برو به :
گیاهان دارویی ، گیاهان ضد افسردگی
افسردگی مشکل رایج دنیای امروز است که مربوط به سن و دسته خواصی از افراد نیست و بدتر اینکه بدون علائم آغاز می شود که درمان آن باید جدی گرفته شود.
بازدید : 67,016 نفر

برای درمان طبیعی افسردگی چه کنیم؟

افسردگی حالتی است که به دلایلی مختلف که ناشی از شکست در برخی مراحل زندگی و یا رخدادهای تلخ  و.. به سراغ انسان می آید و اگر درمان آن جدی گرفته نشود عواقبی تلخ و سخت به دنبال خواهد داشت.

 
درمان سنتی و گیاهی افسردگی:
 
متخصصان طب سنتی نسخه هایی بسیار موثر برای درمان این مشکل روحی تجویز می کنند که سنبل الطیب در صدر این لیست قرار دارد که خشک شده آن را کوبیده و در آب جوش به مدت نیم ساعت بماند تا خوب دم بکشد و بعد از دم کشیدن آن را از صافی رد کرده و میل کنید.
زعفران هم در آرام بخشی و خواب آوری تاثیر می گذارد و شادی بخش است.
برای افسردگی های خفیف علف چای بیشتر توصیه می شود که هایپریسین موجود در آن آرام بخش است.
بهارنارنج هم یکی از عرقیات شادی آور است که بدون هیچ عوارضی به درمان افسردگی کمک می کند.
%<#xl}z;
افسردگی

درمان های تمرینی و نتیجه بخش

 
نوبت به درمان های تمرینی و فوق العاده نتیجه بخش میرسد:
 
برای خود هدف تعیین کنید:
شاید با خود فکر می کنید شما نمی توانید به هیچ موفقیتی دست یابید و این احساس افسردگی شما را بدتر و بدتر می کند اما داشتن هدف های روزانه و کوچک و به طبع دستیابی به همین هدف های کوچک شوق را در شما ایجاد و برای حرکت شما را تحریک می کند.
 
ورزش کنید:
به جرات و با یقین می توانیم بگوییم ورزش در تمام لیست های درمانی برای تمامی مشکلات جسمی و روحی جای ثابتی دارد پس از این امر غافل نشوید.
 
سالم غذا بخورید:
برنامه غذایی جادویی برای درمان افسردگی وجود ندارد نکته در انتخاب مواد غذایی مصرفی شما است. بهترین ها و مفیدترین ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید که شامل امگا 3 - سبزیجات - میوه ها به خصوص میوه های فصلی در همان فصل - فولیک اسید (اسفناج ) هستند.
 
به اندازه بخوابید:
خواب برای ترمیم بخش بخش اعضای بدن ضروری است و التیام و درمان افسردگی هم یکی از مزایای داشتن خواب کافی و مناسب است.
 
به خود مسئولین بدهید:
زمانی که انسان در معرض انجام کاری که جدی است و مسئولیتی بر عهده او قرار می دهد باشد جدیت همین امر روحیه فرد را تحریک می کند به سمت جدا شدن از حالات و روحیات انزوا و افسردگی که بعد از مدت کوتاهی به طور نرمال در مسیر رشد قرار می گیرد.
 
با افکار منفی بجنگید:
افکار منفی و تمرکز بر روی اتفاقات باورهای بد خواه نا خواه فرد را به سمت افسردگی می کشاند که نباید به ذهنتان اجازه ورود و ادامه به این مسیر را بدهید.
 

 

درمان افسردگی

4.4315
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 279 36
نظر کاربران
سمیرا

سمیرا

واقعا که دلتان خوش است فرد افسرده که درمقابل کوچکترین کارها احساس عجزوناتوانی می کند وحتی نسبت به وضع ظاهری خود بی توجه است چگونه راهکارها ی شما راانجام بدهد مثلا ورزش کندفکرکنم آدم غمگین رابا افسرده اشتباه گرفته اید

پاسخ دادن 34 6
بینام

بینام

باریکلا دقیقا

پاسخ دادن 3 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف