاهی در هند مورد استفاده قرار می گرفته است. شما می توانید با پیروی از این دستورالعمل ها، کره حیوانی دارویی خود را درست کنید:
حدود نیم لیتر کره حیوانی را در یک ماهی تابه بزرگ حرارت بدهید.
در یک ماهی تابه جداگانه، نیم لیتر دیگر کره حیوانی به همراه دارچین، پودر زنجبیل، و هل را گرم کنید. اجازه ندهید که روغن بسوزد.
زمانی که کره حیوانی خوب مزه دار شد، نصفه دیگر را اضافه کنید و یک دقیقه قبل از اینکه ادویه را بردارید، به هم بزنید.
روغن را خنک کنید و از آن به عنوان یک درمان گیاهی برای هضم، سرفه، سرما و یا حتی یبوست استفاده کنید. در حقیقت، جدا از پخت، این آماده سازی گیاهی برای اغلب استفاده های دیگر هم خوب است.

هشدار و خط قرمزهای مصرف روغن حیوانی

قبل از این کار، مهم است که این نکات را در ذهن داشته باشید:
اگر از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برید و یا اضافه وزن دارید، این را مصرف نکنید.
اگر چاق هستید، بهتر است که کاملاً از کره دوری کنید.
مقدار توصیه شده از چربی مصرف روزانه 10 تا 15 گرم در هر فرد است، بنابراین نباید از این مقدار تجاوز کنید.
اگر شما سلامت هستید، کره حیوانی یک جایگزین سالم تر برای کره و بسیاری از روغن ها است که شما برای آشپزی از آن استفاده می کنید.

چگونه می توانیم روغن حیوانی خودمان در خانه تهیه کنیم؟

اول ماست، دوغ و باترمیلک و کره را با هم مخلوط می کنیم. پس از آن به منظور آماده سازی، به نیم لیتر آب، دویست و پنجاه گرم آرد و یک چهارم نمک نیاز داریم.
ابتدا آب و نمک را در ظرف بریزید و نمک را در آب حل کنید سپس کره را با آب و محلول نمک مخلوط کنید، دوغ را از کره بردارید. پس ظرف را روی گاز قرار دهید.
نکته این است که برای جلوگیری از سرریز شدن مواد، باید به طور منظم هم بزنید.
پس از مدتی، تکه های روغن در محلول شکل می گیرند الان می توانیم آرد را به ترکیب نیمه جامد خود اضافه کنیم.
پس از مدتی، رنگ آرد تغییر می کند. هنگامی که رنگ آرد تغییر کرد، باید شعله خاموش شود تا درجه حرارت متعادل شود بعد روغن را بردارید.
 تهیه روغن حیوانی در منزل

طرز تهیه روغن حیوانی در خانه 

روش دیگر درست کردن روغن حیوانی در منزل

چه چیزی نیاز دارید:
  • یک پوند کره ارگانیک، علف خورده و بدون نمک
  • یک قابلمه بزرگ استیل ضد زنگ
  • یک قاشق فلزی
  • یک صافی کوچک
  • پارچه پنیر
  • یک شیشه خشک و تمیز
کره را در قابلمه بریزید و به طور دوره ای با قاشق فلزی هم بزنید.
وقتی کره آب شد و به جوش آمد، حرارت را به مقدار متوسط یا کم و یا بسته به اجاق گاز کاهش دهید.
شما به مایعی نیاز دارید که حباب های کوچکی می زند.
شیر جامد و فومی در بالای ظرف ایجاد خواهد شد و در نهایت به ته ظرف فرو خواهد رفت.
به تکان دادن هر چند دقیقه ادامه دهید تا اینکه همه ته برسند و روغن طلایی در بالای آن پدید آید این باید حدود 15 دقیقه طول بکشد.
از روی حرارت بردارید و بگذارید 15 دقیقه دیگر بماند.
یک تکه پارچه پنیر را روی یک صافی کوچک قرار دهید و آن را در یک شیشه بریزید.
سپس روغن را به آرامی از طریق سفره پنیر و صافی به داخل شیشه بریزید.

چند نکته مهم در مورد نگهداری روغن حیوانی

کره حیوانی را می توان در دمای اتاق به مدت 1 تا 2 ماه و 2 تا 3ماه در یخچال نگه داشت بدون اینکه خراب شود.
دو چیز که روغن و کره حیوانی را بد می کند، آب و نور خورشید است.
همیشه روغن خود را در ظرفی کاملا بسته نگه دارید.
چندین روش وجود دارد که می توانید روغن حیوانی را در رژیم غذایی خود قرار دهید:
آن را به بلغور جو، آرد جو یا فرنی جوی اضافه کنید.

 

تمام خواص و فواید روغن حیوانی + طرز تهیه (ساری یاغ) روغن زرد

4.71676
این مطلب مفید بود ؟1572104
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب :
37 نظر به ثبت رسیده است
انديشه1395-08-11
بسيار مفيد بود در زماني كه من اين مطلب را ميخواندم با دوستم در مورد روغن حيواني صحبت ميكرديم و در حال خوردن روغن حيواني بوديم
3817
z......1396-01-26
خیلی خوبه ...این مطالب برای تحقیقم عالیه. مرسی
106
عباس1396-01-31
خیلی مفید بود.فهمیدیم که چربی سوزه ب پاکسازی روده کمک میکنه و برای قلب هم خوبه
197
حانیه1396-03-11
عالیه . من کرمانی هستم و از رون حیوانی محلی کرمان استفاده میکنم خیلی خوبه پوستمو عالی میکنه خیلی خوبه واقعا
177
تارا1397-01-24
من هردو را دیدم هم روغن کرمانشاهی ،هم روغن کرمان .روغن کرمان عالیه اصلا باهیچ روغنی قابل قیاس نیست ازنظر طعم بوفوق العاده است وقیمتش ۳ برابر قیمت روغن کرمانشاهی است
727
B.H1397-03-27
درمورد دوستی که فرمایش کردن روغن کررمان بهتره باید بگم همکار بنده کرمانی است ولی روغن حیواتی همیشه کرمانشاه سفارش میده .بدون تعصب بگم روغن کرمانشاهی همه جای ایران معروفه . موفق باشید
206
علی1397-04-21
سلام حتما روغن کرمانشاهی خوب و کم نظیر هست . اما اگر یک بار از روغن حیوانی ک در مناطق بکر سرزمین بختیاری میل کنید ب بینظیر بودنش پی میبرید .
180
mana1396-03-28
روغن و در شیشه تو یخچال گذاشتم ول وقتی حرارت میدم وحشتناک بو میده یک ماه هم نشده که برام اوردن دلم نمیاد دور بریزم
159
ناشناس1396-04-11
احتمال زیاد هوا کشیده روغن حیوانی حساسه نباید هوا بکشه اصلا نیازی به یخچال هم نداره
53
***1396-06-27
من خودم کرمانشاهی ام بهتره روغن بیرون یخچال ودرون یه کاسه سفالی ریخت اینجوری عطرشم بهترمیمونه واینکه اون روغن حیوانی که بوی زحم تندی داره برای بعضی مناطق هستش که مال گوسفنده وهرکسی نمیتوته بخوره روغن حیوانی گاوبهتره
75
mahsa1396-05-07
نیاز به گرم کردن نداره معمولا بهتره وقتی برنج درست شد و هنوز داخل قابلمه گرمه روی برنج ریخته بشه اینجوری اصلا بوی نامطبوع نمیگیره
23
مهسا1398-03-07
روغن حیوانی تویخچال طعمش برمیگرده بیرون توظرف دربسته غیر پلاستیکی وشیشه نگه دارید.
10
محبوبه1396-04-20
خیلی جالب بود استفاده کردم.
43
aa1396-05-17
خیلی خوب بود مرسی
01
علب1396-05-26
صبحانه روغن زرد با عسل بخورید ِ بسیار عالی می باشد.
162
مهدی1396-07-01
این روغن مختص کرمانشاه نیست.بلکه در همه جا تولید میشه.قیمتش حدود کیلویی صد تومن هست.البته گوسفندی.به نظر من روغن مناطق کم اب و علف کیفیتش بیشتره تا کرمانشاه.
1313
ساناز1396-07-22
روغن حيواني مختص كرمانشاه نيست در قسمت جنوب كشور مناطق عشايرنشين بختياري ها هم از نوع گوسفندي درست ميكنندعاليه هم عطر خوبي داره و هم خاصيت بالايي داره الان من مدتيه شبها ميزنم به پوستم عاليه
145
حسین1396-09-07
الکی اسم روغن کرمانشاهی رو روی روغن حیوانی نزاشتن، روغن کرمانشاهی عطر و طعم مخصوص خودش رو داره که زبانزده
1314
محند حسین1397-01-20
کلا کردها روغن حیوانیاشون کیفیته بالای داره کردهای خراسان هم تو تولیده روغن حیوانی خیلی استادن روغن حیوانیه خراسان شمالی هم کیفیته خیلی خوبی داره
92
شیلا1396-09-10
در زبان ایلامی بهش میگن روغن دان!! این روغن فقط مال کرمانشاه نیست!!
114
نرگس1396-09-17
سلام این روغن هایی که حلبی هستن و روشون نوشته روغن کرمانشاهی هم اصل هستن؟ فکر کنم کارخونه ای هستن؟ حلبهای گرد کوچک دارن.
28
ارش1397-01-18
این روغن مختص کرمانشاه نیس.همه دامدارها مخصوصاقشقاییهای جنوب بسیارخوشمزه هس عطروطعم خاصی داره انصافا کاش میشدبجای روغنای صنعتی هم استفاده کردچون کمیاب وگران هستش
51
محمد1397-02-04
این روغن در همه جای کشور هست در خراسان منطقه طرقبه روغنش فوقالعادهاست
40
مهدی1397-02-05
باسلام، اینکه روغن حیوانی در همه جای ایران توسط عشایر تولید میشه شکی نیست، اما دلیل مرغوبیت روغن کرمانشاهی بوی بسیار مطبوعیه که تشخیصش احتیاج به تخصص بالایی نداره،علت این رایحه که خاص روغن گوسفندیه وجود نوعی گیاه به نام چویر در بعضی مناطق کرمانشاهه که خاص این منطقه هستش و در هیچ نقطه دیگه ای پیدا نمیشه.بنده کرمانشاهی نیستم و این مطلب رو جدا از هر گونه تعصب خدمت دوستان عرض کردم...
71
مریم1397-03-05
ما توی خوزستان روغن حیوانی درست میکنیم..به نظر من اینکه میگن بوی عطرش برای گیاه چویل اشتباه. چون گیاه چویل خودش کلا طعم خوبی نداری .بوی خوش روغن برای آینه که روغن رو توی کیسه ای نگه میدران که از پوست گوسفند درست میشه و تو خوزستان بهش خیک . من خودم کره محلی تهیه میکنم و با حرارت دادنش روغندرست میکنم .عالی میشه .البته فوت و فن خودش و دار چون شعله گاز و زمانن حرارت دادن که برای اینکار خیلی مهم تو عمل آمدن روغنتون
101
رضا1397-03-26
روغن حیوانی در اقصی نقاط روستایی و عشایری و حتی توسط،لبنیاتیها نیز تهیه میشود و عطرو طعم روغن محلی به گیاهانی مربوط میشه که دام در اون مناطق چرا میکنه مثلا درارتفاعاتی مثل دنا که دارای پوشش گیاهان دارویی زیادی میباشد روغن استحصالی آن عطروطمع و همچنین خواص دارویی خوبی دارد گیاه چویل را دام نمیخورد ولی درنقاطی که چویل هست کمی گل چویل در روغن استحصالی میریزن که عطر خوبی به روغن بده
40
محدثه1397-04-09
روغن حیوانی فقط منطقه جنوب خراسان کیفیتش عالیه . اصل اصله
53
مهدی 1397-04-11
اکثر اییلات ایران از شمال غربی تا جنوب روغن زرد درست میکنن بنده روغن زرد تو مناطق روستایی ساوه هم روغن خوردم خیلی لذیذه منتها گوسفندیش خیلی تنده هر کسی نمیتونه بخوره
31
م1397-05-14
روغن دان فقط کرمانشاه عالیه طعم وبوی مطبوعی داره وبرای سلامتی مفیده
32
محمد قاسميان 1397-05-19
با سلام بهترين روغن روغن عشاير عزير كشورمون وشمال خراسان و آذربايجان خيلي وقت ها ازاين مناطق خريداري ميكنن وبه اسم كرمانشاهي ميفروشن در حال حاظر بهترين روغن ها مال اين مناطق هستن اگه گذرتون به آذز بايجان ويا عشاير آذربايجان و يا شمال خراسان افتاد فقط در اين مناطق روغن تهيه كنيد چون بهترين علوفه وبهترين دام ها رادارن ممنون
44
M.al1397-07-27
من کارم ایرانگردی هستش بهترین کره حیوانی در دامنه‌های سبلان که بهترین عسل ها هم اونجا تولید میشه
31
محمد 1397-08-01
درستە این ڕۆغن در بیشتر مناطقی که دامدار هسند وجود دارد. اما معروف بودن روغن حیوانی کرمانشاهی به دلیل نوع دام و انواع پوشش گیاهی و هوای آن منطقه است که خاصیت ان را از انواع دیگر متمایز می کند
31
هدایت 1397-08-05
روغن بسیار عالی است
00
عبدالله1397-08-19
ازکجا فرق اصل قلابی تشخیص بدیم
61
طاها1397-10-02
ببینید عزیزان طعم روغن به گیاهی هست که حیون میخوره وروغن که باز شد اگه مثل دونه شکر داخلش دیدی اصل هست
13
حسن1398-02-27
فقط اگه مسیرتون به خراسان شمالی خورد یه سر به شهرستان اسفراین روستای سرچشمه سمت سد بیدواز مراجعه کنید برای روغن زرد .روغن زرد سرچشمه بخاطر علفهای خاص منطقه که دام تغذیه میکند در هیچ جای ایران پیدا نمیشه .حتی کرمانشاه.قابله قیاس نیست .فقط تهیه کن ومصرف کن اگه نظر منو نداشتی نفرینم کن.والسلام.
10
رضا جلالی1398-04-06
من تقریبا روغن های زرد تمامی مناطق ایران رو مصرف کردم بهترین روغن مال کرمان هست هم از نظر کیفیت و هم عطر و بو
10
وبگردی