نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت روش ساده درمان ریزش مو در طول شیمی درمانی
شیمی درمانی ، ریزش مو
امروز با انجام چند روش ساده و کاملا مورد تائید در محافل علمی و معتبر پزشکی جهان، مشکل ریزش مو در طول شیمی درمانی تاحدودی قابل درمان شده است.

درمان ریزش مو در شیمی درمانی با قرص های ضدبارداری

غالبا بیماران شیمی درمانی با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند با استفاده از درمان به این روش ،موها آسیب خواهند دید اما پس از پایان دوره شیمی درمانی رشد موها از سرگرفته خواهد شد برای مقابله و پیشگیری از این امر می توانیم راهکارهای پزشکی مناسبی در پیش بگیریم که در ادامه خواهید خواند .
شیمی درمانی، یکی از روش های درمانی سرطان است که سلول های سرطانی را به منظور تخریب مورد هدف قرار می دهد. با این حال، سلول های دیگری از بدن نیز که سریع تقسیم می شوند مانند فولیکول های مو، تحت تاثیر شیمی درمانی قرار می گیرند و آسیب می بینند. بنابراین، شیمی درمانی فقط به موهای سر آسیب نمی رساند، بلکه می تواند موهای ابروها، مژه ها و موهای قسمت های دیگر بدن را هم ضعیف کند. البته با گذشت چند هفته از پایان روند شیمی درمانی، رشد موها نیز دوباره شروع می شود. بالا بودن سطح آندروژن در بدن در بعضی از زنان، ریزش مو می تواند به علت وجود آندروژن یا هورمون های مردانه اتفاق بیافتد. حتی این مشکل می تواند وراثتی باشد یا در مسائلی مانند کیست تخمدان، بارداری و یائسگی ریشه داشته باشد.

شیمی درمانی

درمان ریزش مو در شیم درمانی

در این مواقع، استفاده از قرص های ضدبارداری می تواند به حل مشکل زنان کمک کند. البته در برخی از موارد، زنان به مصرف داروهای ضدآندروژن نیاز دارند. با این حال، زنان نباید خودسرانه و به منظور مقابله با ریزش موها، مصرف قرص های ضدبارداری یا داروهای ضدآندروژن را شروع کنند. همه آنان در صورت مواجهه با این مشکلات، حتما باید به پزشک مراجعه کنند.

روش ساده درمان ریزش مو در طول شیمی درمانی

روش ساده درمان ریزش مو در طول شیمی درمانی
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از دکتر سلام-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف