نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها ارتوکراتولوژی روشی غیر جراحی برای درمان نزدیک بینی چشم
نزدیک بینی ، درمان نزدیک بینی
ارتوکراتولوژی روشی غیر جراحی است که به آرامی موجب تغییر شکل قرنیه می شود. این روش ریسک بسیار کمی دارد و برای اصلاح نزدیک بینی در بزرگ سالان و کودکان مناسب است.

روشی غیرجراحی برای درمان نزدیک بینی

نزدیک بینی یکی از عیوب انکساری چشم به این معنی است که چشم بیمار نوشته ها و علامت ها را در فاصله نزدیک تشخیص می دهد ولی در فاصله دور (نسبت به افراد سالم) نمی تواند تشخیص دهد .

اگرچه هدف از ارتوکراتولوژی اصلاح نزدیک بینی با استفاده از لنزهای RGP در طول خواب شبانه است تا نیاز به استفاده از عدسی های تماسی یا عینک را در طول روز مرتفع سازد، این روش یکی از چهار روش مطرح جهت کنترل پیشرفت نزدیک بینی به ویژه در کودکان است. طراحی این لنزها به گونه ای است که موجب تغییر شکل در طول شب و هنگام خواب شده و درنتیجه موجب کاهش میزان نزدیک بینی یا پیشرفت آن می شود و خود این فرآیند موجب دید بهتر در طول روز می شود. در حال حاضر ارتوکراتولوژی مطمئن ترین روش کنترل رشد نزدیک بینی در کودکان است. تحقیقات گسترده ای که در این زمینه انجام شده است نشان می دهد کوکانی که نزدیک بینی پیشرونده دارند و تحت درمان ارتوکراتولوژی قرارگرفته اند در مقایسه با کودکانی که تنها از عینک طبی استفاده کرده اند در بزرگسالی به نزدیک بینی کمتری رسیده اند. مطالعات متعدد نشان می دهد که در کودکانی که لنزهای RGP استاندارد به منظور اصلاح نزدیک بینی مورداستفاده قرارگرفته است، کاهش پیشرفت نزدیک بینی را در مقایسه با کودکانی که از لنزهای نرم یا عینک استفاده می کرده اند به دنبال داشته است. سرعت افزایش طول کره چشم ناشی از رشد در کودکانی که از لنزهای Ortho-K استفاده می کنند در مقایسه با کودکانی که از عینک یا عدسی تماسی نرم استفاده می کنند، کندتر صورت می گیرد .

درمان واصلاح نزدیک بینی

ارتوکراتولوژی به صورت کلی برای دو دسته از افراد کاربرد مفید دارد. دسته اول افرادی که تمایل دارند در طول روز برای اصلاح نزدیک بینی خود از روش های تصحیح اپتیکی قطر عینک طبی و لنز تماسی استفاده کنند و دوم کودکانی که خود یا والدین آنها علاوه بر استفاده از روش های تصحیح اپتیکی قطر عینک طبی و لنز تماسی آرزوی توقف یا کند شدن سرعت نزدیک بینی را دارند. نحوه استفاده از این لنزها به این صورت است که لنز شب و قبل از خواب کودک در چشم قرار داده می شود و هنگام صبح از چشم خارج می شود. نتیجه آن نیز یک دید کامل در طول روز خواهد بود .

ارتوکراتولوژی روشی غیر جراحی برای درمان نزدیک بینی چشم

ارتوکراتولوژی روشی غیر جراحی برای درمان نزدیک بینی چشم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از روزنامه سپید-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف