نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان بهترین زمان درمان ناهنجاری های فک در کودکان
ناهنجاری های فک ، ناهنجاری های فک و صورت
بهترین زمان ارتودنسی در کودکان که ناهنجاری های فک مادرزادی دارند چه زمانی است؟و به چه علت والدین در این زمان باید کودک خود را برای درمان نزد پزشک ببرند؟

بهترین زمان برای درمان ناهنجاری های فک چه زمانی است؟

 

هر نوع انحراف از موقعیت طبیعی دندان ها و ناهنجاری های فک ، باعث ایجاد مشکلاتی می شود که ضرورت ردیف کردن یا برگرداندن موقعیت مناسب دندان ها را ایجاب می کند که این عمل با درمان های ارتودنسی میسر می شود. 

در هر سنی می توان برای زیباتر شدن لبخند و فرم دندان ها اقدام کرد اما به طور طبیعی و معمول بهترین زمان برای شروع به مراقبت های مربوط به زیبایی و نظم دندان ها یا همان ارتودنسی که بهترین و بالاترین نتیجه مثبت را حاصل می کند زمان آغاز دیده شدن بی نظمی در دندان هاست که همان زمان ریخته شدن دندان های شیری و اتمام رشد دندان های دائمی است.
 
ناهنجاری فک در کودکان

بهترین سن درمان ناهنجاری های فک 

 
دکتر محمد جعفریان دبیر علمی سیزدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان ، فک و صورت ایران با اعلام این خبر گفت:در ناهنجاریهایی که جنبه مادرزادی دارند بهترین سن جهت درمان 7 تا 12 سالگی است که بیماران با مراجعه اولیه به دندانپزشک متخصص ارتودنسی می توانند از ردیف کردن دندان های خود شروع کرده و درمان را در ناحیه فک ادامه دهند و این زمانی است که می توان این درمان را انجام داد چرا که در این زمان داخل دهان کودک هم دندان شیری و هم دندان دائمی وجود دارد.
این متخصص و جراح دهان، فک و صورت، گفت:در صورتی که در سن مناسب درمان های لازم انجام نشود و بیمار وارد سن بلوغ شده و جهش رشدی خود را انجام داده باشد ادامه درمان سخت تر شده و فرد نیاز به جراحی توسط متخصصین جراحی دهان ، فک و صورت خواهد داشت.
ایشان اظهار داشت:بعضی از این ناهنجاری ها مانند شکاف لب و کام در همان بدو تولد توسط متخصص زنان و زایمان یا متخصص کودکان شناسایی و بر حسب نوع ناهنجاری بیمار راهنمایی می شود تا بر اساس چه جدول زمانی نیاز به درمان دارد ولی در آن دسته از ناهنجاری هایی که با سن رشد به صورت پیش رونده ای افزایش می یابند به بیماران توصیه می شود در طول دوره رشد به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند و متخصصین ارتودنسی با استفاده از وسایل و ابزار تخصصی و همچنین با استفاده از نیروی رشد طبیعی صورت، تعادل منطقی را در اسکلت صورت ایجاد کرده و بخشی از این اشکالات را اصلاح می کنند.
دکتر جعفریان ادامه داد:توجه به این نکته ضروری است که درمان هایی که در سن رشد انجام می شود با شانس بالایی برای اصلاح ناهنجاری فکی روبرو است در غیر اینصورت و پس از سن رشد این شانس به حداقل رسیده و فرد می بایست به جراح فک و صورت مراجعه کند که در این شرایط در بعضی بیماران ترکیب دو عملکرد لازم است.
متخصص و جراح دهان، فک و صورت همچنین عنوان کرد:در افرادی که دچار ناهنجاریهای ناحیه فک و صورت می شوند عملکرد و وظیفه این ناحیه دچار مختل می شود که شامل جویدن ، تکلم ، تنفس و همچنین جنبه زیبایی فرد می باشد و لازم است در بهترین زمان گفته شده مورد درمان و اصلاح قرار گیرند.

بهترین زمان درمان ناهنجاری های فک در کودکان

بهترین زمان درمان ناهنجاری های فک در کودکان
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 12
برگرفته از سلامت نیوز-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف