نمناک تکنولوژیاینترنت سرعت واقعی اینترنت شما چقدر است؟
سرعت اینترنت ، تست سرعت اینترنت
سرعتی که ISP ها به شما اعلام می کنند ممکن است همان سرعتی نباشد که از آن استفاده می کنید. اگر می خواهید بدانید که سرعت واقعی اینترنت شما چقدر است کافیست که وارد سایت شده و تنها بر روی یک دکمه کلیک کنید.

تست سرعت واقعی اینترنت با این نرم افزار

سرعت واقعی اینترنتی که از آن استفاده می کنید و سرعت دانلود و آپلود شما چقدر است؟ گاهی اوقات فکر می کنید سرعت واقعی اینترنت شما آن چیزی نیست که ISP شما عنوان کرده است؛ هرچند کاهش سرعت اینترنت می تواند دلایل بسیار ی داشته باشد، بهتر است خود نگاهی به سرعت اینترنت خود داشته باشید.

بیشتر کاربران ایرانی از کاهش سرعت اینترنت خود ابراز نارضایتی می کنند. یکی از دلایل اصلی آن این است، پهنای باندی که در اختیار هر IP قرار می گیرد، از سوی ISP به گونه ای محدود می شود و در واقع آن پهنای باند اشتراکی یا Share در اختیار کاربران قرار می گیرد.
بنابراین، اگر شما از یک اینترنت Share (اشتراک) استفاده می کنید، پهنای باند شما در هر عدد و رقمی که باشد، نهایت سرعت شما نیست، بلکه سرعت نهایی شما بسته به اینکه این پهنای باند بین چند IP به اشتراک گذاشته شده باشد، بسیار کمتر از میزان تعیین شده است.به هر حال، این هم گونه ای از کسب و کار است که اکنون ISPها و به طور کلی خدمات دهندگان اینترنت در ایران به آن مشغولند!
هنگامی که سخن از آزمون برای سنجش سرعت اینترنت به میان می آید، ابزارهای رایگان آنلاین زیادی یافت می شوند، ولی هیچ یک از این ابزارها را نمی توان در دقت، سادگی و در عین حال جذابیت واسط کاربری با SpeedTest قیاس کرد. وب سایت SpeedTest.net فهرست بلند بالایی از انواع سرور های آزمایش سرعت را ترکیب می کند و در عین حال، ابزارهای آماری بسیار قدرتمندی دارد. پس از ورود به این وب سایت، تنها کافی است روی دکمه Begin Test کلیک کنید تا آزمون سرعت اینترنت شما آغاز شود.
 
تست سرعت اینترنت
 
این ابزار آنلاین از سوی Ookla که یکی از چند فن آوری سنجش سرعت و کیفیت پهنای باند در سراسر جهان است، اداره می شود. این ابزار از یک طراحی بسیار مناسب و همچنین سرعت سنجی آشنا برخوردار است و در کنار اینها اطلاعات مهم و جالب توجهی در خصوص ارتباط اینترنتی شما ارائه می کند. وجود نقشه ای در واسط کاربری اصلی این ابزار به کاربر این امکان را می دهد که سرورهای گوناگون برای آزمون را در همه نقاط جهان برگزیند.
 
 
یکی از نکات جالب توجه این ابزار که آن را با دیگر نمونه های مشابه خود متفاوت ساخته، اینکه این ابزار می تواند نتایج سنجش سرعت اینترنت شما را در زمان ثبت و ذخیره و آن را با نتایج سایر کاربران در اطراف شما و حتی در سرتاسر جهان مقایسه کند. کاربران این قابلیت را دارند که نتایج آزمون را در قالب یک URL به اشتراک بگذارند.
 
تست سرعت اینترنت
 
حتی شما می توانید این نتایج را در قالب یک عکس دریافت کرده و ذخیره کنید.
 
تست سرعت اینترنت
 
این امر وسیله خوبی است که می توان با آن سرعت اینترنت را در فواصل زمانی معین اندازه گرفت و تغییرات آن را به ISP گزارش داد.
نرم افزار Speedtest نیز سرعت اینترنت به آسانی و در عرض 30 ثانیه نمایش می دهد. این برنامه برای آنالیز سرعت واقعی اینترنت شما از سایت معتبر خود که همان Speedtest.net است، استفاده می کند و اطلاعات ارائه شده بسیار دقیق و قابل اعتماد هستند. از ویژگی های نرم افزار می توان به مواردی چون:ارائه سرعت دانلود و آپلود، محیط کاربری زیبا، امکان به اشتراک گذاری سرعت و ... اشاره کرد. همچنین برنامه می تواند وضعیت داخلی تلفن همراه را بررسی کند و راهکارهای مناسبی را برای افزایش سرعت اینترنت ارائه دهد.
 
تست سرعت اینترنت
 
دانلود نرم افزاربا حجم 13.2مگابایت و قابل اجرا در اندروید
 

 

سرعت واقعی اینترنت شما چقدر است؟

سرعت واقعی اینترنت شما چقدر است؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 86
برگرفته از تابناک-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 73 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف