سرکه سیب
استفاده از سرکه سیب برای موها مفید می باشد و خاصیت اسیدی و ضد میکروب سرکه سیب خارش و شوره سر را از بین می برد.

سرکه سیب با موهایتان چه می کند؟

هیچ کدام از ما با مراقبت از زیبایی در خانه نا آشنا نیستیم. غذاهای زیادی هستند که می توان برای زیبایی و مراقبت از پوست و مو از آن ها استفاده کرد. یکی از غذاهایی که تاثیر شگفت انگیزی برای موها دارد سرکه سیب است. اگر به جای شامپو سرکه سیب استفاده کنید این اتفاقات برای موها می افتد.

فواید سرکه سیب برای موها

موها تمیزتر می شوند
یکی از بهترین فواید سرکه سیب این است که باقمیانده محصولاتی مثل ژل، تافت، موس و سرم را از روی موها و کف سر به تمیزی پاک می کند. اگر می خواهید امتحان کنید یک بطری اسپری خالی را بشوئید و در ازای هر پیمانه آب 3 قاشق غذاخوری سرکه سیب بریزید. محلول را به کف سر بزنید و چند دقیقه ماساژ دهید. در آخر تمیز بشوئید.

شوره سر کم می شود
اگر از شوره سر رنج می برید سرتان را 1 الی 2 بار در هفته با سرکه سیب همانند روشی که در بالا توضیح دادم بشوئید. خاصیت اسیدی و ضد میکروب سرکه سیب خارش و شوره سر را از بین می برد.

 

سرکه سیب

تقویت موی سر با سرکه سیب

 

موها براق تر می شود
خاصیت اسیدی سرکه سیب PH مو و پوست سر را بدون این که خشک کند متعادل می کند. وقتی موها آغشته به سرکه سیب باشد هنگام شستشو تمام مواد معدنی آب که باعث بی حالت و کدر شدن موها می شود را از بین می برد و در آخر موها نرم تر می شود. 
خاصیت اسیدیته طبیعی سرکه سیب کوتیکول ها را نرم می کند و هر فاصله ای در تارهای مو را پر می کند. پس با استفاده از سرکه سیب موهایی نرم تر خواهید داشت.

اما ممکن است بوی خوشایندی نداشته باشد
شاید بوی این چاشنی سالاد روی موها در ابتدا شدید و ناخوشایند باشد اما بعد از خشک کردن موها بوی بد آن کمتر می شود و از بین می رود. اما اگر بوی سرکه برایتان غیر قابل تحمل است می توانید کمی روغن ضروری مثل روغن اسطوخودوس به آن اضافه کنید.

از بین بردن خارش و شوره سر با سرکه سیب

4.471
این مطلب مفید بود ؟629
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از بدونیم/ی
نظرات
وبگردی