نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی لایه برداری تمام پوستهای مرده با ماسک ارگانیک
پوست مرده ، اسکراب قهوه
انواع پوستهای خشک و نرم نیاز به لایه برداری و رفع پوست مرده صورت و بدن دارند اما با ترکیباتی گیاهی و خانگی که تضمین کننده زیبایی و سلامت پوست باشد پس سری به آشپزخانه تان بزنید و آن را تهیه کنید.

لایه برداری پوست مرده صورت و بدن با ماسک خانگی

تغییر سبک زندگی و شرایط محیطی در جوامع امروزی سلامتی پوست و سایر اعضای بدن را بیشتر دچار تحول می سازد که یکی از شایع ترین انها ایجاد یک لایه پوست مرده روی صورت ، بدن و حتی کف سر است که بایستی با روش های مناسب با جنس پوست لایه برداری شوند . لایه برداری سطحی پوست، می تواند پوست صورت شما را شفاف، شاداب و روشن کند؛ بنابراین بهتر است به جای صرف هزینه های گزاف برای خرید کرم های لایه بردار، خودتان دست به کارشوید و با استفاده از مواد ساده و طبیعی ای که در خانه دارید، یک ماسک لایه بردار خانگی تهیه و در هزینه های تان صرفه جویی کنید والبته جوانی و سلامتی پوستتان را ثابت نگاه دارید.

پوست مرده

رفع پوست مرده با ترکیبات گیاهی و ماسک طب سنتی

 لایه برداری پوست مردهاسکراب قهوه ویژه برنزه ها

اگر پوست تیره دارید و می خواهید یک اسکراب مناسب و مفید برای پوست خود تهیه کنید به شما پیشنهاد می کنیم از اسکراب خانگی قهوه استفاده کنید. وجود قهوه به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های مفید می تواند تاثیر زیادی در پاکسازیپوست و رفع التهاب های پوستی داشته باشد. اسید کافئیک موجود در پودر قهوه با خاصیت ضدالتهابی که دارد می تواند به درمان زخم ها و خراش های سطحی پوست کمک کند. برای تهیه این اسکراب کافی است نصف فنجان قهوه را با نصف فنجان نمک با دانه های درشت مخلوط کنید و در نهایت یک تا 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید و آن را هم بزنید. افرادی که از اسکراب قهوه برای پاکسازی و لایه برداری پوست استفاده می کنند ناخودآگاه از خواص آنتی اکسیدان ها و مواد مفید قهوه برای پیشگیری از چین و چروک پوست و کمرنگ تر شدن لک های صورت استفاده می کنند.

 

 لایه برداری پوست مرده و نرمی پوست با اسکراب وانیلی

اسکراب ها انواع مختلفی دارند که برای نقاط مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند. ضرورت استفاده از اسکراب ها از بین بردن بافت های مرده و پاکسازی پوست از سلول های پیر و فرسوده است. ضرورت استفاده از اسکراب ها با آمدن فصل پاییز چندبرابر می شود چراکه در پاییز فصل جدیدی از فرسودگی سلول های پوستی و مرگ آنها با سرد و خشک شدن هوا آغاز می شود. برای تهیه اسکراب وانیلی به یک فنجان شکر دانه درشت نیاز دارید. شکر را درون یک کاسه بریزید و مقداری روغن زیتون به آن اضافه کنید تا شکر نرم شود. سپس یک قاشق چای خوری پودر وانیل به آن اضافه کنید و آن را خوب به هم بزنید تا مخلوطی یک دست تهیه شود. این اسکراب را 10 تا 15 دقیقه بعد از ماسک کردن روی صورت با آب نیمه ولرم بشویید.

 

 لایه برداری پوست مرده با اسکراب جو و عسل مخصوص پاشنه پا

یکی از نقاط بدن که در طول ماه نیاز زیادی به لایه برداری و کرم های اسکراب دارد پوست پاشنه پاست. پوست این ناحیه گاهی به دلیل مراقبت نکردن، نپوشیدن جوراب و استفاده نکردن از روفرشی دچار زبری و پوسته پوسته شدن می شود. بهترین اسکراب برای پوست پاشنه پا ترکیبی از دانه های جو، عسل و ماست است که می تواند به راحتی زبری پوست پا را برطرف کند و در عین حال آبرسانی مناسبی به پوست این ناحیه انجام دهد. برای تهیه این اسکراب کافی است 2 قاشق مرباخوری جوی میکس شده را در نصف لیوان ماست بریزید و به آن یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و از آن برای لایه برداری پاشنه پا و پوست زبر و سیاه رنگی که در زانو ایجاد می شود، استفاده کنید.

 

اسکراب نشاسته وی‍ژه  لایه برداری پوست مرده و پوست های خشک و حساس

اگر به دنبال تهیه یک اسکراب خانگی مناسب برای پوست خشک و حساس خود هستید به شما پیشنهاد می کنیم یک بار اسکراب نشاسته را بررسی کنید. برای تهیه این اسکراب کافی است یک قاشق مرباخوری نشاسته را با یک تا 2 قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید و از آن برای لایه برداری سلول های مرده پوست دست و صورت تان استفاده کنید. از این اسکراب طبیعی می توانید دو بار در هفته استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که در هر بار استفاده از اسکراب اجازه دهید این ماسک به مدت 30 دقیقه روی پوست تان باقی بماند تا علاوه بر آبرسانی به سلول ها و بافت های آسیب دیده پوست، برایاز بین بردن سلول های مرده نیز موثر باشد.

 

 لایه برداری پوست مرده بدن با اسکراب نمک دریایی 

اگر می خواهید بعد از اسکراب پوستی نرم، درخشان و مرطوب داشته باشید می توانید از اسکراب نمک دریایی در منزل استفاده کنید برای تهیه این اسکراب نیاز به پودر سنگ نمک دریایی دارید که خیلی نرم نشده باشد و در عین حال زبری های اولیه خود را از دست داده باشد. برای تهیه این اسکراب می توانید از روغن زیتون یا روغن بادام شیرین استفاده کنید و یک تا 2 قاشق از آن را با نصف لیوان پودر درشت نمک سنگ دریا مخلوط کنید به گونه ای که در عین حال که پودر نمک در روغن نرم می شود، به طور کامل حل نشود. استفاده از این اسکراب روی پوست بدن و دست ها به درخشندگی و افزایش رطوبت پوست کمک می کند. 

پوست مرده

لایه برداری پوست مرده و اسکراب جوانسازی ضد چروک

 لایه برداری پوست مرده و نرم کننده پوست و ضدقارچ

اگر می خواهید علاوه بر لایه برداری از پوست بدن خود آن موضع را از باکتری ها عاری کنید به شما پیشنهاد می کنیم از اسکراب خانگی ماست و گردو استفاده کنید. برای تهیه این اسکراب کافی است 2 قاشق غذاخوری گردوی چرخ شده را با 2 قاشق ماست ترکیب کنید و آن را روی پوست موضع مورد نظر بمالید. این اسکراب به شما کمک می کند تا در کمتر از 15 دقیقه علاوه بر لایه برداری از پوست تان و آبرسانی مناسب به سطح پوست به از بین بردن باکتری ها و قارچ های احتمالی که در آن موضع وجود دارد، کمک کنید.

 

 لایه برداری پوست مرده با اسکراب بادام برای لایه برداری هفتگی

اگر می خواهید یک اسکراب مناسب و هفتگی در آشپزخانه تان آماده کنید که از آن بتوانید به طور هفتگی استفاده کنید، می توانید اسکراب بادام بسازید. برای تهیه این اسکراب کافی است 10 تا 15 عدد بادام را چرخ کرده و آن را با یک قاشق نمک و یک قاشق عسل مخلوط کنید. از این اسکراب می توانید هم برای لایه برداری از پوست صورت و هم برای لایه برداری از پوست دست ها استفاده کنید. حتی می توانید از اسکراب بادام برای لایه برداری و از بین بردن سلول های مرده بافت پوست در ناحیه گردن استفاده کنید. دقت داشته باشید که این اسکراب را بهتر است به صورت دورانی روی پوست تان مالش دهید و پس از پایان کار آن را با آب نیمه ولرم بشویید.

 

 لایه برداری پوست مرده با اسکراب توت فرنگی برای داشتن پوستی رؤیایی و درخشان

علاوه بر اسکراب هایی که از ترکیب چند نوع ماده طبیعی به دست می آید می توانید از اسکراب های میوه ای نیز برای لایه برداری و از بین بردن سلول ها و بافت های مرده پوست تان کمک بگیرید. برای این کار تنها نیاز دارید میوه مورد نظر را به کمک یک گوشتکوب چوبی بکوبید یا آن را در میکسر به خوبی مخلوط کنید و برای 5 تا 10 دقیقه متناسب با نوع پوست تان از این اسکراب استفاده کنید. از آنجا که هنگام استفاده از این نوع اسکراب از اسیدهای موجود در میوه برای پاکسازی سلول های مرده استفاده می کنید باید مراقب باشید که بعد از گذاشتن این اسکراب روی پوست پس از 5دقیقه اگر احساس سوزش داشتید این اسکراب را از روی پوست تان بشویید تا به سلول های زنده پوست آسیب نرسد.

 

 لایه برداری پوست مرده با اسکراب آلوورا برای پوست های حساس

اگر می خواهید برای پوست حساس تان اسکرابی ساده و کم دردسر درست کنید که بتوانید به راحتی آن را در یخچال نگهداری کنید، می توانید از آلوورا استفاده کنید. آلوورا از جمله گیاهانی است که با تمام پوست ها سازگاری دارد و می تواند هنگام لایه برداری آبرسانی مفیدی را به سطح پوست ارائه دهد. برای تهیه اسکراب آلوورا کافی است ژله آلوورا را با ته فنجان نمک دریایی آسیاب شده مخلوط کنید. به عنوان مثال می توانید 2 قاشق از آلوورا را با یک قاشق نمک دریایی مخلوط کنید و از آن برای لایه برداری پوست صورت و بدن تان استفاده کنید. تنها باید مراقب باشید هنگام لایه برداری از پوست بیش از اندازه دانه های نمک دریایی را روی پوست تان فشار ندهید.

لایه برداری تمام پوستهای مرده با ماسک ارگانیک

لایه برداری تمام پوستهای مرده با ماسک ارگانیک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از ایده آل /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف