زلزله

زلزله 4 ریشتری شهمیرزاد را لرزاند

تاریخ انتشار : 2 آذر 1398کد مطلب : 12402زمان مطالعه : 1 دقیقه
زلزلزله ای با قدرت 4 ریشتر بامداد امروز شنبه 2 آذر 98 حوالی شهمیرزاد در استان سمنان را به لرزه درآورد.

زلزله شهمیرزاد سمنان

فارس:ایرج رئیسیان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان دقایقی پیش اظهار کرد:بر اساس گزارش های دریافتی، زمین‏ لرزه ای بامداد شنبه حوالی مرکز استان سمنان را لرزانده است. 

وی ادامه داد:این زمین ‏لرزه در ساعت 36 دقیقه و 48 ثانیه بامداد شنبه به وقت محلی با بزرگای چهار ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین رخ داده است. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان افزود:این زمین لرزه در موقعیت جغرافیایی با عرض شمالی 35.95 درجه و طول شرقی 53.31 درجه ثبت شده است. 

رئیسیان با بیان اینکه این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده است، گفت:این زلزله در نزدیکی مرکز استان سمنان رخ داده است. 

وی تصریح کرد:زلزله بامداد جمعه در 20 کیلومتری شهمیرزاد، 27 کیلومتری مهدی شهر و 28 کیلومتری پل سفید مازندران رخ داده است. 

01:01 احساس زلزله در برخی روستاها و شهرها/ گزارشی از خسارت ها اعلام نشده است 

سخنگوی استانداری سمنان هم با اشاره به وقوع این زمین لرزه اظهار کرد:زلزله ای که به مرکزیت شهمیرزاد بامداد امروز به وقوع پیوست، در برخی روستاها و شهرهای استان سمنان هم حس شد. 

حجت الله یحیایی بیان کرد:این زمین لرزه در روستاهای چاشم و خطیرکوه از توابع شهرستان مهدی شهر و شهرهای شهمیرزاد، مهدی شهر و سمنان حس شده است. 

وی تصریح کرد:تاکنون گزارشی از خسارت های احتمالی مالی و جانی این زمین لرزه اعلام نشده است و گروه های رصد در حالت آماده باش و پایش اوضاع هستند. 

زمین لرزه بامداد امروز شهمیرزاد در بخش هایی از شهر سمنان هم احساس شد.

انتهای پیام/م

جزئیات زلزله امروز شهمیرزاد سمنان

51
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب :
وبگردی