نمناک ورزش و تناسب اندامتناسب اندام روش کرایولیپولیز در لاغری چقدر موثر است؟
روش کرایولیپولیز ، لاغری به روش کرایولیپولیز
روش کرایولیپولیز یا فریز کردن چربی ها در مقایسه با همه نمونه عمل های پیکرتراشی یکی از کم عارضه و بهترین هاست. به همین دلیل بسیاری از متخصصان براین باورند که این روش در مقایسه با لیپوساکشن می تواند روشی مطمئن ترباشد.

آشنایی با کرایولیپولیز و مزایای روش کرایولیپولیز

با افزایش و شیوع چاقی، مهندسان پزشکی دست به کار می شوند تا هماهنگ با پیشرفت های پزشکی فن آوری های نوینی را به بازار سلامت و زیبایی عرضه کنند تا راه رسیدن به مطلوب ها و ایده آل های فردی کوتاه و کوتاه تر شود. شاید خیلی از افراد چاق بارها پیش خودشان آرزو می کردند که ای کاش دستگاه و وسیله ای اختراع می شد که بدون درد و خونریزی و جای زخم و بخیه و البته ارزان و به صرفه می توانست افراد را از شر چربی های موضعی آزاردهنده راحت می کرد! البته این روزها دیگر هیچ چیز محال و غیرممکن نیست. در دنیای تکنولوژی های نوین، استفاده از روش انجماد سریع برای درمان های پوستی بسیار رایج و معمولی است ولی شاید برای تان جالب باشد که بدانید به همین شیوه می توان اندام را تراشید و از شر چربی های سمج راحت شد.یک کارشناس ارشد تغذیه در این باره به شما توضیح می دهد.
از چه حرف می زنیم؟
روش CoolSculpting یا کرایو لیپولیز فن آوری نوینی است که به کمک یک خنک کننده دقیق، به آرامی و به طور موثر سلول های چربی زیر پوست را هدف قرار داده، آنها را کریستالیزه یا یخ زده می کند سپس با گذشت زمان، بدن به طور طبیعی چربی ها و این سلول های مرده را دفع کرده و مجددا ترمیم می شود.
فن آوری CoolSculpting فقط سلول های چربی در بافت های سرسختی مثل ران، پهلو، شکم و... را هدف قرار می دهد و بقیه کارها با روند طبیعی بدن انجام خواهد شد. به همین دلیل است که نتایج این عمل زیبایی بلندمدت است
نتایج درمان CoolSculpting در کاهش قابل توجه چربی های موضعی قابل مشاهده است و افراد پس از اتمام اولین جلسه برای حصول نتایج بهتر می توانند تعداد جلسات را افزایش دهند. اولین نشانه های تغییر بعد از گذشت یک تا دو هفته به خوبی قابل مشاهده است و بعد از دو ماه نتایج شگفت آوری را خواهید دید. روند دفع سلول های مرده و فریز شده چربی 4 تا 6ماه بعد از درمان نیز ادامه دارد.

روش کرایولیپولیز

 مزایای روش کرایولیپولیز

چطور عمل می کند؟
در ابتدا موضع موردنظر برای حذف چربی های اضافه انتخاب و با مشاوره پزشک و متخصص تعداد جلسات موردنیاز بررسی و کار آغاز می شود. پروب دستگاه روی موضع قرار گرفته و باتوجه به عمق چربی موجود در لایه های پوستی، بین دو صفحه خنک کننده دستگاه کشیده می شود.
حسی که در این لحظه ایجاد می شود، فشار و مکش هم زمانی است که قابل تحمل بوده و در این زمان موضع به موثرترین شکل ممکن خنک می شود. زمان کار با دستگاه یک ساعت یا کمی بیشتر و متناسب با نیاز بیمار تعیین می شود.
در دقایق اول کار با دستگاه فشار و سرمای شدیدی حس می کنید که به مرور زمان کمرنگ تر می شود. بسیاری از افراد حین درمان به مطالعه می پردازند، با لپ تاپ کار می کنند یا حتی چرت می زنند! دو تا سه ماه بعد از اولین جلسه، مجددا همان موضع زیر دستگاه قرار می گیرد تا ضخامت لایه چربی اضافی کاهش پیدا کند. دو جلسه درمان می تواند تاثیر کرایولیپولیز را افزایش دهد اما تکرار بیش از آن توصیه نمی شود. CoolSculpting یا کرایولیپولیز یک شیوه حذف چربی های اضافی موردتایید در دنیاست که نسبت به دیگر شیوه های تهاجمی همراه با بیهوشی یا بی حسی موضعی عوارض جسمی کمتری دارد ولی هیچ شیوه درمانی بدون عارضه نیست.
عوارض جانبی شامل قرمزی، کبودی، ورم، حساسیت به لمس، گرفتگی عضلات، خارش، سوزش و بی حسی از عوارض شایع و زود درمان کرایو است که تا چند روز بعد از این عمل ممکن است ادامه داشته باشد.
کرایو یا لیپوساکشن!
عمل لیپوساکشن شامل تزریق آب نمک، لیدوکایین برای کاهش درد و اپی نفرین برای تشدید فعالیت عروق خونی است. سپس جراح از طریق برش هایی یک لوله مکش را وارد لایه زیرین پوست می کند تا به معنای واقعی کلمه مواد گفته شده را داخل بافت چربی کرده و همزمان آن را بیرون بکشد.
استفاده همزمان از لوله مکش سریع و دستگاه های ارتعاشی برای بیمار کمی دشوار است و در بهترین شرایط بهره گرفتن از لیزر کمی دقت کار در ناحیه موردنظر را بیشتر می کند.
درد پس از عمل، کبودی، بی حسی و تورم (که معمولا می تواند تا چند هفته ادامه داشته باشد) از اولیه ترین عوارض لیپوساکشن است.
علاوه بر این، لیپوساکشن، مانند بسیاری از دیگر روش های تهاجمی، دارای خطرات بالقوه مانند عفونت، خونریزی و مشکلات مربوط به بیهوشی است.
بنابراین مردم استفاده از گزینه های دیگری را انتخاب می کنند که برای حذف سلول های چربی نیازی به برش و جراحی نداشته باشد. کرایو یا فریز کردن چربی ها در مقایسه با همه نمونه عمل های پیکرتراشی یکی از کم عارضه و بهترین هاست. به همین دلیل بسیاری از متخصصان براین باورند که این روش در مقایسه با لیپوساکشن می تواند روش بهتر و مطمئن تری باشد.

روش کرایولیپولیز

لاغری به روش کرایولیپولیز 

واقع بین باشید
برخلاف باور و شعارهای تبلیغاتی بسیاری از مراکز جراحی و پزشکان غیرمتخصص، این روش مانند سایر روش ها قابل برگشت است و به جرات می توان گفت هیچ روش غیرقابل برگشتی در دنیا وجود ندارد. در هر بار کرایو، به صورت متوسط بین 30 تا 40 درصد بافت چربی تخریب می شود حتی اگر 90 درصد سلول های چربی تخریب شود، 10درصد باقی مانده می تواند افزایش حجم داشته باشد و در نتیجه دوباره چاقی شما برگردد. گرچه به دلیل تخریب سلول های چربی برگشت نسبت به سایر مناطق دیرتر انجام می شود ولی به منزله این نیست که در ناحیه ای که کرایو کرده اید، چاق نمی شوید.
بازگشت به زندگی
یکی از دلایل محبوبیت روزافزون این شیوه عدم تاثیر بر روند زندگی روزمره بیماران است. شما پس از یک ساعت از زیر دستگاه خارج می شوید و بدون هیچ گونه درد و ناراحتی حادی می توانید به زندگی روزمره ادامه داده و نتایج موثر و فوق العاده آن را بین 2 تا 6 ماه ببینید.
با دقت انتخاب کنید
در بازار زیبایی و کلینیک های فعال در این زمینه نمونه های جدید و قدیمی از دستگاه های کرایو موجود است که هر کدام کارایی خودشان را دارند. توصیه اصلی به بیماران و افرادی که قصد دارند از این شیوه استفاده کنند این است که دستگاه را از نظر داشتن قابلیت وکیوم یا مکش بررسی کنند. این نمونه دستگاه ها می توانند تا دمای منفی 10درجه سلول ها را به حالت انجماد برسانند و همزمان مکش هم انجام می شود تا این انجماد تثبیت شود. در غیر این صورت ممکن است به شما توصیه کنند تا جلسات متعدد هفتگی را برای یک ناحیه تکرار کنید که هم هزینه زیاد و هم درد و ناراحتی به همراه خواهد داشت.

روش کرایولیپولیز در لاغری چقدر موثر است؟

روش کرایولیپولیز در لاغری چقدر موثر است؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 19
برگرفته از سیب سبز / ر
این مطلب مفید بود ؟ 15 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف