دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو “سابسیژن” چیست که جای جوش را نابود می کند!
سابسیژن ، سابسیژن پوست
نام “سابسیژن” را تا به حال شنیده اید؟ تاحدودی می دانید که روش جدید رفع و درمان اسکار یا جای جوش های صورت
بازدید : 64,349 نفر

همه چیز درباره سابسیژن و روش درمان اسکار جای جوش صورت

 درمان جای جوش یا به اصطلاح اسکار به دو دسته طب سنتی و طب مدرن بخش بندی می شود. ماسک های گیاهی بسیاری برای این روش توصیه و استفاده می شود که مربطو به بحث طب سنتی و درمان های گیاهی مشکل جای اکنه است. در این بخش به معرفی یکی از روش های درمان جای جوش در طب مدرن به نام سابسیژن پوست خواهیم پرداخت. در مقاله ای که در و ب سایت acne.org منتشر شده بود در رابطه با ساب سیژن توضیحاتی ارائه شد که در ادامه می خوانید.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن روشی است ساده و سر پایی و بی خطر ، با یک مکانیسم متفاوت و اساسی در درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) نظیر جای جوش – جای بخیه و آبله مرغان و ... ساب سیژن و آر-اف فرکشنال در کنار هم بهترین درمان جهت اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) محسوب می شوند. در روش سابسیژن برای درمان و رفع جای جوش از روش آزاد کردن بافت های همبندی یا بافت های فیبروتیک استفاده می شود. سابسیژن با وسیله ای استاندار دارای سوزن های خاص به نام سوزن نوکور انجام می شود. روش سابسیژن برای درمان جای جوش یا به اصطلاح درمان جوشگاه های عمیق تاشی از اکنه انجام می شود.

 چرا جای جوش فرورفته می شود؟

یکی از عوامل مهم در ایجاد فرورفتگی در جوشگاه های آکنه، وجود چسبندگی ها و فیبروز زیر آنهاست که باعث کشیده شدن پوست به سمت داخل و فرورفتگی می شود. ساب سیژن روش بسیار موثری برای بهبود این فرورفتگی ها و به داخل کشیده شدن های جوشگاه های آکنه است. سابسیژن با استفاده از سوزن مخصوص وارد بافت فیبروتیک می شود و به صورت افقی بافت های فیبروتیک بریده می شوند.

  

روشهای انجام سابسیژن پوست صورت

روش قدیمی:با استفاده از سوزن نوکور که شبیه نیزه بوده و پزشک بعد از واردکردن آن به بافتهای زیر پوست و حرکت دادن متناوب آن، اقدام به بریدن بافتهای فیبروتیک و چسبندگی ها و بعضاً ایجاد خونریزی و هماتوم می کند.ساب سیژن با این روش، علیرغم اینکه هدف درمان که پاره کردن باندهای فیبروتیک است را محقق میکند، ولی به علت عوارض ناخواسته مثل کبودی شدید صورت، ایجاد جوشگاه های جدید ناشی از ورود خود سوزن نوکور، درد نسبتاً زیاد و گاهی تشدید فرورفتگی و چسبندگی ها و ایجاد لک و تیرگی های مقاوم،چندان محبوب و متداول نیست.

روش جدید: این روش که با استفاده از وسیله ساب سیژن ابداعی انجام میشود،تحول اساسی در درمان جای جوش، جای زخمهای وسیع نظیر سالک، چین و چروک های عمیق صورت نظیر خط خنده و خط اخم و....، جوانسازی پوست در پوستهای مسن و دچارچروک های وسیع ایجاد کرده است.

سابسیژن

سابسیژن پوست و ساب سیژن اسکار جای جوش

چه کسانی می توانند سابسیژن انجام دهند؟

همانطور که گفته شد روش سابسیژن برای رفع جوشگاههای عمیق است و هرچه عمق این جوشگاهها بیشتر باشد به نسبت نتیجه بهتر خواهد بود. البته برای جوشگاه های سطحی هم موثر خواهد بود. روش سابسیژن برای اکثر جنس پوست ها مناسب است اما پوست های تیره بعد از انجام سابسیژن احتمال بروز هیپرپیگما نتاسیون را دارند.

اقدامات و مراقبت های قبل از انجام سابسیژن :

شب قبل از سابسیژن حمام نمایید.

اگر جزء بیماران دیالیزی، پیوندی و یا بیماران مبتالء به بیماری های خاص می باشید به پزشک معالج اطلاع دهید.

در صورت مصرف هر گونه دارو و یا داشتن اعتیاد به مواد مخدر یا الکل به پزشک معالج اطلاع دهید.

قبل از ساب سیژن، صورت را با آب و صابون شستشو داده و چربی، دارو و یا مواد آرایشی را پاک نمایید.

در صورت مصرف وارفارین، هپارین وآسپرین ،از 3 روز قبل دارو را پس از مشورت با پزشک معالج قطع نمائید.

در صورت ابتالء به دیابت، فشار خون، بیماریهای خاص یا مزمن داروهای خود را پس از مشورت با پزشک معالج ،طبق روال قبل مصرف نمایید.

در بیماران با سابقه تبخال،قرص آسیکلوویر به صورت پیشگیرانه تجویز می شود و مصرف قرص آسیکلوویر تا بهبود ضایعات ادامه می یابد.

در صورت ابتالء به بیماری های عفونی مانند هپاتیت، ایدز و ... به پزشک معالج اطلاع دهید.

در صورت بارداری و یا شیردهی به پزشک اطالع دهید.

بیماران مبتال به آکنه فعال (جوش ) نیاز به درمان موفق آکنه قبل از انجام ساب سیژن دارند. 

اقدامات و مراقبت های بعد از انجام جراحی سابسیژن

بعد از ساب سیژن بیمار باید به مدت 24 تا 48 ساعت از تماس 2 سوراخ ایجاد شده در طرفین صورت با آب جلوگیری کند و روی آنها پماد آنتی بیوتیک بزند.کبودی بعد از عمل طبیعی است که در مدت 8 الی 10 روز بهبود می یابد . گاهی بعد از انجام جراحی سابسیژن بازهم اسکارها دیده می شوند و انهم به دلیل نیاز به 2 الی 3 جلسه در این دوره درمان جای جوش است.

سابسیژن ، همه چیز درباره سابسیژن برای درمان اسکار و جای جوش

“سابسیژن” چیست که جای جوش را نابود می کند!
4.4143
منبع : acne.org - ترجمه نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 125 18
برچسب ها :
نظر کاربران
میم

میم

من این عمل رو انجام دادم. عمل سختی بود ولی نتیجه اش خیلی خوبه! راضی هستم.

پاسخ دادن 9 16
ح

ح

پیش کی رفتین آدرس شو میشه بدین.

پاسخ دادن 3 0
بهناز

بهناز

جلسه چندم نتيجه گرفتيد؟

پاسخ دادن 6 3
ب

ب

هزینه ی این روش خیلی زیاده؟ هر جلسه حدودا چقد هزینه داره؟

پاسخ دادن 2 0
سارا

سارا

من انجام دادم راضي نبودم

پاسخ دادن 0 0
بهناز

بهناز

چند جلسه انجام داديد؟؟؟؟ صورتتون گودي عميق داشت؟

پاسخ دادن 3 6
شیوا

شیوا

سلام من دیروز سابسیژن انجام دادم خیلی وحشتناک نبود ولی بدون درد هم نبود . ابتدا پوست را با کرم بیحسی بیحس میکنند بعد از حدود ۴۰ دقیقه کرمهارا پاک میکنید پزشک صورت را با بتادین تمیز میکند کنار رویش موها را با سوزن بیحسی بیحس میکند تا اینجا درد نداره بعد بایک سوزن دیگر که در پوست فرو میبره مواد بیحسی را داخل پوست تزریق میکند اینجا درد داره ولی بستگی به استانه درد خود شخص هم داره در این مرحله صورت ورم میکنه و پزشک کارش شروع میکنه که دیگه اصلا درد نداره و پس از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه کار پایان میابد. قرص انتی بیوتیک باید بخوریم و تا ۲۴ تا ۴۸ ساعت اب به صورت نزنیم . بعد از ۲۴ ساعت با شیر دوش باید صورت را با مکش شاکشن کنیم که دوباره چسبندگی ایجاد نشود این مرحله خیلی مهمه . این تجربه های من بود امیدوارم نتبجه کار بعد از این همه درد عالی باشه . پزشکم دکتر شیر علی اصفهان . دروازه شیراز

پاسخ دادن 11 2
Behnaz

Behnaz

ممنون از توضیح خوبتون .من هم صورتم جای جوش داره یعنی خیلی عمیق نیست ولی کل صورتمو گرفته.دیگه ناامیدم از انجام اکثر روش ها .میشه بگین از این روش نتیجه مطلوبی گرفتین؟

پاسخ دادن 0 0
ندا

ندا

سلام من حدود یکهفته سابسیژن انجام دادم هنوز صورتم تغییر نکرد همچنان فرورفتگی ها رو داره...

پاسخ دادن 5 3
ستایش

ستایش

سلام.. من امروز سابسیژن انجام دادم.. اولش که با کرم بیحس کردن. بعدشم بیحسی به پوست تزریق کردن. فقط جای سوزنها یکم درد داشت.. بعد که کامل بیحس شد پزشک کارشو شروع کرد. فکر کنم همش با هم نیم ساعت شد. یکم دلم سست شد که شکلات خوردم.. نه بهم قرص داد که استفاده کنم نه هم گفت از مکش استفاده کنم

پاسخ دادن 4 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف